РубрикиЗдоров’я

Стресовий понеділок

Пізня осінь — сезон масових захворювань (грип, ГРВІ, застуда). Думаю, кожен замислювався над тим, що б зробити такого, аби не звалитися з ніг, не занедужати. Втім, перш ніж відповісти на це запитання, варто розібратися, чому нас чіпляються різні віруси-бацили.

Існує, щонайменше, п’ять причин захворювань сучасної людини. Передусім, це стрес. За середньостатистичними даними, найбільша кількість лікарняних листів виписується саме в понеділок — найстресовіший день тижня, а найменше — у п’ятницю. Справді, стрес — прямий шлях до ослаблення імунітету. Постійна напруга впродовж дня, що восени пов’язано ще й зі зміною світлового режиму (пізній світанок, ранній захід сонця), призводить до вразливості захисних сил організму.

Другою причиною є наша підсвідомість. Зізнайтеся, так часто набридає щоранку ще затемна вставати, добиратися бо-зна-куди на роботу, обкладати себе безліччю справ. Відтак включається режим самонавіювання: підсвідомо ми хочемо знайти спосіб змінити важкий звичний розпорядок дня, а найперший зі способів — захворіти. Ми нібито випадково потрапляємо під вітер чи протяг, замерзаємо у холодному приміщенні, промокаємо, — от тобі й апчхи, ломота й температура.

Причиною недуги може стати і звичайний брак уваги. Іноді є моменти, коли дуже хочеться відчути турботу з боку близьких, скажімо, у вигляді пакетика зі смаколиками, ба навіть доброго побажання. Усі таке люблять і на таке чекають. Щоправда, це більше схоже на ще один спосіб самонавіювання чи й маніпуляції.

Крім психологічних причин, звісно ж, існують і зовнішні. Восени це насамперед різка змі-на погодних умов: учора було ще тепло, а нині пробирає до кісток. Як показує практика, більшість до такого не готова. За звичкою ми вдягаємося по-вчорашньому і, певна річ, переохолоджуємося, а наступного дня з’являються перші симптоми. Отже, як ми з’ясували, хворобу можуть накликати і фактори навколишнього середови-ща, і внутрішні, психологічні. Й боротися треба і з тими, і з іншими.

Стрес на роботі, внутрішній протест можна приборкати двома способами. Перший і найлегший — змінити роботу, тобто позбутися того, що так сильно дратує і загрожує вашому здоров’ю. Другий шлях — мотивація, зміна свого ставлення до ситуації. Буває, розв’язанням стресових проблем стає знайома кожному порада — не брати близько до серця. Чим простіше ми ставимося до подій, тим легше справляємося з перешкодами, що з’являються, а бонусами тут є гарний настрій та успіх.

Велику роль відіграє також мотивація. Постарайтеся знайти, як мінімум, десять причин для того, щоб піднятися з ліжка й узятися за виконання своїх робочих обов’язків. Брак уваги легко компенсується спільним походом з близькими вам людьми на будь-який цікавий захід. До речі, вихід у світ — ліки проти всіх хвороб, адже ваша підсвідомість вимагатиме від вас виглядати й почуватися краще. Не кажемо вже про закоханість, яка, відомо, творить дива!

Щодо холоду, то він не дійме вас, якщо добре утеплитеся, за перших ознак переохолодження знайдіть швидкі варіанти зігрітися і подовше поспати. Допоможе й самонавіювання: щоб не мерзнути, запрограмуйте себе на зберігання будь-якими силами звичної, комфортної температури. Може, й не нападуть на вас дрижаки.

А найефективніший засіб для запобігання хвороб — профілактика. Тож загартовуйте свій організм (легко і просто — контрастний душ), дбайте про регулярний і повноцінний сон, про правильний, під погоду, одяг, збалансоване і вітамінізоване харчування, не зловживайте тим, чим зловживати не треба. Одне слово, любіть себе та своє тіло. І будьте здорові!

Тетяна КНЯЗКА.

Переглядів: 205
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua