РубрикиБез рубрики

За свободу думки

Бранець Кремля – український режисер Олег Сенцов — став лауреатом премії Європарламенту 2018 року за свободу думки імені Андрія Сахарова. Таке рішення ухвалили у четвер лідери Європарламенту. Церемонія вручення премії відбудеться 12 грудня у Страсбурзі.

Серед номінантів цьогорічної премії були неурядові організації, які рятують життя мігрантів у Середземному морі, та марокканський опозиційний політичний активіст Нассер Зефзафі (перебуває в ув’язненні).

Премія за свободу думки імені радянського дисидента і правозахисника Андрія Сахарова була заснована Європейським парламентом у 1988 ро-ці. Її вручають людям, які відзначилися «винятковим внеском у боротьбу за права людини». Матеріальний еквівалент відзнаки – 50 тисяч євро.

Нагадаємо, український режисер з Криму Олег Сенцов у серпні 2015-го був засуджений у Росії до 20 років ув’язнення з відбуванням покарання в колонії суворого режиму за сфабрикованими обвинуваченнями у плануванні терактів на анексованому півострові. Олег Сенцов голодував 145 днів з вимогою звільнити всіх українських політ-в’язнів у Росії. 6 жовтня він припинив голодування через загрозу примусового годування.

У Європарламенті привітали рішення нагородити Олега Сенцова премією імені Андрія Сахарова та вкотре зажадали від російського режиму негайно звільнити українського кінорежисера. «Присуджуючи цю премію, Європарламент ви-словлює підтримку Олегові Сенцову, і ми закликаємо негайно звільнити його. Це є дуже нагально, адже стан його здоров’я є дуже поганим через тривале голодування», — наголосив президент Європарламенту Антоніо Таяні.

Президент України Петро Порошенко подякував Європарламенту за присвоєння премії Сахарова українському політв’язневі Кремля Олегові Синцову, назвавши це рішення вчасним сигналом підтримки режисера та висловивши впевненість, що воно наблизить момент звільнення бранця окупаційного режиму.

Петро Порошенко підкреслив, що Олег Сенцов є прикладом безкомпромісної боротьби, вірності переконанням, незважаючи на нелюд-ські репресії і тортури кремлівського режиму та цинізм російських можновладців.

Як повідомив адвокат незаконно засудженого в Росії Олега Сенцова Дмитро Дінзе, україн-ський режисер зможе дізнатися про присудження йому премії Європарламенту «тільки з листа родичів або знайомих», тобто впродовж одного чи двох тижнів.

Дмитро Дінзе наголосив, що питання звільнення Сенцова «наразі в глухому куті. Поки що взагалі нічого не відбувається. Ніби в стіну вперлися. Можливо, ця премія допоможе якось розхитати ту стіну і якимось чином її зруйнувати».

Переглядів: 133
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua