РубрикиБез рубрики

Політичний нокдаун

РФ послідовно втрачає підтримку в ООН. Навіть серед своїх ще недавніх союзників

Після того як у кінці 2017 року Україна завершила своє дворічне членство в Раді Безпеки ООН, обговорення російської агресії на Донбасі й у Криму стало менш інтенсивним на цьому майданчику.

Востаннє українська тема виносилася на засідання Радбезу 29 травня — п’ять місяців тому, попри те, що питання ніяк не вирішується. Звісно, ситуація в окупованих РФ регіонах обговорюється і на Генасамблеї, й навіть цього вересня була включена до її постійного порядку денного. Однак Рада Безпеки — орган, який приймає резолюції, обов’язкові до виконання, і від якого залежить, у тому числі, рішення про введення миротворців на Донбас.

РубрикиІмена

Нік ВУЙЧИЧ: «Все починається з віри і з рішення»

Уперше в Одесі всесвітньо відомий мотиваційний оратор, благодійник, автор багатьох бестселерів, батько чотирьох дітей Нік Вуйчич представив програму «Життя без обмежень».

Нік Вуйчич — легендарна особистість, яскравий приклад того, як внутрішня сила і воля до життя допомагають долати будь-які перешкоди. Нагадаємо, внаслідок генетичного захворювання він народився без кінцівок, але це не завадило йому стати знаменитою на весь світ особистістю, яка надихає, повертає віру мільйонам зневірених.

РубрикиБез рубрики

20 медалей нескорених

Українська збірна продемонструвала вражаючий результат на міжнародних змаганнях «Ігри нескорених», здобувши 7 золотих, 10 срібних та 3 бронзових медалі.

«П’ятнадцять учасників команди впродовж місяця тренувалися і показали свої найкращі результати. Команда виборола 20 нагород. Якщо порівняти з іншими країнами, які представили понад 70 учасників, то коефіцієнт корисної дії у нас найвищий», — наголосив капітан української збірної на «Іграх нескорених» Сергій Ільницький.

РубрикиАнонс

Безмежжя книги

10 листопада у Любашівці відбудеться виїзний зональний фестиваль української книги пам’яті Михайла Грушевського.

До участі у заході запрошуються представники Ананьївського, Балтського, Кодимського, Любашівського, Подільського та Савранського районів.

Організатор фестивалю — Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М.С. Грушевського, яка за результатами конкурсу культурно-мистецьких проектів Українського культурного фонду отримала грантову підтримку проекту «Безмежність української книги».

РубрикиБез рубрики

Радіодиктант єдності

9 листопада — у День української писемності й мови — на хвилі Першого каналу UA: Українське радіо звучатиме 18-й радіодиктант єдності.

Основна київська локація — аудиторія імені Михайла Максимовича, розташована в Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Там диктант писатимуть представники медіа, мистецтва та інші публічні особи. Долучаться до проекту й регіони: локації для написання диктанту облаштують у навчальних закладах по всій країні. Але взяти участь у радіодиктанті зможе кожен охочий у будь-якому куточку світу — достатньо лише мати під рукою аркуш паперу, ручку та налаштуватися на хвилю UA. Офіційне гасло цьогорічного заходу — #пишеморазом. Воно підкреслює основну мету диктанту: єднання навколо мови.

РубрикиАнонс

«Джерело натхнення»

Завтра, 2 листопада, о 14.00 в Одеському обласному центрі української культури відбудеться відкриття персональної виставки члена Національної спілки художників України Олександра Кіртоки «Джерело натхнення».

Випускник Львівського інституту декоративного та прикладного мистецтва добре володіє тонкощами гончарства й акварельного живопису, був учасником 14 всеукраїнських, понад 30 обласних і багатьох тематичних виставок в Одесі та за кордоном. Художник є постійним учасником благодійних ініціатив на допомогу українському флоту та пораненим учасникам АТО.

РубрикиАнонс

«Земля Біляївська»

У рамках обласного проекту «Історія краю у музейних експозиціях» із 31 жовтня по 27 листопада в Одеському історико-краєзнавчому музеї демонструватиметься виставка «Земля Біляївська».

Тут представлені матеріали музеїв Біляївського району, що дають змогу глибше ознайомитися з минувшиною і сьогоденням цього куточка Одещини.

Експозиція розгорнута у Виставковій залі по вул. Ланжеронівській, 24-а. Ознайомитися з нею можна щоденно з 10.00 до 17.00, вихідні — четвер, п’ятниця.

РубрикиСуспільство

Під сімейним патронатом

Інтернати та сиротинці — це ганьба для кожного суспільства. У Європі та в США вже давно забули про них. У країнах Сходу подібних закладів, по суті, ніколи й не було, бо там сироту чи дітей, які залишилися без батьків-ської турботи, неодмінно забирали до сімейного кола родичі. Україна ж і дотепер виділяє шалені гроші на утримання десятків казенних установ, звідки діти виходять не адаптованими до життя, беззахисними перед ним.

І це при тому, що наша держава приєдналася до числа країн, які затвердили національні стратегії деінституалізації (процесу реформування системи догляду за дітьми, заснованому на принципі найкращих інтересів дитини, визнанні пріоритету сімейного виховання та шкоди таких форм догляду, як дитячі будинки й інтернати). Однак її виконання не можливе шляхом простого закриття інтернатних закладів, а вимагає створення якісних альтернатив — послуг на рівні громади для підтримки вразливих сімей з дітьми, однією з яких є патронат над дитиною.

РубрикиБез рубрики

«Маршрути успіхів» привели до Одеси

Два дні поспіль в Одесі проходив навчальний візит у рамках загальнонаціональної програми «Маршрути успіхів» для представників органів місцевого самоврядування України, що реалізується проектом USAID «Пульс».

Досвід впровадження моделі інтегрованих послуг приїхали до Одеси вивчати 35 представників із 21 області нашої держави, а також зі столиці: міські голови, керівники і фахівці управлінь адміністративних послуг та соціального захисту.

РубрикиБез рубрики

Якщо не встигли оформити субсидію...

Тим сім’ям, які не встигли оформити житлову субсидію до початку опалювального сезону, уряд компенсує всі витрати на комунальні послуги. Навіть якщо документи будуть подані у листопаді чи грудні.

Незалежно від виду опалення — централізоване теплопостачання чи індивідуальне газове або електричне опалення — у разі надходження заяви про призначення субсидії, до прикладу у грудні, безповоротна урядова допомога буде призначена з початку опалювального сезону. Тобто держава відшкодує комунальні витрати родини за два місяці. Це гарантовано постановою Кабінету Міністрів №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

РубрикиБез рубрики

Поділ майна за домовленістю

Ми з дружиною прожили разом 12 років, маємо спільну дитину. Однак так сталося, що вирішили далі жити окремо. Претензій одне до одного не маємо і готові розійтися без скандалу. Скажіть, будь ласка, чи можемо самі розділити майно без звернення до суду?

І чи впливає на розділ те, з ким живуть діти?

Микола ТРОЦЬ.

Чи може колишнє подружжя самостійно розділити майно?

Звичайно, може. Для цього слід укласти відповідний договір, який треба нотаріально посвідчити. Більше того, практика свідчить: досягнення домовленості між дружиною і чолові-ком щодо користування майном є найкращим варіантом, який економить час та зберігає нерви колишнього подружжя.

РубрикиБез рубрики

Друге життя для сміття

Поліетилен — найпоширеніший пластик у світі. Обсяг його виробництва перевищує 300 мільйонів тонн на рік, а переробка й утилізація пов’язані із серйозними труднощами. Молекули поліетилену складаються з довгих вуглеводневих ланцюжків, які дуже важко розбити на придатні для подальшого використання сполуки.

Щорічно людство викидає 275 мільйони тонн пластикового непотребу. Більше 8 мільйонів з них потрапляють у Світовий океан. Там уже утворилися п’ять сміттєвих островів. За різними оцінками, приблизна площа одного з таких «континентів» перевищує 700 тисяч квадратних кілометрів — як дві Німеччини.

І це мова лише про поліетилен. Додайте до цього списку викинутий папір, скло та інший непотріб. Звичайний паперовий пакет розкладається місяць, газета — півтора місяця, паперовий стаканчик — 5 років, сигаретний недопалок — 11 років, жуйка — 30 років, пінопластовий посуд — 50 років. Вражає, чи не так? Та й це ще, як мовиться, квіточки! Бо поліетиленова плівка та губки для миття посуду розкладаються 200 років, одноразові підгузки та гігієнічні прокладки — 450—550 років, звичайна пластикова пляшка — 500, рибальська волосінь — 600 років! Ну а першість за тривалістю розкладання — 1000 років — належить скляним пляшкам та, за деякими даними, звичайнісіньким пластиковим пакетам.

РубрикиБез рубрики

Спинити деградацію ґрунтів

Українським аграріям допоможуть зупинити деградацію ґрунтів. Саме на це спрямований проект Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), пише agropolit.com.

«За останні років 100 українські чорноземи втратили половину свого гумусу — основного родючого компоненту. Відповідно, втрачається природна родючість ґрунтів. Процеси як деградації, так і ґрунтотворення дуже тривалі. Наразі стоїть завдання досягти рівня нульової деградації ґрунтів, зупинити цю деградацію», — наголосив спеціаліст FAO Олександр Журавель.

РубрикиБез рубрики

Місцеве самоврядування

З центром у Зеленогірському

Одеська облдержадміністрація затвердила висновок про відповідність чинному законодавству проектів рішень Зеленогірської селищної, Гвоздавської, Познанської та Ясенів-ської сільських рад Любашівського району щодо добровільного об’єднання цих терито-ріальних громад у Зеленогірську селищну ОТГ.

Цю інформацію повідомив Одеський центр розвитку місцевого самоврядування, створений у рамках Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Нагадаємо, що всього на території Одеської області вже створено 31 ОТГ, у трьох з яких перші вибори відбудуться 23 грудня цього року.

РубрикиБез рубрики

У його картинах живе душа

Коли я поцікавився у старійшини малярського материка Івана Козирода думкою про творчість молодшого колеги Володимира Кудлача, він, знаний мистецтвознавець, педагог і художник, відповів так: «У його картинах живе душа».

Захопили малюнки Шевченка

У пам’яті, як у кінострічці, постають батьки: Андрій Васильович і Ганна Степанівна. Переселені із Західної України, вони тут, на півдні, зустрілися і побралися.

У сім’ї дуже шанували Тараса Шевченка. Вдома, як згадує Володимир, було два «Кобзарі», причому один — з ілюстраціями самого поета. Малюнки так захопили його, тоді молодшого школяра, що він узявся їх перема-льовувати.

РубрикиБез рубрики

Злободенна класика

26 жовтня на сцені Великої зали філармонії відбувся концерт Національного одеського філармонійного оркестру за участі запрошеного диригента Марка Горенштейна (РФ) й відомого одеського піаніста Сергія Терентьєва. Звучали Концерт №23 Моцарта і Симфонія №3 Брукнера.

Напередодні ж виступу Марк Горенштейн (на знімку) взяв участь у брифінгу, під час якого ознайомив з програмою концерту й поділився своїми думками про стан сучасної симфонічної музики.

РубрикиБез рубрики

Про крила для злету і про добро та зло

Сьогодні гуманітаризація мислення технократів є світовою тенденцією. Отже, правильно зробили, коли у такому технічному виші, як Одеський політехнічний інститут (нині — університет), колись створили кафедру історії та етнографії України й відкрили при ній аспірантуру і докторантуру. Тут уже підготовлено близько 30 кандидатів історичних наук, четверо з яких захистили докторські дисертації.

Молоді дослідники, здатні піднятися на стрімкі вершини науки, оточені увагою й турботою з боку старших колег. Одна з ознак такого ставлення — День аспіранта, заснований на кафедрі 14 листопада 2013 року. Він є виявом поваги до вибору тих юнаків і дівчат, які вирішили присвятити своє життя науково-педагогічній і науковій діяльності. Власне, якщо існує День студентів, то чому б не бути й святу аспірантів?!

РубрикиБез рубрики

Лев Славін — письменник з української Одеси

27 жовтня 1896 року в Одесі народився Лев Славін — письменник. Його нині теж шанують в Одесі, хоч і не з таким ентузіазмом, як Бабеля та інших творців міфів про «бандитскую Одессу», що так гарно продаються. Для нас, українців Одеси, Л. Славін цінний, як мінімум, двома епізодами.

По-перше, саме йому належить видатний вислів про сутність Одеси, неодноразово цитований мною та іншими українцями Одеси як своєрідна апологія, бо це написав не якийсь «Бандерас», мало авторитетний для специфічних ватних господ, а свій, корінний.

РубрикиПам’ять

Співець Придністровського краю

Він увічнив себе як співець Придністров’я — «дивовижного краю,/Де світанки прозорі,/як чиста роса,/Де хати у вишневих/садах потопають,/Де в колисці вербовій / мене дід колисав...».

Анатолій Ройченко. Поет, пісняр, прозаїк, журналіст. Усією своєю багатогранною творчістю Анатолій Антонович возвеличував її Величність Любов — до жінки, до матері, до краю, «де побачив світ і який залишився в серці навічно», до людей, які у нім живуть, до Батьківщини. І ця любов була великою, щирою і незгасною…

РубрикиБез рубрики

Телефонні шахраї

29 жовтня багатьом керівникам санаторіїв телефонували невідомі особи, які представлялися начальником Головного управління ДСНС України в Одеській області Віктором Федорчаком або його помічником, з пропозицією переказати кошти на платіжну картку для вирішення питання щодо позитивних результатів проведення протипожежної перевірки об’єктів.

Просимо всіх — керівників установ та організацій, підприємців, до кого надходили такі «пропозиції», терміново повідомити про них за номером «Телефону довіри» з питань запобігання корупції ГУ ДСНС України в Одеській області (+38(048)724-57-93) для здійснення оперативних заходів з пошуку шахраїв.

Будьте пильними!

РубрикиБез рубрики

На Канари — на катамарані

Українська команда здійснила унікальний перехід через Чорне і Середземне моря до Атлантичного океану на катамарані.

«Ми здійснили це! Шість тисяч кілометрів за три місяці! У липні з ініціативи команди катамарана «Удача» та за участі туристів-вітрильників з інших областей стартував перший український похід на розбірному вітрильному катамарані з перетином басейнів Чорного і Середземного морів, а також ділянки Північної Атлантики. Похід отримав назву «Середземка—2018», — розповіла учасниця проекту Анна Беррі.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua