РубрикиТочка зору

Володимир ВАСИЛЕНКО: Супроти Росії вистоїть лише Українська Україна

Цими днями у Фейсбуці жваво поширювали відео «Місія України — знищити московську імперію» з виступом професора Володимира Василенка (на знімку) на «круглому столі» національного форуму «Нова стратегія миру та безпеки».

Повний текст виступу професора оприлюднив на своїй сторінці у ФБ політолог Михайло Басараб із таким коментарем: «На відео, що ширилося у мережі, був неповний виступ. Володимир Василенко передав мені повний текст свого виступу. Закликаю і вас поширити цю змістовну промову про справжні загрози і завдання для України. Політикам, держслужбовцям, експертам, журналістам й активістам — читати обов’язково. Щоб фокусуватися на головному, а не відволікатися на всілякі дурниці».

РубрикиІнтерв’ю

Звіад КОРІДЗЕ: Боязнь заважає бути вільними

«Грузія, Україна, Естонія: європейський вибір та медіа». Міжнародна конференція під такою назвою відбулася нещодавно в Тбілісі. Проблеми сучасних ЗМІ обговорювали медіаексперти та журналісти трьох держав. Ішлося про європейський шлях як реальний політичний вибір наших сус-пільств і про медіа як інструмент розвитку.

Наш співрозмовник — Звіад Корідзе, людина в Грузії вельми популярна і шанована, професор, медіаексперт, колишній голова ради Хартії журналістської етики, голова Державної комісії з помилування в’язнів.

Пан Корідзе розповідає про європейський вибір Грузії і в історичному аспекті, і як сучасне соціальне замовлення.

— Пане Звіаде, чим для вас сьогодні є Європа?

— Наші країни, Україна та Грузія, бачать своє майбутнє у Європейському Союзі. Як збагнути, що таке європейські цін-ності та як працюють європейські інституції? Ми вже тут говорили про те, що на нас справило найбільше враження під час відвідин Естонії. Це не тільки достойний рівень життя людей чи найсучасніша інфра-структура. Несподіванкою для нас був той високий рівень довіри, той авторитет, який мають у країні податкова служба та поліція, а ще приємно дивували різні буденні речі, як-от переробка сміття. Це результат, підсумок процесу, це і є Європейський Союз.

РубрикиБез рубрики

Промовисті цифри

Головне управління статистики в Одеській області оприлюднило інформацію про соціально-економічне становище нашого краю за січень-вересень 2018 року. Цифри, як то кажуть, промовисті.

Чисельність наявного населення Одещини на 1 вересня 2018-го склала 2380,4 тис. осіб (обласного центру — 1009,9 осіб). Упродовж січня-серпня нас поменшало на 2695 осіб. Це відбулося за рахунок природного скорочення (-6643 особи). Водночас зафіксовано міграційний приріст (+3948 осіб).

На ринку праці. Економічно активного населення віком 15—70 років маємо 1065,3 тис. осіб, із яких 993,6 тис. за підзвітний час були зайняті економічною діяльністю, а решта (71,7 тис.) — безробітні, тобто особи, які не мали роботи, але активно її шукали як самостійно, так і за допомогою державної служби зайнятості. Більше половини від загальної кількості безробітних — жінки.

Середній розмір допомоги з безробіття склав 2775 грн, що дорівнює 74,5% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (3723 грн). На одну пропоновану вакансію претендувало двоє.

У січні-серпні розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (з кількістю працюючих 10 осіб і більше) становив 7786 грн і, порівняно з відповідним періодом 2017-го, зріс на 24,4%.

РубрикиПам’ять

Свідомо знищені в Голодоморі

У Національний день пам’яті жертв комунізму (7 листопада) президент США Дональд Трамп першими згадав українців.

«Сьогодні ми згадуємо всіх, кого комуністичні репресивні режими позбавили великих благ життя, свободи та пошуку щастя», — ідеться в посланні, оприлюдненому на офіційний сайт Білого дому. Американський президент нагадав, що з часів більшовицької революції 1917 року наслідками тиранічної комуністичної ідеології були страждання, репресії та смерть. За його словами, підпорядкування комуністами вроджених прав індивіда уявному добробуту всіх вилилося в позбавлення свободи віросповідань, приватної власності, свободи слова і, дуже часто, — життя.

«Ми вшановуємо пам’ять понад 100 мільйонів людей, які були вбиті та переслідувані комуністичними тоталітарними режимами… Від часу більшовицької революції 1917 року в Росії ми стали свідками наслідків тиранічної комуністичної ідеології — страждань, репресій та смертей… Цих жахів зазнали українці, яких свідомо знищили в Голодоморі, росіяни в час Великого терору, камбоджійці, вбиті в місцях масових страт, берлінці, застрелені, коли намагалися втекти до свободи. Жертви цих та безлічі інших звірств свідчать про беззаперечний факт: комунізм і прагнення до нього завжди будуть руйнівними щодо людського духу і процвітання людства», — мовиться у зверненні.

«Ми оплакуємо величезні втрати і повторюємо нашу обітницю продовжувати боротьбу за справу свободи та можливостей для всіх», — заявив президент Сполучених Штатів.

РубрикиБез рубрики

Серед кращих знавців української

Учора, у день української писемності та мови Президент України підписав указ про призначення українським школярам стипендії імені Тараса Шевченка за особливі успіхи у вивченні української мови та літератури.

Серед десяти розумників-достойників, які у 2017/18 навчальному році отримуватимуть цю престижну стипендію, є і наша землячка Анастасія Голумбйовська, учениця 11 класу Одеської гімназії №8. З чим ми її і вітаємо!

А як повідомили у департаменті освіти і науки облдержадміністрації, до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності вчора долучилося 40 тисяч учнів і педагогів нашого краю.

«Одеська область разом із усією країною написала національний радіодиктант. Ця акція — не просто для перевірки власних знань, а для усвідомлення, що мова поєднує 42 мільйони українців. І завдяки їй ми завжди можемо порозумітися один із одним», — наголосив директор департаменту освіти і науки ОДА Олександр Лончак.

РубрикиБез рубрики

Поза часом і простором

У лісах Амазонії знайшли плем’я, яке ніколи не бачило цивілізацію. Воно налічує близько 200 осіб.

Цілковито дике, за нашими мірками, плем’я зняв з висоти безпілотник експедиції Бразильського національного фонду індіанців FUNAI. Досліджуючи ліси Амазонії, співробітники організації подолали близько 300 кілометрів — 180 кілометрів на човнах, автомобілях та мотоциклах, ще 120 — пішки.

РубрикиБез рубрики

Коли за сон ще й платять…

У Гельсінкі роботодавці почали вводити масовий денний сон працівників і навіть наймати для цього спеціальних інструкторів.

«Змусити себе розслабитися важко, але під керівництвом тренера це стає набагато простіше, навіть посеред дня. Інструктор у цій ситуації на вагу золота, бо допомагає зробити цю ментальну паузу — відправитися у міні-відпустку на півгодини», — розповідають організатори «занять».

РубрикиБез рубрики

На батьківщині портвейну

Три  подруги, фотограф Галина Юдіна, художниця з костюмів Олена Калмикова та авторка цих рядків, самостійно, не користуючись послугами туристичних фірм, вирушили з новими біометричними паспортами у подорож Європою і побували у чотирьох країнах: Італії, Іспанії, Португалії та Польщі. Нинішня розповідь — про поїздку в серце Португалії — місто Порту.

На самій околиці Європи довгим пасмом між горами та морем простяглася вздовж Атлантичного океану, підставляючи вітрам своє обличчя, країна Португалія. Саме сюди, до старовинного міста Порту, і мчимо на крилах літака, щоб відкрити цю незвідану для нас землю.

РубрикиБез рубрики

Синдром війни

Коли коломияни відкривали пам’ятний хрест на місці знищеної енкаведистами криївки у Великому Ключеві (серед загиблих у 1951 році й уродженець Донбасу, колишній офіцер Червоної армії Іван Кулик на псевдо «Сірий»), був привід задуматися над таким поняттям, як «синдром війни».

Колись, ще в студентські роки, відносно молодий та вже рано посивілий офіцер (пройшов ви-пробування кількома локальними військовими конфліктами, зокрема й у В’єтнамі побував) запевняв нас, що кожне покоління радянських людей приречене мати свою війну. І ми від неї також не втечемо. Не вірилося, всі були впевнені, що жахи Другої світової ніколи більше не повторяться. Виходить, помилялися... Як у воду дивився сивий майор, бо незабаром декому з моїх ровесників довелося воювати в Афганістані.

РубрикиБез рубрики

Чому глибшає океан?

Міжнародна команда вчених, проаналізувавши супутникові дані, дійшла висновку, що за останні 25 років рівень Світового океану підвищився на 7,7 см.

Зростання рівня відбувається із середньою швидкістю 3,1 мм на рік, прискорюючись при цьому на 0,1 мм щорічно. Це явно підтверджує те, що на планеті стає тепліше.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua