РубрикиТема дня

Хто замовив Катерину Гандзюк?

Учора в Херсоні провели в останню путь громадську активістку Катерину Гандзюк, яку 31 липня облили концентрованою сірчаною кислотою. Після замаху вона провела 96 днів у реанімації, перенесла більше 10 складних операцій. Здавалося, що найстрашніше — позаду і невдовзі її, за словами мера Херсона Володимира Миколаєнка, радницею якого була, мали відправити в одну з австрійських клінік на відновлення-реабі-літацію. Але 4 листопада серце жінки, яка все ще перебувала в Київському опіковому центрі, зупинилося.

В багатьох містах України пройшли протестні акції, головним гаслом яких було: «Хто замовив Катерину Гандзюк?». Учасники акції вимагали від силовиків встановити, назвати і покарати замовників і цього злочину, і десятків інших нападів на активістів. Відбувся такий протест і перед будівлею Головного управління Нацполіції в Одеській області. Наш регіон, як відомо, — серед лідерів за вчиненням зухвалих і непокараних досі побіттів і навіть замахів на життя небайдужих громадян (Михайлик, Стерненко, Устименко…).

Вбивство Катерини Гандзюк сколихнуло світ — на адресу офіційного Києва прозвучало чимало різких слів з найвищих міжнародних трибун. Верховна Рада створила Тимчасову слідчу комісію (ТСК), яку очолив Борислав Береза, і викликала «на килим» керівництво Генпрокуратури та Нацполіції.

«Я свою роботу робив і буду робити. Все, що я обіцяв Катерині Гандзюк у лікарні, робилося і буде робитися. Але коли правоохоронну систему знищують бездоказово, навіть за розкриті злочини, я допустити не можу. Як голова правоохоронної системи сьогодні подам заяву, а вам вирішувати: чи Мустафа Найєм буде керувати слідством і встановлювати з екранів телевізора винних, чи правоохоронні органи, які несуть за це кримінальну відповідальність», — заявив генпрокурор Юрій Луценко з трибуни парламенту, звітуючи про напрацювання слідства у справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк.

За його словами, Україна перебуває у «збоченій інформаційній атмосфері: за війну винуватять не Путіна, а Порошенка і всю владу, бо люди рвуться до цієї влади». «От і сьогодні звинувачують не тих, хто вбив Гандзюк і затриманий Національною поліцією, а тих, хто, на думку слідчого, не вказує на потрібного замовника для захоплення влади», — наголосив Луценко, назвавши подібні заяви «боротьбою за владу», і додав: «Тому, щоб не було жодних сумнівів, що за владу ніхто не чіпляється, я сьогодні подаю заяву про відставку Президенту України, і ви в парламенті маєте розглянути це питання».

Генпрокурор зауважив, що у членів створеної ТСК з питань розслідування убивства Гандзюк не буде інструментів для роботи, оскільки слідство у цій справі ще не завершене: «Чим буде займатися тимчасова слідча комісія мені не зрозуміло. Тимчасовій слідчій комісії потрібен не результат, їм потрібен піар для боротьби за владу. Така комісія є інструментом парламенту, але не уявляю, що може робити ТСК у незакінченому слідстві. У неї навіть не буде предмету роботи, адже будь-яка інформація слідства складає таємницю слідства і прокурор не дозволить її витікання».

При цьому, за словами Луценка, саме «витікання» службової інформації у справі щодо вбивства активістки Катерини Гандзюк зменшило шанси на встановлення замовника злочину на 30%. (Генпрокурор, вочевидь, мав на увазі поширену у ЗМІ інформацію про те, що, за версією друзів, посередником між виконавцями злочину та замовником начебто був Ігор Павловський — помічник народного депутата від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука, якого активісти називають «смотрящим по темах МВС» у Херсонській області).

Юрій Луценко нагадав, що у справі Гандзюк «із першої секунди» було зареєстровано провадження, яке пізніше, за наполяганням самої потерпілої, було розділено відповідно до функцій МВС і СБУ на два провадження, встановлені виконавці, встановлений організатор злочину і «стоїмо за півкроку до замовника».

А ще генпрокурор сказав, що слідство ефективно рухалося до завершення розслідування, але-але… «До вчорашнього дня я був упевнений, що в найближчий час ми спрацюємо ефективно. Та вчора в рамках піару на крові, який розгорнула частина тих, хто хоче всіляко спаплюжити владу, а не допомогти результату слідства, одна з версій слідства витекла у ЗМІ…. 12 осіб, які нами розробляються на причетність до замовлення, у зв’язку з учорашнім витоком отримали необхідну їм інформацію… Вчорашній витік інформації щодо однієї із 12 версій замовника — підірвав успішність діяльності слідства», — заявив він.

У свою чергу голова Нацполіції Сергій Князєв, виступаючи з парламентської трибуни, розповів: «За результатами допитів затриманих осіб та 367 свідків, дев’яти проведених обшуків, понад 20 експертиз та більше 100 негласних слідчих дій встановлено всі обставини підготовки та вчинення цього злочину. Так, з’ясовано, що в липні цього року організатор запропонував виконавцю побити Катерину Гандзюк, за що пообіцяв винагороду у сумі п’ять тисяч доларів. Надалі плани злочинців змінилися, і вони вирішили застосувати сірчану кислоту».

За його словами, досудове розслідування поліцією фактично завершено, п’яти особам повідомлено про підозру у вчиненні вбивства та обрано міру запобіжного заходу.

Фото із сайта агенції громадянської журналістики «МОСТ», співзасновницею якої була Катерина.

Переглядів: 178
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua