РубрикиБез рубрики

Якість влади залежить від нас

Ввечері 22 вересня в Одесі скоєно замах на вбивство громадянського активіста, лідера міського осередку партії «Сила людей» Олега Михайлика.

Напередодні ж у «Відкритому медіапросторі» відбулася прес-конференція представників опозиційних політичних партій, тема якої — вимога відставки прокурора Одеської області Олега Жученка та очільника ГУ НП в Одеській області Дмитра Головіна.

Організатори прес-конференції розповіли про створення «Одеської політичної платформи», яка об’єднує регіональні організації політичних партій Народний рух України, «Сила людей», «Рух нових сил Михайла Саакашвілі». У заході взяли участь і представники політичних партій «Демократичний альянс» та об’єднання «Самопоміч».

Михайло Кузаконь, керівник міського осередку Народного руху України, на якого на початку серпня був вчинений напад, прийшов на прес-конференцію у бронежилеті:

— Я хочу, щоб усі усвідомлювали: у нас є Конституція, Основний Закон, який абсолютно не виконується. Керівництво державою здійснюється не так, як прописано у Конституції, а в ручному режимі за допомогою Адміністрації Президента. Всі гілки влади не виконують своїх функцій. Правоохоронні структури не працюють — вони вмонтовані у систему. Панує абсолютна безкарність. Саме тому ми бачимо постійні напади на активістів. Сьогодні відбувається шалене зростання злочинності. Правоохоронці займаються зароблянням коштів. Ми не пануємо в своїй країні. Тому я сиджу у бронежилеті. Держава не в змозі мене захистити. Правоохоронна система розбалансована, і це видно по тих подіях, які відбуваються в Одесі. Вся країна усвідомлює, що в Одесі — показова корупція. Люди, які стоять на чолі міста, грабують його. Наші спецслужби співпрацюють з російськими спецслужбами — це взагалі важко усвідомити в країні, де триває війна! Єдина організація, на яку я покладаю надію, — це НАБУ. Але відбувається протистояння старих та нових підходів, і наскільки ця організація реалізується — залежить від нас з вами. Якщо ж цього не відбудеться, потрібно, як в американській Конституції, прописати право народу на повстання.

Микола Лимарев, «Рух нових сил Михайла Саакашвілі»:

— Ми всі хотіли б жити у безпечному місті, не боятися виходити увечері, не боятися відпускати дітей на прогулянки. Але події останнього часу показують нам, що правоохоронна система настільки розбалансована, що не може дати захисту не лише відомим людям, громадським активістам. Завтра кожен рядовий громадянин не зможе вийти зі свого будинку впевненим, що повернеться додому. Ми повинні висловити недовіру керівництву правоохоронних органів і домогтися звільнення керівників структур, які відповідають за безпеку простих громадян. Ми об’єднаємо наші зусилля і все буде зроблено для того, щоб ми подолали цей безкрай і змогли жити у безпечному місті.

Олег Михайлик, один із лідерів одеського осередку партії «Сила людей»:

— Рейдерські захоплення квартир, відбирання бізнесу… Досі не відповіли за смерть дітей корупціонери. Жодна з резонанс-них справ не була розкрита, не кажучи вже про земельні та буді-вельні афери. Місто погрузло в корупції. Місто опускається в хаос. І цей хаос буде лишень наростати, бо наближається передвиборна кампанія. Те, що відбувається сьогодні в Одесі, мабуть, не відбувається в жодному іншому місті... Сьогодні жоден мешканець Одеси не може почуватися спокійно. Сьогодні десяток відомих людей уже постраждали від того, що у них спалили машини, відібрали бізнес, завдали їм тілесних ушкоджень. Потерпілим не допомогла поліція. Хоча це відомі люди. Сьогодні ми ініціюємо збір підписів під зверненням до голови облдержадміністрації, Генерального прокурора та мі-ністра внутрішніх справ про те, що керівникам правоохоронних структур Одещини тут не місце.

Яна Титаренко, громадська діячка, представниця політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»:

— Наша країна воює. Одеса — дуже складний регіон. По-перше, через проросійські настрої значної частини населення, а по-друге, через те, що вартість землі тут величезна, і за цю землю люди здатні на все. Під забудову йдуть парки, сквери, приморські території... Очільники поліції, які не можуть навести лад зі злочинністю і хаосом, повинні піти геть.

Юрій Дяченко, очільник міської організації партії «Дем-альянс»:

— Все необхідно змінювати. Не лише міняти очільників. Ми самі повинні змінювати ситуацію. Тільки якщо наші громадяни будуть політично активними — лише тоді працюватимуть демократичні принципи. Право на протест існує, але коли під стіни Одеської міської ради приходять 50 осіб — хто на них звертатиме увагу? Нам, активно налаштованим громадянам, необхідно об’єднуватися і брати владу в свої руки. Я сподіваюся, що одесити підтримають партії, які увійшли до новоствореної широкої «Одеської політичної платформи». Я закликаю приєднуватися до нас і допомагати, щоб ми могли разом змінити владу. Тільки так ми здатні кардинально щось змінити у цьому місті. Інакше — ніяк.

Громадський активіст Ігор Бичков зазначив, що у Фейсбуці вже створено сторінку «Одеська політична платформа», закликавши небайдужих приєднуватися і писати на сторінку:

— Прошу всіх надсилати свої пости про беззаконня, що коїться у нас, на Одещині. Ми уважно розглядатимемо ці повідомлення і накопичуватимемо цю інформацію. Громадянське суспільство має зрозуміти: дії злочинців при владі потрібно документувати. Саме від нас залежить якість влади, якість нашого життя. Закликаю вас не боятися слова «полі-тична». Наразі у нас нема політики в країні — у нас лише олігар-хічно-кримінальні клани при владі. І їх відповідальність уже не за горами. У нас повинна бути справжня політика. Саме з цією метою створено «Одеську полі-тичну платформу», що відкрита для всіх інших молодих демократичних політичних партій, які хочуть змінити наше місто і зробити його успішним. Усі, хто хоче підписати звернення, може зробити це через нашу сторінку у Фейсбуці, заповнивши відповідну форму.

Наприкінці прес-конференції Олег Михайлик додав:

— Наші політичні сили не монетизовані, ми знаємо одне одного і хочемо об’єднати активних одеситів. Ми повинні усвідомити, що якість влади, якість життя залежить лише від нас.

Як уже мовилося, буквально наступного дня було скоєно замах на життя Олега Михайлика. Наскільки пов’язані ці події? Покаже слідство? Можливо, те, що сталося з Олегом, лише більше згуртує молоді, здорові, демократичні сили, які таки об’єд-наються, щоб нарешті навести лад у місті та країні.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 125
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua