РубрикиЗдоров’я

Дослідження

Голодування омолоджує судини

Нові дослідження показали, що голодування запускає молекулу, здатну уповільнити старіння артерій. Це з’єднання може зберігати нашу судинну систему пружною і молодою, й допомогти запобігти хронічним захворюванням, пов’язаним з віком, як-от рак, серцево-судинні недуги та хвороба Альцгеймера.

Учені на чолі з доктором Мін-Хуі Цзоу, директором Центру молекулярної і трансляційної медицини у Державному університеті Джорджії в Атланті, довели, що голодування або обмежене споживання калорій може активувати молекулу, яка затримує старіння судин.

«Ми виявили, що бета-гідроксибутират здатен уповільнювати старіння судин. Це фактично забезпечує хімічний зв’язок між обмеженням калорій і голодуванням та ефектом проти старіння», — запевнив керівник дослідників.

Бета-гідроксибутират — це кетон, тобто молекула, яка продукується печінкою і використовується як джерело енергії, коли глюкоза недоступна. Організм виробляє кетони під час голодування або на дієтах з низьким вмістом вуглеводів та після тривалих фізичних навантажень.

Якщо ж судинна система стає молодшою, то й менша ймо-вірність серцево-судинних захворювань, хвороби Альцгеймера та раку, бо всі вони пов’язані з віком.

Ефект трьох ківі

Норвезькі вчені, встановили, що екзотичний плід ківі може знижувати високий тиск та запобігти гіпертонії.

У групі чоловіків і жінок з помірно підвищеним кров’яним тиском вживання трьох плодів ківі на день дозволило знизити показники тонометра більше, ніж після вживання яблук.

Дослідники радять додавати ківі щодня до свого сніданку і таким чином скоротити ризики, оскільки цей фрукт багатий на вітамін С, містить біологічно активні речовини, які впливають на кров’яний тиск і покращують функцію ендотелію.

А ще науковці зауважують, що це не єдиний спосіб боротися з гіпертонією. Знижує тиск і щоденна склянка бурякового соку. Допоможе також смажений або тушкований буряк, а от варений овоч втрачає свої властивості, бо в ньому містяться водорозчинні речовини.

Переглядів: 224
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua