РубрикиКультура

Як імпульс до милосердя, терпіння і співчуття

«Істина. Доброта. Терпіння — мистецтво, дароване з небес». Під таким гаслом щойно відкрилася виставка китайських майстрів живопису, засвідчивши непересічну подію в культурному житті Одеси.

На відкритті цієї напрочуд цікавої і гостросюжетної експозиції, яку зініціювала громадська організація «Асоціація Фалунь Дафа», виступили відомі мистецтвознавці з Києва та Одеси, а також наш земляк-художник Микола Вилкун. Він, як і інші, підкреслив таку одвічну якість мистецтва, як його спрямованість на життя, його тісний зв’язок, зокрема, і з політичною складовою Цьому аспекту сьогодні ми приділяємо недостатню увагу, а презентована виставка засвідчує, що без мистецького осмислення того, що відбувалося раніше, і відбувається зараз, суспільству важко очиститися і йти далі.

До експозиції включені репродукції тринадцяти художників із США, Канади, Австралії, Таїланду й Китаю — загалом сорок робіт. Більшість з них виконано олійними фарбами на полотні в стилі «Ренесанс», кілька — на папері у традиційному китайському стилі.

Незвичайні сюжети картин свідчать про пошук істинного призначення людини, про витоки добра й зла. Ці картини — не просто твори мистецтва, це інструмент, за допомогою якого мистці можуть виголосити правду.

Автори глибоко переконані, що залежно від ідеї, якою вони керуються під час творення, від їхнього внутрішнього стану живопис наповнюється силою, здатною пробуджувати в людині її добру чи злу енергію. Тому внутрішній, глибинний зміст картин — це заклик, імпульс до милосердя й співчуття, терпіння, поривання до вдосконалення людської душі.

У якийсь період свого життя представлені на виставці художники познайомилися з Фалунь Дафа (Фалуньгун) — древньою китайською системою етичного й фізичного вдосконалення. Вдосконалюючись за цією системою, вони поліп-шили свій фізичний і духовний стан, що допомогло їм розширити сприйняття навколишнього світу і знайти відповідь на одвічне запитання про вище призначення життя й мистецтва.

Авторів цих робіт об’єднала одна спільна ідея — за допомогою мистецтва показати, яке прекрасне життя, якщо наслідувати його високі ідеали — сповідувати Істину, Доброту й Терпіння. Як цілковита цьому протилежність у картинах зображується жорстоке переслідування Фалунь Дафа, запроваджене комуністичним режимом Китаю в 1999 році. Невигадані герої полотен, відстоюючи ці ідеали, вражають силою духу, стійкістю, витривалістю й неймовірною мужністю.

Організатори виставки сподіваються, що вона сприятиме відродженню духовного стану нашого суспільства, і впевнені, що ці художні полотна здатні пробудити в людях найгуманніші почуття.

Виставка працюватиме до 31 жовтня за адресою: м. Одеса, вул. Садова, 20 із 11.00 до 19.00, без вихідних. Вхід — вільний.

Дмитро ШУПТА,
в’язень сумління 1983—1984 років,
письменник, заслужений працівник культури України.

Переглядів: 135
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua