РубрикиБез рубрики

Дослідження

Сольовий баланс

Сіль має вирішальне значення для роботи нервів і м’язів, оскільки вона контролює обіг води в організмі. Однак, як твердять лікарі, для людини шкідливі як її нестача, так і надлишок.

Якщо організм отримує мало натрію, може з’явитися нудота, блювота і м’язові судоми. Високий же рівень солі, наприклад, в оброблених продуктах, здатний спричинити підвищення кров’яного тиску та збільшити ризик смертельних серцевих захворювань. Золота середина для дорослих — максимум 6 г солі на день.

Слід пам’ятати, що сіль додає аромату навіть стравам з м’яким смаком і стимулює вживання більшої кількості їжі. Багато оброблених продуктів і готових страв досить солоні, але ми цього не відчуваємо, стверджуючи, що вони «смачні» й «ароматні». Та найчастіше це відчуття пов’язане саме з високим вмістом солі, а не з якістю та кількістю ароматизованих інгредієнтів. Звісно, якщо готувати їжу самостійно, то легко контролювати, скільки додати в неї солі. Для коригування смакових рецепторів потрібно близько 10 днів, тому до помірної кількості солі доведеться звикати недовго.

Всесвітня організація охорони здоров’я для профілактики серцево-судинних захворювань рекомендує вживати не більше 2 г натрію. Американська асоціація серця — ще менше — 1,5 г натрію для пацієнтів з ризиком серцевих захворювань.

Слід зважати, що іноді виробники замість солі використовують натрій. Звичайна сіль містить 40 відсотків натрію, тому потрібно помножити цю кількість на 2,5, щоб встановити фактичний вміст солі. Отже, 2,4 г натрію — це приблизно чайна ложка або 6 г солі.

Кофеїн допомагає ниркам

Споживання більшої кількості кофеїну може знизити ризик смерті людей з хронічним захворюванням нирок.

Дослідники проаналізували дані 4863 американців, які спостерігалися у період з 1999-го по 2010 рік. Результати засвідчили зворотний зв’язок між споживанням кофеїну і смертністю від усіх причин серед учасників з хронічним захворюванням нирок. Порівняно з тими, хто споживав менше кофеїну, пацієнти, які випивали вищу дозу кави, майже на 25 відсотків зменшували ризик смерті у середньому за 60 місяців.

Зниження смертності спостерігалося навіть після розгляду інших важливих факторів, таких як вік, стать, раса, куріння, інші захворювання та дієта.

Кілька цифр. Майже 90 відсотків дорослого населення США щодня споживають кофеїн. Приблизно 14 відсотків дорослих американців мають хронічне захворювання нирок.

Переглядів: 102
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua