РубрикиБез рубрики

І буде «Маскарад»!

В Одеському національному академічному театрі опери та балету — знову прем’єра. Учора поціновувачі прекрасного отримали непересічну можливість побачити нову постановку — балет на музику Арама Хачатуряна «Маскарад».

Уперше «Маскарад» за драмою Михайла Лермонтова був поставлений саме в Одеському театрі опери та балету в 1982 році. У 1985-у цю постановку, за участю солістів одеського балету Наталії Баришевої та Олександра Коренька, екранізував кінорежисер Фелікс Голованов. Вона мала шалений успіх.

Повернення улюблених вистав, що були візитівкою Одеської опери, — важливий стратегічний крок у питаннях репертуарної політики театру.

Втім, диригент-постановник балету Віталій Ковальчук вважає, що це не стільки повернення балету, як його нове прочитання:

— Нотний матеріал, на жаль, зносився, партитуру довелося відновлювати, переписуючи ноти вручну. Це зайняло чимало часу, але з такою музикою працювати — приємно. Кожна нота Хачатуряна збережена, а от деякі повтори у вставках, що належать його учневі Оганесяну, який адаптував цю музику для балетної постановки, були скорочені. У підсумку спектакль став динамічнішим — у ньому тепер не три дії, а лише дві.

Художник-сценограф Ігор Анісенко розповідає:

— У мене виникло бачення сцени як нічного міста, де нема місця сонячним променям. Тут перетинається кілька просторів водночас. Це простір, де зустрічаються реальність, маскарад, ілюзії та міражі... Тому головну роль тут відіграють освітлення і магічне дзеркало, яке час від часу стає екраном, голограмою, просвічує, відображає. Новий час вимагає сучасних театральних рішень, використання нових технологій. Сучасні матеріали дають великі можливості, і ми вчимося з ними працювати.

Мінімалізм та умовність сцено-графії «домальовуються» яскравістю костюмів і багатством освітлення. Ці художні й театральні інструменти допомагають музиці та хореографії, які використовують як класичну, так і сучасну стилістику, у всій повноті розкрити світське товариство, де панують зради та плітки і де живуть герої драми Лермонтова.

Відтак у новій постановці театр представляє нове бачення трагічного конфлікту між особистістю і суспільством, вираженого за допомогою засобів музики, танцю, сучасних технологій.

— Це вічна історія, яка могла відбуватися і в наші дні, — каже хореограф-постановник, заслужений артист України Гаррі Севоян. — Час змінюється, а світське товариство залишається таким, як і було.

Олена Барановська, художній керівник балетної трупи театру, зазначає:

— Це знакова подія, новий крок для нашого балету, який свідчить, про те, що театр увійшов у новий період свого розвитку. Те дзеркало, що вперше використане в оформленні сцени, відкриває вікно у світ, дає величезні можливості для польоту фантазії.

Наступні прем’єрні покази — 28 жовтня та 2 листопада.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 133
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua