РубрикиБез рубрики

«Ніжна муза Поділля»

Поетична антологія про Балту

Щойно в одеському видавництві «Оптимум» вийшла унікальна книжка — «Музи над містом». Це антологія різноманітних віршованих творів про Балту (і трохи — про села району). Видання стало неабияким подарунком до свята міста, яке відзначається сьогодні, 6 жовтня.

Чудову назву передмові до неї дав відомий одеський письменник Богдан Сушинський: «Балта — ніжна муза Поділля». Так, віршовані твори про Балту — чи не найяскравіше втілення музи Південного Поділля, бо кожен рядок цього видання — то справжнє освідчення їй у коханні. Яке ще містечко в Україні удостоєне такої поетичної уваги, як Балта?!

Сама аура нашого міста, розташованого на прекрасних пагорбах, викликає гордість, надихає балтян і приїжджих на писання віршів, музики. І вже без «Балтського вальсу» не проходить тут жоден цікавий захід, а те, що «Балта — городок приличный» и «нет нигде румяней вишни, слаще винограда», відомо і в Україні, і в країнах СНД, і в далекому зарубіжжі, де сьогодні живуть вихідці з нашого краю. Живуть і сумують за рідним містом. Не забувають його пам’ятні місця: і відлуння дзвіниць собору та інших церков, і хрести цих величних храмів, і стрімку у будь-яку пору року вузеньку й ласкаву Зозульку, і давню річку Кодиму з мальовничими берегами… Так і народжуються зворушливі віршовані рядки, зігріті теплом душі, пронизані спогадами.

В антології читач знайде твори як відомих майстрів слова (тут представлені Е. Багрицький і В. Катаєв,

Д. Кедрін і В. Куликівський, Н. Поклад і Б. Херсонський та інші), так і поетичні спроби балтян різного віку, в тому числі досить юних. Це двомовний збірник (українською та російською), де вірші подаються мовою оригіналу в алфавітному порядку за прізвищами авторів разом з їх біо-графічними відомостями. У підсумку читач отримує живий вінок яскравих почуттів, вилитих у вірші та пісні про Балту впродовж цілого сторіччя.

Вихід цієї книжки — помітне явище у літературному житті не лише Балти й Одещини. Віриться, що ця унікальна антологія стане літературною пам’яткою для багатьох поколінь балтян і не тільки, залюблених у слово і наш край.

А з’яві її у світ читачі завдячують, передусім, упорядникам і неофіційним редакторам «Муз над містом» — підприємцеві Вадиму Вінярському та балтським журналістам Михайлу Гершковичу і Таїсії Крисько.

Михайло ЗІНЧЕНКО.

Переглядів: 111
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua