РубрикиБез рубрики

Без адміністрації Москви

Нещодавнє рішення синоду Вселенського патріархату скасувало юрисдикцію Російської церкви над українським єпископатом, відтак нині всі православні архієреї України вважаються служителями Вселенського престолу, незалежно від того, до якої з трьох Церков вони належали раніше, і повинні чекати на директиви Константинополя щодо своїх подальших дій. Про це в інтерв’ю ВВС (www.bbc.com/ukrainian/features-46069420) розповів представник Вселенського Патріархату при Всесвітній раді Церков, доктор богослов’я, який давно та глибоко займається українською проблематикою, архієпископ Тельміський Йов (Геча).

Архиєпископ Йов підкреслює: з 11 жовтня цього року архієреями Вселенської церкви є не лише єпископи, які належали до УПЦ КП та УАПЦ, а й представники Церкви Московського патріархату в Україні. «Скасуванням синодального акта 1686 року про передачу Київської митрополії — тобто, фактично, території України — під адміністрацію Російської церкви скасована адміністрація Московською церквою Київської митрополії і всіх єпархій в Україні», — каже представник Вселенського патріархату… З канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ (МП) більше не існує. Всі архі-єреї тепер в Україні де-факто згідно з цим рішенням Синоду є архієреями Вселенського престолу, і вони тепер повинні чекати директиву Вселенського патріархату щодо свого подальшого функціонування й існування в перспективі надання автокефалії Православній церкві в Україні».

Отже, всі ієрархи українських церков, не важливо, до канонічної церкви вони належали раніше, чи до неканонічної, зараз в очах Константинополя мають однаковий статус — ієрархів Вселенського престолу. І, відповідно, мають рівні права брати участь у Соборі, який буде скликано Вселенським патріархом через екзархів, які є його представниками в Україні. Вселенський патріарх, йдеться в інтерв’ю, скличе Собор, коли вважатиме, що «час настав».

За словами архієпископа Йова на об’єднавчий Собор будуть запрошені всі архієреї українських церков, а не лише ті, які зверталися до Константинополя з проханням про надання автокефалії.

На запитання, що станеться з православними ієрархами, передусім, Московського патріархату, які не візьмуть участі в об’єднавчому Соборі та залишаться поза новою Церквою, архієпископ відповів: «Це все — процес. Є така грецька приповідка: час — найкращий лікар. Треба розуміти, що ціль — це вилі-кувати розкол, який існував протягом останніх 30 років в Україні… Ми зараз у лікувальному процесі. Ме-та — об’єднання українського православ’я. А скільки часу це займе — думаю, тільки Богу відомо».

Архієпископ Йов наголосив, що нова Церква називатиметься Православна церква в Україні. «Не Українська православна церква, тому що церква є єдина… Вона належить Христу, а не якійсь нації чи державі. Грецькою мовою назви церков так і звучать: Православна церква в Греції, в Сербії, в Болгарії. Слов’янські назви — Болгарська, Сербська чи Російська православна церква — вживаються неправильно і вказують на етнофілетизм, тобто релігійний націоналізм», — пояснює архієпископ Йов.

Переглядів: 144
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua