РубрикиБез рубрики

Передстартові потенції

Які основні виклики стоять перед політичними партіями напередодні президентських та парламентських виборів, які проблеми очікують на них під час самих перегонів? Які механізми та практики використовують партії у роботі з виборцями?

Відповіді на ці питання можна було почути під час дискусії на тему «Політичні партії перед стартом виборчої кампанії», що відбулася у прес-центрі «Контекст-Причорномор’я».

Голова обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Анатолій Бойко проаналізував результати дослідження діяльності місцевих організацій парламентських партій. Як засвідчив моніторинг, найактивнішими в інформаційному просторі Одещини є Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Опозиційний блок», ВО «Батьківщина» та Об’єднання «Самопоміч». У ЗМІ також найбільше представлені «Солідарність», «Опозиційний блок», «Батьківщина» та «Самопоміч». Усі парламентські політсили, крім Радикальної партії Олега Ляшка, поширюють в області партійні газети. «Народний фронт», Радикальна партія та «Самопоміч» не використовують зовнішню рекламу.

Громадський консультант «Опори» в Одеській області Ігор Луговський розповів, що місцеві організації БПП «Солідарність», ВО «Батьківщина» та Об’єднання «Самопоміч» мають окремі веб-сайти. Діяльність «Опозицій-ного блоку» у нас висвітлюється через персональний веб-сайт народного депутата Миколи Скорика. Інформація про сайти місцевих організацій «Народного фронту» та Радикальної партії Олега Ляшка відсутня.

Жоден з названих веб-сайтів, зауважив представник «Опори», не відповідає всім критеріям хороших практик. Зокрема, не містить форумів, блогів, інформації про кількість членів та розмір внесків. Щоправда, на всіх є відомості про керівництво та можливість онлайн-звернення. Залишати коментарі під публікаціями можна лише на сайті Миколи Скорика. Інформація про історію партії оприлюднена на сайтах «Батьківщини» та «Самопомочі». Про фінансову звітність повідомляє лише сайт Блоку Петра Порошенка «Солідарність», а про ідеологію партії — лише сайт Об’єднання «Самопоміч». Контакти та адреси регіональних приймалень партій дають «Солідарність», «Батьківщина» і «Самопоміч».

Аналіз контенту сторінок у соціальній мережі Facebook міс-цевих організацій парламент-ських партій здійснювався за тими ж критеріями, що й веб-сайтів. Сторінки у цій мережі мають обласні організації «Батьківщини», «Самопомочі», «Опозиційного блоку», «Солідарності» та «Народного фронту». Тобто всі парламентські партії, крім Радикальної Олега Ляшка.

Щодо лідера за кількістю публікацій, то це ВО «Батьківщина» — загалом 620 повідомлень. В «Опозиційного блоку» — 611, Об’єднання «Самопоміч» — 436, БПП «Солідарність» — 27, «Народного фронту» — 24. Прикметно, що кількість публікацій про позиції партій щодо загальнонаціональних питань у багато разів переважають ті, які стосуються проблем Одеської області.

«Батьківщина» найбільшу кількість «вподобань» набирає завдяки публікаціям з привітаннями своїх соратників, тоді як «Самопоміч» шукає підтримку публікаціями щодо активних кроків на шляху розв’язання проблем та роботи з виборцями. У «Солідарності» прихильність дописувачів мають інформації про проведені акції та флеш-моби, «Опозиційного блоку» — привітання, а «Народний фронт» у «вподобаннях» спирається на загальнонаціональні питання. Переважна більшість публікацій на сторінках парламентських партій стосується їхніх позицій щодо загальнонаціональних питань або участі їхніх представників у різноманітних заходах, акціях, флеш-мобах та відвідуванні змагань.

Присутня на дискусії депутатка Одеської міської ради від «Самопомочі» Ольга Квасницька зазначила, що її підписанти у Фейсбук активно цікавляться інформацією щодо партійної роботи, коли вона поширює цю інформацію на власній сторінці.

— За час роботи я помітила таку тенденцію: усі мої підписанти більше дивляться ролики, які я беру із сайта «Самопомочі» і поширюю на своїй сторінці, ніж на самому сайті. Експертам потрібно вирішити завдання щодо відвідання сайтів та сторінок в інтернет-ресурсах, оскільки люди досі не знають, що це таке, навіть активні люди.

Аналізуючи роботу партійних приймалень, аналітики зазначили: у всіх районних центрах та містах обласного значення вдалося підтвердити роботу приймалень лише ВО «Батьківщина». Блок Петра Порошенка «Солідарність» не має приймалень у шести райцентрах. У «Самопомочі» є приймальні лише у п’яти населених пунктах, роботу яких вдалося підтвердити. У всіх районних центрах та містах обласного значення є приймальні «Опозиційного блоку», щоправда, роботу семи із них підтвердити не вдалося. У «Народного фронту» вдалося підтвердити роботу партійних приймалень лише у чотирьох райцентрах. Роботу жодної приймальні Радикальної партії Олега Ляшка в Одеській області експерти не можуть підтвердити.

Як зауважив незалежний експерт Артем Філіпенко, попри те, що сучасні технології суттєво розширили можливості комунікації з виборцями, політичні партії України наразі не навчилися використовувати їх ефективно.

«Щодо партій, то все впира-ється в те, чи готові вони спілкуватися з людьми. Мені довелося брати участь не в одній виборчій кампанії і, якщо чесно, то раніше було простіше: було телебачення, радіо і газета. В ра-йоні — районна газета. Тобто ти повинен розмістити якусь кіль-кість інформації там, якусь — там і там, і сподіватися, що якийсь відсоток виборців її побачить. Сьогодні ж говорити, що якийсь канал інформації є ви-значальним, не можна. Так, є статистика, що українці більше довіряють телебаченню, але при цьому ігнорувати інші комунікації не варто», — переконаний експерт.

Захід відбувся в рамках проекту Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що втілюється Фондом «Східна Європа» та партнерами.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 212
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua