РубрикиБез рубрики

Ічнянський армагедон

О пів на четверту ранку 9 жовтня почали вибухати склади в/ч А1479 (шостий арсенал) Збройних Сил України, що на околицях селища Дружба Ічнянського району Чернігівської області. Через надзвичайну ситуацію в радіусі 30 кілометрів закрили повітряний простір, призупинили рух залізничного та автомобільного транспорту, із населених пунктів, розташованих у зоні можливого ураження, евакуювали понад 10 тисяч мешканців.

«Перші дані про ситуацію на 6-у арсеналі в Ічні. Пожежу на складі було виявлено о 3.25 у сховищі реактивних снарядів «Град» 122 мм. Схоже на сценарій Калинівки. Стартовий двигун ракети — пожежа — вибух — розліт снарядів», — написав у Facebook головний редактор видання «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов і додав, що, за попередньою інформацією, підірвані сховища 120-мм мінометних мін, досить цінних «витратних» боєприпасів, 122-мм гаубичних, 125-мм танкових і 122-мм реактивних снарядів для «Градів».

РубрикиБез рубрики

Петро ПОРОШЕНКО: Спільними зусиллями ми змінюємо державу

Минулої п’ятниці Президент України Петро Порошенко перебував на Одещині. Цього разу в епіцентрі уваги глави держави була його мала батьківщина — Болград і, зокрема, тамтешня гімназія-ювілярка, в якій свого часу він навчався.

В Одеському аеропорту Президент України зустрівся з прем’єр-міністром Болгарії Бойко Борисовим. Відзначивши високий рівень співпраці між нашими країнами і виконання домовленостей, досягнутих у травні цього року, Петро Олексійович висловив сподівання на подальшу плідну взаємодію у вирішенні питань, важливих для обох держав. Це, зокрема, й дорога Одеса—Рені через Болград, яка з продовженням її до Варни і Софії може стати важливим європейським транспортним коридором. Зі словами «Мрію, що ми з тобою сядемо вдвох у машину чи у Варні, чи в Одесі, і за три-чотири години доїдемо з міста у місто» Петро Порошенко запросив Бойко Борисова до автівки, сів за кермо, й делегація вирушила на південь області.

РубрикиБез рубрики

Інтерв’ю у бронежилеті

Одеський громадський активіст Олег Михайлик, який отримав тяжке вогнепальне поранення, дав першу після виходу з лікарні прес-конференцію. Біля власного будинку, де і стався напад.

Він розповів, що після замаху і пережитої клінічної смерті багато чого переосмислив. Однак своїх планів не змінив і балотуватиметься на посаду міського голови. Його основна мета — розвиток Одеси і непримиренна боротьба з корупцією, яка паралізує сьогодні всі сфери діяльності. «Балотуватися в мери не передумав, планів не міняв, тільки-но настане перед-виборна пора — ви про це дізнаєтеся», — запевнив.

Водночас активіст висловив сумніви, що затримані за підозрою в замаху на нього троє громадян Грузії причетні до цього. Саме тому давав інтерв’ю на вулиці в бронежилеті та в супроводі поліцейських (йому надана цілодобова держохорона).

РубрикиБез рубрики

З прицілом у майбутнє

Нещодавно в Одесі відбувся третій Міжнародний інвестиційний форум. Гості з багатьох країн світу, власники бізнесів, топ-менеджери та представники компаній зібралися разом, щоб обговорити перспективи розвитку інвестиційного потенціалу міста.

Тема нинішнього форуму — «Одеса. Україна. Світ. Інновації та бачення майбутнього». Впродовж двох днів проходили панельні дискусії щодо пріоритетних напрямків розвитку міста, кіновиробництва, інновацій у сфері енергоефективності, маркетингу територій.

РубрикиБез рубрики

Грант — це вудка, а не улов

Маємо хорошу новину: Світовий банк надасть підтримку окремим об’єднаним територіальним громадам Одещини на поліпшення доступу вразливих груп населення до соціальних послуг.

Йдеться про грант Міжнародного банку реконструкції та розвитку на суму 2,85 мільйона доларів. Кошти будуть розподілені між 30 ОТГ окремих районів Тернопільської та Одеської областей, відібраних банком за методологією вразливості та ризиками соціального відчуження.

РубрикиБез рубрики

Палити — життя губити

Восьма сесія конференції сторін Рамкової конвенції ВООЗ щодо боротьби з тютюнопалінням, яка пройшла в перших числах жовтня у Женеві, зібрала делегатів із 137 країн, представників ООН, міжнародних організацій та громадськості.

Рамкова конвенція — це міжнародний договір, ратифікований Україною у 2006 році, який опікується сферою контролю над курінням у всьому світі. Цього разу учасники конференції обговорювали питання подальшої боротьби з тютюнокурінням у контексті досягнення Цілей сталого розвитку ООН.

РубрикиБез рубрики

«Славний наш край. Ой і славний!»

Хіба того не варті?

Савранчани і жителі інших населених пунктів району вже звикли до масштабності культурних заходів, що проводяться на його теренах із 2015 року, коли до влади прийшла молода команда на чолі з головою РДА Віталієм Свічинським. Тому заздалегідь запрошують своїх рідних та близьких, які проживають десь в інших куточках України, на їх відвідини. Так було і тоді, коли Савранський район відзначав 95-річчя свого утворення.

Та, як виявилося, звикли ще й до того, що ці феєричні дійства обов’язково мають бути висвітлені на сторінках газети «Чорноморські новини». Бо тільки-но після свята вийшов її черговий номер, знайомі почали телефонувати, надсилати на електронну адресу невдоволені запитання: «Чому це в «Чорноморці» нема статті про Саврань?», «Чому не написали про свято?», «Хіба ми не варті того, щоб про нас знала вся область?». Зрозуміла: пояснювати, що так склалися обставини, не варто. Потрібно виправляти упущене. До того ж було приємно за патріотичну налаштованість савранчан, які для мене вже стали своїми, як і радісно від того, що вони люблять і читають «Чорноморку».

РубрикиБез рубрики

Поки шукаєте роботу...

Уже кілька місяців не можу знайти роботу. Чи маю право на допомогу з безробіття?

Іван Степанюк.

Кому надається допомога з безробіття?

Допомога з безробіття надається громадянам у разі втрати заробітної плати (грошового забезпечення) або інших доходів внаслідок втрати роботи через незалежні від них обставини.

На таку допомогу може претендувати застрахована (офіційно працевлаштована) особа.

РубрикиБез рубрики

На одному подиху

В останні роки однією з фішок Національного одеського філармонійного оркестру є постановки вокально-симфонічних номерів — музики великих форм, що поєднують арії, хоровий спів з інструментальним виконанням у супроводі оркестру.

З початком нового концертного сезону на сцені Великої зали Одеської філармонії НОФО втілив постановку опери Джузеппе Верді «Трубадур» з інтернаціональним складом відомих солістів з Києва, Одеси, Москви й за участі хору Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової (хормейстер Галина Шпак). За словами головного диригента оркестру, народного артиста України Хобарта Ерла, концерт присвячений пам’яті видатного хормейстера Одеської опери Леоніда Бутенка.

РубрикиБез рубрики

Козацького гарту

«Гриша приїхав!» — ця звістка швидко розліталася по редакційних кабінетах. Всі ж бо були раді зустрічі з колегою — власкором по Ширяївському кущу Григорієм Федоровичем Яценком.

Міцної статури, емоційно жестикулюючи руками, басовитим голосом він розповідав про життя у глибинці і клав на стіл кураторам привезені матеріали. Здається, це було зовсім недавно, але час стрімко збіг й ось сьогодні, 11 жовтня, ми вітаємо нашого побратима із 70-літтям.

Його журналістська праця випала на період, ознаменований здобуттям Україною незалежності та становленням молодої держави — з 1985-го по 2009 рік. Він часто бував у трудових колективах, охоче спілкувався з підприємливими і патріотично налаштованими людьми, які згодом ставали героями його публікацій. У ті часи Григорій Федорович налагодив добрі стосунки з громадськими організаціями і поштовиками. Великою опорою у цьому йому була дружина — Валентина Миколаївна.

РубрикиБез рубрики

До уваги

ПОВІДОМЛЕННЯ
про плановану діяльність,
яка підлягає оцінці впливу на довкілля

РубрикиПроблема

Харчова жадібність

Новий аналіз, проведений компанією Boston Consulting Group (BCG), показав, що глобальні харчові відходи до 2030 року збільшаться на 30 з лишком відсотків, якщо не вжити заходів для їх зменшення.

Учені підрахували, що через 10 років люди викидатимуть у вигляді відходів близько 66 тонн продуктів у секунду. Зараз ця цифра приблизно вдвічі менша, але також вражає.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua