РубрикиСуспільство

За приховування — штраф

Дискусії, тренінги, бесіди з правоохоронцями, шкільні години, батьківські збори… У закладах освіти Одещини триває місячник «Зупинимо булінг разом!».

Булінг став соціальним лихом, яке часто призводить до тяжких наслідків. Вирішальна роль у боротьбі з ним в освітній сфері належить учителям. Але успішно впоратися з цією проблемою вони можуть тільки за підтримки керівництва шкіл, батьків, представників місцевих органів влади і громадських організацій.

Учні на шкільних годинах обговорюють питання дискримінації у своєму середовищі, визнаючи, що важливим у подоланні булінгу серед підлітків є формування системи цінностей і поваги одне до одного. У таких зустрічах беруть участь депутати місцевих рад, лідери громад, медики, представники правоохоронних органів.

Цими днями в Одесі пройшла науково-практична конференція працівників психологічної служби, яка ставила за мету підвищення ефективності і якості психолого-педагогічного супроводу освіт-нього процесу, вдосконалення методів профорієнтаційної роботи, оптимізації просвітницько-профілактичної роботи з формування свідомої зрілої особистості, а також поширення передового досвіду у цьому напрямку.

Нагадаємо, за даними нещодавнього дослідження ЮНІСЕФ, із проблемою булінгу в Україні протягом останніх трьох місяців стикалися 67% опитаних віком від 11 до 17 років. Майже чверть самі стали жертвами насильства, при цьому майже половина потерпілих нікому не розповідала про ці випадки. За поширеністю булінгу серед 11—15-річних Україна входить до першої десятки європейських держав.

Нагадаємо також, що Верховна Рада підтримала законопроект, який має за мету доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею, що встановлює відповідальність за булінг, а також його приховування працівниками навчальних закладів. Потенційний розмір штрафу — до 200 неоподатковуваних мінімумів, тобто 3400 гривень.

Законопроект передбачає також внесення змін до закону про освіту, де з’явиться визначення булінгу. Це — «моральне або фізичне насильство, агресія у будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення».

За протидію булінгу в школі відповідатимуть керівники освітніх закладів. Вони повинні будуть затвердити й оприлюднити план заходів боротьби з цим явищем і розглядати заяви від учнів та їхніх батьків про кожен випадок насильства. За приховування — штраф.

Переглядів: 176
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua