РубрикиПам’ять

Пам’яті розстріляного редактора

Минулої суботи, 6 жовтня, коли Борису Федоровичу Дерев’янку, засновнику і першому редактору газети «Вечерняя Одесса», сповнилося б 80, на площі, названій на його честь, встановили пам’ятний знак.

Сповнилося б… Якби життя журналіста не обірвала куля найманця, замовленого тими, хто впливав і надалі намагається впливати на суспільно-політичне життя в Україні, й в Одесі передовсім. Імен справжніх замовників цього страшного злочину не названо й досі.

Час біжить і неймовірне стає реальністю. Так буває. Ті, хто, опосередковано чи й безпосередньо, були причетні до трагічних подій серпня 2007-го, виринали, потім зникали з політичної орбіти, хтось на цьому набирав електоральної ваги…

Не раз уже за той 21 рік, що злетів після чорного ранку 11 серпня 1997-го, мінялася влада як на місцевому, так і на державному рівнях, але справжніх замовників, а відтак і справжню мету вбивства авторитетного, принципового журналіста не названо.

Але зараз не про це. «Вечірка», яка своїм існуванням завдячує — і цілком заслужено — Борису Дерев’янку, належно поша-новує його пам’ять. А відтак у день, коли могли святкувати славний ювілей свого редактора, колектив га-зети подбав (за підтримки міськради і спонсорів) про встановлення пам’ятного знака на площі, названій на честь розстріляного журналіста. Відкрили й музей «Вечірки», де більшість експонатів пов’язані, природно, з Борисом Федоровичем — його блокноти-записники, доручення-розпорядження, світлини, друкарська машинка…

Сергій Гриневецький, виступаючи на церемонії відкриття пам’ятного знака, зауважив: «Він знав мене з дитинства. В моїй пам’яті він назавжди залишиться людиною, яка вболівала за місто, знала його зсередини, захищала одеситів. А його «Колонки редактора» — це самовчитель для журналістів! Він боровся за правду і загинув за неї... Спасибі колективу редакції, що зберегли газету і шанують пам’ять про свого першого редактора».

Переглядів: 468
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua