РубрикиБез рубрики

Уряд має стати на захист преси України!

НСЖУ і газетярі вимагають підтримки друкованих ЗМІ

Матеріали цього спецвипуску об’єднує тривога. Тривога за майбутнє української преси та її читача. Преси, яка опинилась у заручниках фінансово-економічного зашморгу від «Укрпошти». Недоречні «оптимізації», непродумані «експерименти» й непідйомні постійні підняття тарифів насправді виливаються у величезні незручності — і для споживачів поштових послуг, і для редакцій.

Користуючись статусом монополіста, «Укрпошта» своєю політикою фактично викручує руки редакціям і ставить їх на коліна. Як наслідок друковане слово стає дедалі менш доступним жителеві «глибинки». Свіжа українська газета, насамперед місцева, стає екзотикою в оселях українців. Село без пошти, без листоноші, без свіжої газети. Міста й райони, місцеві громади без друкованих засобів комунікації. Ось сумна перспектива, до якої веде політика поштового монополіста.

Ми не можемо, не хочемо й не будемо з цим миритися. Бо НСЖУ як найбільше професійне об’єднання працівників вітчизняних ЗМІ є виразником інтересів не лише українського журналіста, а й українського читача. А «Укрпошта» — не просто монополія, а монополія державна. Отже, «експерименти», які напряму стосуються інформаці-йного простору держави, не можуть і не повинні залишатися поза державною політикою в інформаційній сфері. Саме тому ми закликаємо Президента, парламент та уряд разом з нами стати на захист української преси як однієї з підвалин інформаційної безпеки держави.

Відповідальний вибір влади на всіх рівнях, реалізація реформ, проведення дієвої децентралізації — в усіх цих сферах важко переоцінити значення місцевої преси. Адже лише через телевізійні ток-шоу комунікацію влади і громади та членів громади між собою не забезпечиш. А на місцевому рівні — і поготів. Позбавлення громад права голосу через місцеву пресу — це не розвиток, а послаблення держави. Альтернативи ж нема: якщо мовчатиме українська преса — з нашими громадянами говоритиме чужа. Якщо інформаційний простір не наповнений українським змістом — у ньому неодмінно пануватиме інший. Інформаційна сфера не терпить вакууму. Кому це на руку — питання риторичне.

Ось чому НСЖУ звертається до Президента, Верховної Ради і Кабінету Міністрів України із закликом спільно сформувати і реалізувати пакет конкретних заходів з державної політики підтримки друкованих ЗМІ.

Сергій ТОМІЛЕНКО,
голова НСЖУ.

Переглядів: 139
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua