РубрикиТочка зору

«Чорний жовтень-93», або Ще раз про те, що Україна — не Росія

Чверть століття тому — замисліться на хвилинку про плинність часу — у центрі Москви сунули танки та бігали натовпи. Стріляли, у тому числі більше 170 разів влучили у живу мішень. В такій спосіб дві гілки влади з’ясовували — хто з них головний та має право на всю повноту влади. Перемогла сторона президента Бориса Єльцина, Верховна Рада як інститут державного управління просто перестала існувати.

Тоді події, що увійшли до історії як «політична криза повноважень 1993 року», або «чорний жовтень», сприймалися як боротьба між демократами на чолі з Єльциним та залишками комуністів, що вкупі із націоналістами намагалися узяти реванш та відродити радянську тоталітарну систему. Але, вслід за Сєргєєм Єсєніним, треба визнати: велике бачиться на відстані.

РубрикиБез рубрики

Заручники влади та «Укрпошти»

Національна спілка журналістів України звернулася до Президента, уряду та Верховної Ради із закликом спільно реалізувати пакет заходів з державної підтримки друкованих ЗМІ, а також вимагає від Мінінфраструктури зупинити зростання тарифів на доставку газет. Про це голова НСЖУ Сергій Томіленко повідомив на брифінгу, презентуючи спецбюлетень «Журналіст України», присвячений саме цій проблемі.

«Цей бюлетень на захист преси України. Ми звертаємося до уряду України з тим, щоб у державі реалізовувалася політика підтримки друкованих ЗМІ. Ми вбачаємо, що ця підтримка може бути через увагу до реформи роздержавлення ЗМІ, до дій монополіста — «Укрпошти» і до залежності українських видань від неукраїнського газетного паперу», — наголосив Сергій Томіленко, додавши, що від початку 2018 року папір здорожчав на 50%, а це надзвичайно великий виклик для газетярів.

РубрикиБез рубрики

Уряд має стати на захист преси України!

НСЖУ і газетярі вимагають підтримки друкованих ЗМІ

Матеріали цього спецвипуску об’єднує тривога. Тривога за майбутнє української преси та її читача. Преси, яка опинилась у заручниках фінансово-економічного зашморгу від «Укрпошти». Недоречні «оптимізації», непродумані «експерименти» й непідйомні постійні підняття тарифів насправді виливаються у величезні незручності — і для споживачів поштових послуг, і для редакцій.

Користуючись статусом монополіста, «Укрпошта» своєю політикою фактично викручує руки редакціям і ставить їх на коліна. Як наслідок друковане слово стає дедалі менш доступним жителеві «глибинки». Свіжа українська газета, насамперед місцева, стає екзотикою в оселях українців. Село без пошти, без листоноші, без свіжої газети. Міста й райони, місцеві громади без друкованих засобів комунікації. Ось сумна перспектива, до якої веде політика поштового монополіста.

РубрикиБез рубрики

Ніщо так стрімко не дорожчає, як тарифи «Укрпошти»

Очільник Державного комітету телебачення і радіомовлення Олег Наливайко наголошує, що за 10 років тарифи «Укрпошти» зросли у 9 разів. Якщо з 1 січня 2019-го знову буде їх підвищення «Укрпоштою», то це підвищення сягне вже 13,5 раза. Напевно, ніщо в країні так стрімко не дорожчає, як тарифи «Укрпошти»!

Водночас Олег Наливайко зазначив, що ситуація з друкованими ЗМІ в Україні загострилася не тільки через зростання тарифів, а й через різке погіршення якості доставки «Укрпошти».

РубрикиБез рубрики

Чужим коштом

Обурює підвищення (без нашого відома) передплатної ціни на друге півріччя (замість наших 15 грн поставили 15,81 грн). І куди ми не зверталися, толку — нуль.

Також не влаштовує вимога повторно платити за включення до каталогу на друге півріччя (хоча в угоді прописано, що ми платимо раз на рік за включення до каталогу).

Зауваження до доставки газети по селах: замість суботи приносять у вівторок, а то й у середу. Регулярні затримки з поверненням нам коштів за нашу передплату.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua