РубрикиБез рубрики

Неповторна часточка Світового океану

31 жовтня 1996 року урядові організації Болгарії, Румунії, Росії, Туреччини, Грузії та України підписали «Стратегічний план дій із відновлення та захисту Чорного моря». Необхідність у такому документі виникла через небезпеку руйнування унікальних природних комплексів цієї водної території. Тоді ж вирішили проголосити 31 жовтня Міжнародним днем Чорного моря.

Вивченням Чорного моря займаються, зокрема, фахівці-океанологи. Океанологія — комплекс наук, які досліджують Світовий океан. Вона об’єднує фізику океану, або океанографію, хімію та біологію океану.

Нині Одеський державний екологічний університет (до 2001-го — Одеський гідрометео-рологічний інститут) є єдиним в Україні вищим навчальним закладом, який готує фахівців за спеціалізацією океанологія, гід-рографія (спеціальність «Науки про Землю») на кафедрі океанології та морського природокористування. Освітньо-наукова діяльність кафедри спрямована на реалізацію одного з основних завдань державної морської політики, визначених у Мор-ській доктрині України на пе-ріод до 2035 року, — «збереження і розвиток наукового та кадрового потенціалу всіх складових морської діяльності на рів-ні, що забезпечить ефективну реалізацію національних інтересів держави».

Серед основних напрямів наукової діяльності кафедри — розробка та впровадження для вирішення прикладних завдань морського природокористування технологій моделювання і прогнозування стану морського середовища. В останнє десятиріччя основними об’єктами океанологічних досліджень ОДЕКУ були північно-західна частина Чорного моря, зокрема її Одеський район, лимани Північно-Західного Причорномор’я: Тилігульський, Дофіновський, Куяльницький, Хаджибейський, Дністровський, Тузловська група. Для наукового обґрунтування управлінських рішень, спрямованих на стабілізацію та по-ліпшення гідроекологічного режиму, екологічного стану морських акваторій та лиманів, з урахуванням впливу як антропогенних, так і природних чинників, у тому числі змін клімату, застосовується комплекс сучасних математичних моделей.

Серед найвагоміших міжнародних науково-дослідних проектів океанографічного спрямування, які виконував Одеський державний екологічний університет в останні роки у складі європейських дослідницьких консорціумів, — проект 7-ї Рамкової програми Європейського співтовариства «Комплексне управління водними ресурсами і прибережною зоною в європейських лагунах в умовах змін клімату» та проект «Комплексне управління «гарячими» точками і збереження екосистеми Чорного моря — HOT BLACK SEA» в межах спільної операційної програми «Басейн Чорного моря».

У зв’язку з анексією півострова, а відтак з примусовим виведенням у 2014 році з-під юрисдикції України Кримського наукового кластеру океанографічних досліджень особливої актуальності набуло завдання відновлення сучасної національної системи оперативного прог-нозування гідрологічних та гідрофізичних параметрів стану морського середовища, льодової обстановки в українській частині акваторії Азово-Чорноморського басейну для забезпечення потреб морегосподарського комплексу. Задля цього нинішнього року ОДЕКУ спільно з Гідрометцентром Чорного та Азовського морів створили міжвідомчий науково-виробничий та освітній центр «Гідрометеорологічне забезпечення морегосподарської діяльності».

Переглядів: 139
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua