РубрикиБез рубрики

Євроатлантичний вибір підтвердив народ

15-а асамблея Громадської ліги «Україна—НАТО» виступила із заявою щодо конституційного закріплення курсу України на євроатлантичну інтеграцію. У документі, зокрема, зазначається:

20 вересня Верховна Рада підтримала президентський законопроект про внесення змін до Конституції України щодо закріплення стратегічного курсу держави на вступ до НАТО та ЄС й ухвалила рішення (321 голос) спрямувати його на роз-гляд до Конституційного Суду.

Про актуальність і доцільність такого підходу свідчить ціле-спрямований розвиток відносин України з НАТО та ЄС, який розпочався після проголошення незалежності України.

На відміну від країн Центрально-Східної Європи, полі-тична еліта України не завжди своєчасно визначалася щодо реалізації задекларованого цивілізаційного вибору. У 2010 році, всупереч волі народу, цей поступ був призупинений. Наслідком цього стала агресія РФ та пов’язані з нею незворотні людські втрати і порушені територіальна цілісність, мир та безпека країни.

У 2013—2014 роках європейський і євроатлантичний вибір підтвердив народ України, який вийшов на Майдан і вже чотири роки виборює своє право повернутися до спільного європейського дому. Фактично це і був народний референдум на користь євроатлантичного вибору.

Конституційне закріплення цього вибору має запобігти постійним спробам маніпулювати свідомістю, відновити і посилити довіру українських громадян, а також НАТО та ЄС щодо незворотності європейського вибору й усвідомленості нашої відповідальності.

Саме для поглиблення розуміння євроатлантичних інтеграційних процесів та їх підтримки свого часу була створена і продовжує діяти Громадська ліга «Україна—НАТО».

Запорукою нашого успішного просування шляхом євроатлантичної інтеграції має бути чітка скоординована співпраця органів державної влади, навчальних закладів, інституцій громадянського суспільства та медіа.

Висловлюємо надію і впевненість, що конституційне закріплення євроатлантичного вектору та практичні кроки з його реалізації призведуть у найкоротший термін до членства України в НАТО.

Тому ми, учасники 15-ї асамблеї ГС «Всеукраїнська громадська ліга «Україна—НАТО», підтримуємо ініціативу Президента Петра Порошенка і його законопроект №9037 щодо затвердження в Конституції курсу на євроатлантичну інтеграцію.

Переглядів: 134
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua