РубрикиБез рубрики

Новий вимір театрального ландшафту

Перші три дні нового театрального сезону васильківців були надзвичайно насиченими, багатими на зустрічі, знайомства, мистецькі відкриття.

Відомо, що нинішній рік для колективу проходить під сузір’ям Василя Степановича Василька (1893—1972) — видатного українського режисера, драматурга, педагога, теоретика та історика сценічного мистецтва, народного артиста СРСР, ім’я якого Одеський академічний український музично-драматичний театр носить із 1995-го.

Цікавий мистецький проект мав назву «Наша сцена. Одеса. Театральний ландшафт. Новий вимір».

У перший день 94-го сезону,14 вересня, у святковій Грецькій залі відбувся полілог «Філософія театру Василька», за участі відомих митців і мистецтвознавців. Так, критик Анна Липківська у своєму виступі розкрила тему «Василько — історик україн-ського театру... і не тільки», режисер Мирослав Гринишин — «Василько і Курбас», критик Олег Вергеліс — «Небо і Земля Василя Василька», мистецтвознавець Роман Бродавко — «Одеський період Майстра» тощо.

Оновлений оркестр театру під керівництвом головного диригента Ігоря Знатокова представив музичну програму з вистав «васильківців», зокрема й з музичних творів композитора Юрія Знатокова до цілої низки постановок минулих десятиліть.

Перший день 94-го сезону увінчався показом музично-пластичної вистави «Політ у ритмі танго».

Наступного дня, 15 вересня, відбулася творча зустріч з видатною актрисою — народною артисткою України, лауреатом Державної премії України імені Т.Г. Шевченка Ларисою Кадочниковою. Тема — «Світло «Тіней»: Коцюбинський, Параджанов, Іллєнко, Миколайчук». Це були як спогади про незабутній фільм «Тіні забутих предків», так і проведення паралелей із сучасною сценічною версією «Тіней», що йде на сцені Української драми.

Увечері ж у форматі «Глядач на сцені» (експериментальна творча майстерня) поціновувачі театрального мистецтва дивилися разом з Ларисою Кадочниковою, легендарною Марічкою з кінострічки Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», однойменну сучасну постановку Івана Уривського (повість М. Коцюбинського, інсценізація В. Василька). Дві Марічки — Лариса Кадочникова з фільму та Марина Клімова з вистави васильківців (на знімку) — зустрілися, познайомилися, обнялися.

Третій день… На сцені — вистава (прем’єра попереднього, 93-го, сезону) «Вона його любила» за п’єсою білоруського драматурга Андрія Іванова «З училища». Режисура, переклад та адаптація тексту, сценічний простір, костюми, звукове і світлове рішення — Стаса Жиркова. Вистава йде у форматі «Глядач на сцені». Після її показу відбувся диспут, учасники якого говорили про переконливість нових драматургічних текстів, про нову режисуру, що реалізує ці тексти, про акторську молодь, найбільше задіяну в таких постановках, а також про соціальну, етичну й естетичну складові сучасного театру. Тобто розглядалося широке коло питань, у центрі яких була не тільки сама вистава, а й соціокультурні контексти навколо неї.

Любов ФЕДЧЕНКО,
керівник літературно-драматичної частини Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька.

Переглядів: 123
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua