РубрикиБез рубрики

За свободу думки

Бранець Кремля – український режисер Олег Сенцов — став лауреатом премії Європарламенту 2018 року за свободу думки імені Андрія Сахарова. Таке рішення ухвалили у четвер лідери Європарламенту. Церемонія вручення премії відбудеться 12 грудня у Страсбурзі.

Серед номінантів цьогорічної премії були неурядові організації, які рятують життя мігрантів у Середземному морі, та марокканський опозиційний політичний активіст Нассер Зефзафі (перебуває в ув’язненні).

РубрикиРакурс

«Червона лінія» Азову

Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо ситуації в Азовському морі.

У документі є все: суворий осуд дій Росії, а саме її «надмірної активності» у перевірці комерційних суден, констатація порушення Росією міжнародного морського права та власних міжнародних зобов’язань, вимога до РФ негайно припинити інтенсивну та дискримінаційну, політично вмотивовану інспекцію суден, оцінка побудови Керченського мосту як незаконної, нарешті — заклик до Євросоюзу «вжити відповідних заходів», тобто запровадити нові санкції проти Росії, якщо вона не відмовиться від того, що коїть. У резолюції також називається цілком конкретна мета Росії: перетворити Азовське море у внут-рішнє російське і дестабілізувати безпекову та соціально-економічну ситуацію в Україні.

РубрикиБез рубрики

І буде «Маскарад»!

В Одеському національному академічному театрі опери та балету — знову прем’єра. Учора поціновувачі прекрасного отримали непересічну можливість побачити нову постановку — балет на музику Арама Хачатуряна «Маскарад».

Уперше «Маскарад» за драмою Михайла Лермонтова був поставлений саме в Одеському театрі опери та балету в 1982 році. У 1985-у цю постановку, за участю солістів одеського балету Наталії Баришевої та Олександра Коренька, екранізував кінорежисер Фелікс Голованов. Вона мала шалений успіх.

РубрикиЗдоров’я

Через брудні руки

Чотирьох школярів із села Новоселівка Подільського району цими днями госпіталі-зовано до інфекційного відділення лікарні з діагнозом «вірусний гепатит А» (жовтяниця, жовтуха). Вони навчалися у різних класах. Стан дітей — середньої тяжкості.

Як повідомили редакції фахівці Одеського обласного лабораторного центру МОЗ України, на місці негайно були вжиті належні комплексні заходи для виявлення джерела захворювання та недопущення епідемії: проведені змиви у школі, повна дезінфекція приміщень, аналіз води у мережі і в ближніх водоймах, а також встановлено лабораторний контроль за оточенням школярів (як у навчальному закладі, так і вдома), який триватиме 35 діб. Серед учнів проводяться уроки гігієни. Ситуація, запевнили, перебуває під повним контролем медиків.

РубрикиСуспільство

За приховування — штраф

Дискусії, тренінги, бесіди з правоохоронцями, шкільні години, батьківські збори… У закладах освіти Одещини триває місячник «Зупинимо булінг разом!».

Булінг став соціальним лихом, яке часто призводить до тяжких наслідків. Вирішальна роль у боротьбі з ним в освітній сфері належить учителям. Але успішно впоратися з цією проблемою вони можуть тільки за підтримки керівництва шкіл, батьків, представників місцевих органів влади і громадських організацій.

РубрикиБез рубрики

Катаржинський слід бойчукістів

Наприкінці серпня 1917 року за погодженням з керівниками Центральної Ради, зокрема її головою Михайлом Грушевським, а також генеральним секретарем освіти Іваном Стешенком, почала діяти комісія із заснування Української академії мистецтва, а коли невдовзі вона постала, Михайло Бойчук був обраний її професором.

Майстерня монументального мистецтва, яку очолив М. Бойчук, на початку ХХ ст. була цілковитою новацією. Перший її випуск — Сергій Колос, Оксана Павленко, Іван Падалка, Василь Седляр, Марія Трубецька — відбувся у 1922 році. Художники, що перебували під творчим впливом майстра світового рівня, засновника нового стилю монументального мистецтва, закоріненого на українських традиціях та європейських зразках, Михайла Львовича Бойчука (1882—1937), називалися бойчукістами.

РубрикиБез рубрики

«В обіймах затишку твого...»

У ці дні у Балтському історичному музеї експонується виставка цікавого митця із Дніпра Андрія Виклика. До уваги наших краян і гостей міста він запропонував близько тридцяти картин невеликого формату, оригінальних за сюжетами, стилем виконання та формою подання.

Почерк художника справді неповторний: його роботи не яскраві, не строкаті, а якісь повітряні, світлі й радісні, часто не реальні, а, швидше, символічні за змістом, дещо абстрактні, хоч образи, якщо придивишся, стають одразу зрозумі-лими й близькими. Від тих полотен випромінюються доброта, чуттєвість і неймовірно позитивна енергетика, а відтак, оглядаючи їх, сповнюєшся любов’ю до життя, духовним піднесенням.

РубрикиБез рубрики

В інформаційному «стаді»

Сучасна людина потрапила в нове середовище, до якого виявилася не зовсім готовою.

Інформаційні «джунглі» позбавили її флеру сучасності, повернувши в більш первісну форму, коли індивід повністю розчиняється в колективі. Соціальні страхи та бажання, максимально трансльовані завдяки соцмедіа, стають її власними, і це створює єдину форму психологічного сприйняття й реагування. «Ми» і «Вони» значною мірою злилися воєдино.

РубрикиАкція

Балончики проти наркоманії

Майже тисячу написів із рекламою наркотиків зафарбували балончиками одесити під час другої хвилі всеукраїнської акції «Намалюй життя в любові», організованої за підтримки Міжнародної антинаркотичної асоці-ації та Міністерства молоді і спорту України.

У заході взяли участь представники згаданої асоціації, співробітники поліції, громадські активісти та багато небайдужих городян, які своєю участю висловили чітку громадянську позицію щодо повного заперечення вживання наркотичних засобів, алкоголю і куріння.

РубрикиАкція

Ви давно були у гінеколога?

Упродовж тижня в лікувально-профілактичних закладах Одеси проходило обстеження жінок на профілактику та виявлення раку шийки матки, організоване фахівцями департаменту охорони здоров’я міськради.

У рамках акції всім пацієнткам міських центрів первинної медико-санітарної допомоги та жіночих консультацій пропонувалося пройти скринінгове цитоло-гічне обстеження для своєчасного виявлення злоякісних новоутворень і передракових станів.

РубрикиБез рубрики

Це цікаво

Нове життя Сахари

Пустелю Сахару можна перетворити на сонячну електростанцію, що забезпечуватиме електроенергією весь світ.

Колись Сахара була придатнішим місцем для життя, ніж сьогодні. На це вказує багато археологічних знахідок, зроблених ученими в місцевих печерах. Нині ж пустеля не використовується людьми, хоча її територія досить значна — понад 9 мільйонів квадратних кілометрів.

Багато хто з фахівців упевнений, що Сахара — ідеальне місце для розміщення грандіозної електростанції, здатної покрити енергетичні потреби всього людства із запасом на 400 відсотків.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua