РубрикиСпорт

Богатир, що прославив Одесу

Наприкінці вересня телеканал «Інтер» показав програму «Крутіше за всіх», у якій взяв участь й одеський богатир — майстер спорту СРСР з боротьби самбо та рукопашного бою Микола Антонович Пасічник.

Спочатку, у квітні, у Києві пройшов відбір учасників цієї програми, а в серпні на кіностудії імені Олександра Довженка в присутності кількох сотень глядачів — її запис.

У категорії «Віку нема» Микола Пасічник виступав другим. Ведучі шоу Андрій Доманський та Андрій Данилевич, представляючи його, зазначили, що богатирі, виявляється, живуть не лише в казках та легендах, а й в Одесі.

На сцену Микола Антонович вийшов з чемпіонською стрічкою, на якій виблискували-передзенькували більше півтори сотні медалей за перемоги у найпрестижніших змаганнях, що, безумовно, вразило і ведучих, і глядачів. В інтерв’ю на так званому «червоному дивані», богатир повідав, що вже п’ять з лишком десятиліть у складі СТ «Динамо» виступає у спортивних поєдинках, а понад 30 років тренує молодь і дорослих. Він — нинішній чемпіон України серед майстрів спорту-ветеранів боротьби самбо, має звання «Кращий тренер України», «Почесний динамівець», є лауреатом багатьох конкурсів, у тому числі й газети «Вечерняя Одесса» — «Люди дела».

Тут же Микола Антонович продемонстрував свою силу, зав’язавши вузлом 200-міліметрові цвяхи і розірвавши одним ривком цілу колоду карт. У цей час ведучий Андрій Доманський переодягся в кімоно, й одеський богатир продемонстрував на ньому кілька прийомів самбо, зокрема захист від удару ножем у різних положеннях. А по-тім його силу перевіряли десяток кремезних хлопців, які так і не змогли розірвати руки, складені ним у замок.

У другій частині показового виступу Микола Пасічник гнув на шиї й коліні товсті смуги металу, ходив і лежав на битому склі, обпалював тіло палаючими факелами.

Як багаторічному коментаторові виступів Миколи Антоновича, його помічникові й другові мені також довелося відповідати на запитання ведучих. З-по-між іншого повідомив, що у богатиря десятки й сотні друзів, бо за свою спортивну кар’єру він підготував понад 40 тисяч спортсменів, переважно для правоохоронних органів. Його перші учні нині приводять на тренування своїх онуків, тож Микола Пасічник є наставником кількох поколінь. У його активі — понад дві тисячі показових виступів, і п’ять з гаком тисяч зав’язаних у вузол цвяхів. На жаль, друга частина показових виступів не ввійшла у вересневу передачу, але її, обі-цяли, покажуть пізніше.

Після нагородження Миколи Антоновича Пасічника золотою медаллю «Крутіше за всіх» переповнений зал проводжав його стоячи. Безумовно, що й цього разу, як і в десятках інших випадків, богатир прославив Одесу й «динамівську» школу. Зараз він тренує дітей на двох спортивних майданчиках — ДСТ «Динамо» та СК «Бастіон». Батьки стараються віддати своїх дітей саме до Пасічника, бо він навчає їх не лише спортивній майстерності, а й дисципліні, повазі до старших та однолітків, вчить бути мужнім захисником Вітчизни.

Володимир ПАВЛІЧЕНКО.

Переглядів: 176
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua