РубрикиБез рубрики

Отримання документів — перший крок до соціалізації

Цими днями у правовому клубі PRAVOKATOR було підписано тристоронній меморандум про співпрацю між Головним територіальним управлінням юстиції в Одеській області, Регіональним центром із надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області та громадською організацією «Правозахисний ромський центр».

Представники сторін цим документом закріпили взаємну допомогу і підтримку у вирішенні питань соціалізації ромського населення нашого краю.

«Для ромської спільноти Одещини, як і взагалі для усіх ромів, які проживають в Україні, це, за великим рахунком, є знаковий день. Я вдячний представникам юстиції за розуміння тих проблем, які сьогодні існують серед ромської спільноти, — зазначив президент «Правозахисного ромського центру» Володимир Кондур.

Він наголосив, що основна проблема українських ромів сьогодні — це відсутність документів, зокрема найголовніших: паспортів громадянина України та свідоцтв про народження дітей. А це практично унеможливлює, найперше, відчуття захищеності з боку держави для тисяч таких людей. Вони працюють без обліку стажу, часто потрапляючи у трудове рабство. Роми старшого віку не отримують пенсій. Діти ромів не йдуть до школи, для них закрита дорога до навчання в училищах і вишах, хоча опитування показують, що батьки хотіли б, аби їхні діти були грамотними, мали професію і гарантії у житті. Без документів неможливо отримати й соціальні виплати, як-от гроші на дітей, закріпити права на майно тощо. Володимир Кондур переконаний, що завдяки співпраці ці та інші нагальні питання вдасться якнайшвидше вирішити.

«Оскільки Одеська область є однією з тих, де проживає численна громада ромів, то підписання такого меморандуму — надзвичайно важливий крок. Ми хочемо показати ромам, як і представникам інших національних меншин, що це не просто якась тимчасова ініціатива, так би мовити, до часу, а це конкретна програма, спрямована на покращення їхнього життя, життя кожного громадянина нашої держави», — зазначив керівник тер-управління юстиції Руслан Сауляк.

А ще повідомив: якщо впродовж 2017 року в нашій області ромам було видано 319 свідоцтв про народження, то за шість місяців 2018-го — вже 328. Помітно активізувалася і правова просвітницька робота у місцях їх компактного проживання. Туди, зокрема, приїздять фахівці Регіонального центру із надання безоплатної вторинної правової допомоги, які проводять роз’яснювальні бесіди, переконуючи у щирості намірів як самих правників, так і держави загалом, надають консультації, допомагають ромам соціалізуватися. Отримання ж документів — перший і важливий крок до цього.

Яна СТАСІНА.

Переглядів: 94
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua