РубрикиБез рубрики

«Маршрути успіхів» привели до Одеси

Два дні поспіль в Одесі проходив навчальний візит у рамках загальнонаціональної програми «Маршрути успіхів» для представників органів місцевого самоврядування України, що реалізується проектом USAID «Пульс».

Досвід впровадження моделі інтегрованих послуг приїхали до Одеси вивчати 35 представників із 21 області нашої держави, а також зі столиці: міські голови, керівники і фахівці управлінь адміністративних послуг та соціального захисту.

Навчальний візит розпочався з участі у засіданні, що відбулося в Центрі інтегрованих послуг міської ради (його, нагадаємо, створено у співпраці з ЮНІСЕФ).

Гостей привітала заступниця міського голови Світлана Бедрега, яка, зокрема, зазначила: «Під номером один для нас — турбота. Усі дії одеської міської влади скеровані на те, щоб зробити процедури отримання соці-альних послуг максимально доступними та повними, а відвідування центрів інтегрованих послуг — комфортним».

З презентаціями про реалізацію в Одесі державної та міської політики у сфері надання публічних послуг і створення Центру інтегрованих послуг у форматі «Прозорий офіс» виступили директори кількох департаментів міськради.

Про переваги надання послуг Пенсійного фонду через цей Центр розповіла присутнім заступниця начальника головного управління ПФУ в Одеській області Тетяна Яворська.

У рамках навчального візиту його учасники відвідали два центри інтегрованих послуг, що працюють у форматі «Прозорий офіс», — у Київському та Малиновському районах, де поспілкувалися з їхніми працівниками та відвідувачами.

Потім ознайомилися з досвідом роботи Центру реабілітації осіб з вадами психофізичного розвитку і Соціального центру матері та дитини.

Так, у Центрі реабілітації осіб з вадами психофізичного розвитку надаються послуги людям різних вікових категорій з розумовою відсталістю та психічними захворюваннями. Отримати їх можна на базі чотирьох від-ділень у різних районах міста. Йдеться, зокрема, про такі реабілітаційні послуги, як фізіотерапевтичні процедури, психолого-педагогічні корекційні заняття, логопедична корекція, лікувальні плавання, фізкультура, верхова їзда, масаж, соціальне й медичне супроводження, з транспортування, інформаційне консультування та юридична підтримка.

Центр працює у режимі денного стаціонару та амбулаторних відділень. Наразі групи денного перебування відвідують 124 особи. Послугами амбулаторного відділення за дев’ять місяців цього року скористалися 293 одеситів. За цей же період у відділенні ранньої реабілітації та медичного супроводу надано консультаційну допомогу та проведено курс реабілітаційних послуг 300 сім’ям. У відділенні навчально-виробничих майстерень щодня займаються 50 повнолітніх осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Соціальний центр матері та дитини призначений для тимчасового проживання жінок на сьомому-дев’ятому місяцях вагітності та матерів із дітьми віком від народження до двох років, які опинилися в складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку. Мета його діяльності — проведення соці-альної роботи, скерованої на попередження відмов матерів від дітей раннього віку та профі-лактику соціального сирітства з особами, які тимчасово проживають у стінах закладу. Центр розрахований на одночасне перебування 10 жінок з дітьми та вагітних.

Гостям випала також нагода ознайомитися з досвідом роботи Одеського обласного благодійного фонду реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє» і концепцією створення середовища відпочинку й розвитку молоді на прикладі скейт-парку в парку імені Т.Г. Шевченка.

Під час засідання в Одеській міській раді відбулася презентація на тему «Досвід створення умов для розвитку та відпочинку людей з особливими потребами на прикладі облаштування Грецького та Стамбульського парків».

Гості високо оцінили доступність цих громадських місць для людей, які пересуваються на візках.

Підводячи підсумки навчального візиту, його учасники поді-лилися своїм досвідом організації надання адміністративних і соціальних послуг, подякувавши Асоціації міст України, зокрема фахівцям її Одеського відділення, за можливість побачити нове, а також побувати в Одесі, яка порадувала теплою оксамитовою осінню. Колективна світлина на пам’ять — на згадку про наше гостинне місто.

Ніна Залевська.

Переглядів: 253
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua