РубрикиБез рубрики

Грант — це вудка, а не улов

Маємо хорошу новину: Світовий банк надасть підтримку окремим об’єднаним територіальним громадам Одещини на поліпшення доступу вразливих груп населення до соціальних послуг.

Йдеться про грант Міжнародного банку реконструкції та розвитку на суму 2,85 мільйона доларів. Кошти будуть розподілені між 30 ОТГ окремих районів Тернопільської та Одеської областей, відібраних банком за методологією вразливості та ризиками соціального відчуження.

Якщо конкретніше, то гроші для «Проекту надання соціальних послуг у громаді» виділить Японський фонд соціального розвитку, реципієнтом гранту буде Український фонд соціальних інвестицій (УФСІ), а бенефіціаром — Мінсоцполітики.

Виділення цільової фінансової підтримки допоможе громадам посилити власну інституційну спроможність щодо надання соціальних послуг у віддалених селах та малих містах, перед-усім — вразливому та соціально незахищеному населенню. Уразливі групи, на яких поширюватиметься проект, — це сім’ї, що живуть за межею бідності, люди з особливими фізичними потребами, внутрішньо переміщені особи, діти, підлітки та молодь (зокрема дівчата) у групах ризику, літні люди, особи, позбавлені волі, жертви торгівлі людьми, хворі на ВІЛ і туберкульоз тощо.

Фахівці Одеського центру розвитку місцевого самоврядування (директорка — Юлія Молодожен) на запит редакції надали перелік таких громад, а також розповіли про етапи, умови та терміни впровадження проекту.

Отже, до проекту ввійшли Розквітівська, Новокальчевська, Коноплянська, Яськівська і Зна-м’янська сільські, Великомихайлівська, Ширяївська та Цебриківська селищні, а також Балтська, Біляївська, Березівська, Маяківська й Вилківська міські громади.

На першому етапі ОТГ-учасниці отримають підтримку консультантів, за сприяння яких проаналізують свої потреби та наявні ресурси для надання визначених умовами гранту соці-альних послуг. Потенційні надавачі таких послуг, у тому числі самі члени громади, пройдуть відповідне навчання, а організації, які вже пропонують такі послуги, отримають консультаційну підтримку й належне технічне обладнання, якщо в тому буде потреба.

На другому етапі кожна з обраних громад сформує заявку на реалізацію мікропроекту зі створення інноваційної моделі надання соціальних послуг для вразливих груп населення. Спеціально створений при Міністерстві соціальної політики України Комітет з відбору мікропроектів, за сприяння УФСІ та координаторів від обласних державних адміністрацій, визначить десять найкращих пропозицій, на кожну з яких буде виділено до 140 тисяч доларів США на проведення ремонтно-будівельних робіт, закупівлю обладнання та послуг.

Мета проекту — розробити нові пілотні та практичні моделі надання соціальних послуг, коли і запит на них, і пропозиція створюються на рівні самої громади. Звісно, за грантові гроші доведеться серйозно позмагатися, адже їх ніхто просто так не роздаватиме, а виділятимуться вони під конкретні обґрунтовані мікропроекти, реальні до виконання. Шанс отримати частку гранту матиме кожна третя з переліку відібраних громад. Тобто спонсори дають нашим ОТГ вудку (японську, надійну!), а не зловлену рибку.

Загалом проект стане фундаментом для майбутньої потужної державної програми, яка реалізовуватиметься на всій території України. Сам грант діятиме до 2022 року, а практичну вигоду від його впровадження отримають близько 75 тисяч осіб.

Яна СТАСІНА.

Переглядів: 214
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua