РубрикиПам’ять

Зоя Сергіївна Пасічна

Пішла з життя Зоя Пасічна — заслужений майстер народної творчості, член національних спілок художників та майстрів народного мистецтва України.

Народилася Зоя Сергіївна в 1947 році на Житомирщині. Художню освіту здобула в Київському училищі декоративно-прикладного мистецтва (нині — Київський інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука).

Серед робіт талановитої мисткині — орнаментальні панно, сюжетні композиції на історичну та фольклорно-етнографічну тематики та ін. Розписи виконані акрилом й олійною фарбою на полотні, папері або картоні.

У її творчості домінує древня сакральність рідного Полісся і барвистість причорноморського степу, традиційні мотиви Петриківської школи живопису й вікова мудрість українського народу. Крім петриків-ського розпису, на своїх полотнах художниця використовувала ріжкування — техніку орнаментації мальованої кераміки.

Зоя Пасічна є автором ілюстрацій до десяти дитячих книжок, збірок віршів, українських казок і колискових.

В активі майстрині — понад 20 персональних і 30 спільних виставок, а її твори зберігаються у фондах музеїв України і приватних колекціях вітчизняних та зарубіжних шанувальників народної форми декоративно-ужиткового мистецтва (Польща, Канада, Росія, США, Франція, Німеччина, Китай, Ізраїль, Нідерланди, Болгарія, Італія).

Одеська обласна організація НСХУ висловлює щирі співчуття рідним і близьким покійної.


На 72-у році пішла з життя Зоя Сергіївна ПАСІЧНА, талановитий митець, член Національної спілки художників України, прекрасна людина, щирий друг і партнер нашої бібліотеки.

Творчість Зої Сергіївни належить до кращих взірців українського малярства, що формувалася в умовах розкішної природи півдня України, поєднавши досягнення південної пленерної школи і народного мистецтва.

Творчий набуток Зої Пасічної оці-нений сучасниками: 2006-го їй присвоєне звання «Заслужений майстер народної творчості», а за рік вона стала лауреатом премії імені Ростислава Палецького.

Колектив Одеської національної наукової бібліотеки висловлює щирі співчуття родині, друзям і колегам покійної. 


Звістка про смерть Зої Сергіївни Пасічної — члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України і Національної спілки художників України, заслуженого майстра народної творчості України, лауреата Премії ім. Р. Палецького — просто ошелешила мене.

Важко повірити, що цієї світлої і яскравої, талановитої й легкої на підйом художниці, яка заряджала своїм оптимізмом усіх довколишніх, не стало…

Зоя Сергіївна Пасічна народилася в 1947 році на Житомирщині. У 1967-у закінчила Київське училище декоративно-прикладного мистец-тва України (нині Київський інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука). Із 1968-го проживала в Одесі.

Із 1974 року активно брала участь у тематичних виставках, а з 1997-го розпочалася така ж активна її пер-сональна виставкова діяльність. Творчо й натхненно працювала в жанрі декоративного живопису і розпису.

У доробку художниці — десятки персональних виставок у містах України (Одеса, Київ, Канів, Вінниця, Хмельницький...). Її твори зберігаються у фондах музеїв України та приватних колекціях вітчизняних і зарубіжних поціновувачів народного декоративно-прикладного мистецтва.

Доля неодноразово випробовувала Зою Сергіївну, але вона нікoли не йшла супроти власного сумління, зберігаючи ауру благородства, інтелігентності, людської порядності, мужності, мудрості. Її душа залишиться видимою у її яскравих, ніжних та оптимістичних роботах, а також у гарнющому семиметровому Рушнику єднання, ідею якого вона виносила й реалізувала разом з працівниками Одеського обласного центру української культури.

Відсутність фізична не означає відсутності духовної.

Світла пам’ять цій світлій Людині!

А я особисто ще дуже жалкую, що пані Зоя так і не побачить мою книгу, для якої вона дозволила використати свої роботи. Не встигла.

Ярослава РІЗНИКОВА.

Переглядів: 487
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua