РубрикиБез рубрики

Щоденний урок «Зупинимо булінг»

Із 1 по 31 жовтня у школах Одеси проходить місячник протидії булінгу та насильству. До спільної соціально важливої акції, яку зініціював департамент освіти й науки міськради, долучилися громадські організації, правники і поліція.

За інформацією Дитячого фонду ООН, торік 24% дітей в Україні стали жертвами цькування в загальноосвітніх закладах. Про це йдеться у підготовленому ЮНІСЕФ звіті «Щоденний урок: зупинити насильство в школах». Практично половина дітей не повідомляє своїм близьким про проблеми й конфлікти у школі. Загалом у світі близько третини дітей віком від 13 до 15 років стають жертвами насильства з боку однолітків і старших за віком.

Під час місячника «Зупинимо булінг разом!» запланована низка інформаційно-просвітницьких заходів з питань профілактики і протидії насильству: тренінгів, дискусій, дебатів, рольових ігор, відеолекторіїв, конкурсів соці-альних роликів, марафонів, ток-шоу, майстер-класів, воркшопів, форумів-театрів «Я — підліток», «Стоп насильству в сім’ї», «Безконфліктне спілкування з однокласниками» тощо.

А розпочався цей цикл заходів форумом з профілактики та протидії булінгу в учнівському середовищі, який у перших числах жовтня пройшов в Одеській спеціалізованій школі №35 (пр-т Гагаріна, 3). Його учасниками стали педагоги, керівники навчальних закладів, батьки, представники учнівських самоврядувань старшокласників та громадськості.

Форум відкрили директор департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич і начальник відділу ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Одеській області Віталій Капуляк.

Учасникам заходу представили презентацію «Проблема булінгу в освітньому середовищі». Віталій Капуляк виступив із лекцією «Законодавча база із захисту дітей від насильства та жорстокого поводження» та презентацією «Кібер-булінг, або агресія в Інтернеті: способи розпізнавання і захисту дитини». Присутні переглянули і колективно обговорили тематичні відеоролики: «Зупиніть булінг», «Як захистити дитину від булінгу», «Як зупинити булінг: поради для батьків», «Як ефективно боротися з булінгом у школі».

У рамках форуму працювали фокус-групи з аналізу низки питань та напрацювання відповідних пропозицій про те, як допомогти дитині, що стала жертвою булінгу, що робити, коли дитина виступила агресором, як батькам і школі запобігти насильству серед дітей.

Ось найважливіші з цих висновків та порад.

Дорослі не зможуть ізолювати власних дітей від тяжких ситуацій і переживань, адже вони — вічна й невід’ємна складова життя кожної людини. Але батьки і вчителі можуть допомогти вирішувати проблеми й створювати максимально сприятливе середовище для їх упередження.

Вирішувати, а не замовчувати чи заперечувати. Це особливо актуально в такому посттоталітарному суспільстві, як українське, наголошували експерти.

Часто діти стають агресорами у ставленні до слабших, шукаючи способів виплескування власних агресивних почуттів, а також через власні страхи ізоляції. У такий спосіб намагаються позбутися відчуття безпорадності. Інколи вони роблять це, бо самі пережили насилля над собою або ж не розуміють, якими мають бути межі в стосунках. Часом агресію до школи приносять з родин, де жорстокість до слабшого — за правило.

«Не зважай, будь вище цього», «виростеш — розрахуєшся із кривдниками», «ти розумний, а вони всі будуть у тюрмі», «сам винен» — найтиповіші реакції дорослих, які часто призводять до непередбачуваних наслідків. Згадайте хоча б, як у США діти розстрілювали однокласників і вчителів.

Щоб припинити знущання над вашою дитиною, булінг треба визнати. Але в консервативних українських школах часто намагаються уникати конфліктних питань, бо це негативно відгукнеться на репутації закладу. А кожен директор, з якого першим «знімають голову», цінує своє місце.

У наших школах педагоги замовчують проблему булінгу, оскільки бояться зайвих проблем, розслідувань, кримінальних справ. А то й не розуміють, що їм з усім цим робити. Іноді має значення, ким є батьки задіяних дітей, наскільки вони заможні чи впливові.

Тема булінгу, тобто цькування дітей,— надзвичайно тяжка, болюча, але потребує розголосу й адекватної реакції від громади.

І першими, хто повинен відкрито говорити про це, — освітяни.

Яна СТАСІНА.

Переглядів: 228
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua