РубрикиБез рубрики

Школа, де вчать любити Україну

Цими днями в Одесі вшановували вчителів профільних дисциплін — переможців щорічного конкурсу імені Романа Чайчука, громадського діяча, педагога, який після Другої світової війни очолював і піднімав у нашому місті школу №101. На честь видатного освітянина родина Чайчуків заснувала благодійний фонд його імені, й започаткувала творче змагання серед освітян. Щоб підтримати їх у їхній непростій, але такій потрібній праці, щоб відзначити кращих і заохотити інших до сумлінного, творчого, натхненного виконання своєї місії — навчати дітей і виховувати з них патріотів.

Давно відійшов у засвіти талановитий одеський педагог Роман Чайчук, та справу його життя продовжують наступні покоління вчителів, продовжує фонд, названий його іменем…

Уже сьомий рік поспіль за підтримки фонду, заснованого на честь батька родиною підприємця Сергія Чайчука, конкурс вчителів проводить Український клуб Одеси.

Очільниця УКО Наталія Чайчук розповідає:

— Ми починали це дійство як конкурс вчителів української мови та літератури, оскільки нас понад усе цікавило національно-патріотичне виховання учнів. Складалося враження, що цим займаються саме україністи. Згодом на конкурс подала заявку вчителька географії, потім — вчителька алгебри. Ми дивувалися: яке може бути патрі-отичне виховання на уроці алгебри? Але вона цілком заслужено перемогла в цьому конкурсі. І ми зрозуміли, що до нашого змагання слід долучати всіх вчителів, які на своїх уроках патріотично виховують молодь. Тому ми змінили умови конкурсу й почали оголошувати його для вчителів усіх профільних дисциплін. Це, вважаю, було правильне і своєчасне рішення.

У другій половині березня був оголошений уже сьомий конкурс. Цьогоріч він проводився на базі ЗОШ № 77, яку очолює Алла Степанівна Манорик. Саме в цій школі сьогодні й зібралися освітяни, щоб пошанувати переможців. Усі учасники, викладаючи різні предмети, роблять значний внесок у виховання молодого покоління в дусі любові до України. Професійне журі, очолюване старшою викладачкою Одеського інституту вдосконалення вчителів, культурологом Тетяною Ананченко, обирало кращих з кращих.

— Прекрасна школа, чудові вчителі, талановиті діти, — ділиться враженнями пані Тетяна. — Низько вклоняємося вам за те, що ви не лише даєте учням знання, але й виховуєте з них справжніх, гідних громадян нашої держави. Ми вперше проводимо конкурс у російсько-українській школі і переконалися, що ви вмієте і знаєте, як достукатися до юних сердець, що ці діти виростатимуть патріотами і не лише знатимуть Гімн України, а й усвідомлюватимуть, що вони — майбутнє України.

Школа № 77 зуміла показати всі ті напрацювання, що накопичувала роками. Серед дванадцяти фіналістів конкурсу — викладачі восьми дисциплін.

Почесними грамотами й подарунками від фонду були нагороджені кращі педагоги, які впроваджують у своїх предметах елементи національно-патріотичного виховання.

За створення творчої атмосфери, поваги до учнів, патріотичного й естетичного виховання у ко-лективі грамотою відзначена директорка Алла Манорик, за активність, організаторські уміння, творчий підхід до роботи — завучка Майя Гончарук.

Серед переможців — Михайло Швець, учитель музики, засновник духового оркестру — за творче виховання дітей засобами цього виду мистецтва; вчителька української мови і літератури Лілія Бондаренко — за любов до учнів та свого предмету; вчителька початкових класів Лілія Бородецька — за педагогічний неспокій, творчу ініціативу, креативність і майстерність у вихованні юного покоління; вчителька географії Валентина Долапчі — за використання різноманітних методів у викладанні дисципліни й вихованні любові до своєї Вітчизни.

Виявляється, плекати патріотизм у дітей можна й на уроках фізкультури, у чому члени журі переконалися на заняттях вчителя фізвиховання Сергія Пазини, якого відзначили за новаторський пошук і педагогічну майстерність.

Серед переможців — Надія Фурсова, вчителька математики — за новаторські підходи та професіоналізм у викладанні; Ольга Сташевська, вчителька музичного мистецтва — за любов до свого предмету й естетичне виховання молодого покоління; Тетяна Уліцька, вчителька образотворчого мистецтва — за успішні творчі методи у викладанні свого предмету; Марина Фокіна, вчителька історії та правознавства — за творчий пошук та інтерактивність.

Головну ж нагороду конкурсу (ноутбук) отримала Олена Фарисеєнко, вчителька розвитку мовлення — за високий професіоналізм, увагу, небайдужість і любов до дітей та свого предмету. Варто за-значити, що Олена Анато-

ліївна веде заняття у незвичайному класі — для дітей з особ-ливими потребами. Працювати з ними непросто, адже в кожного з них — свої особливості, власна швидкість сприйняття інформації.

— Я прийшла у школу, вже маючи досвід роботи з важкохворими дітьми у медицині. Саме тут, у школі № 77, я знайшла можливість реалізувати себе, дати дітям те, на що вони заслуговують. Усі мої учні — з важкими порушеннями мовлення, їх поки що неможливо адаптувати й навчати у звичайному класі, тож займаюся з ними окремо. Це непросто, але всі наші випускники 2018 року склали незалежне зовнішнє оцінювання, всі дванадцятеро вступили до вищих навчальних закладів — і це наша перемога. Тема національно-патріотичного виховання постійно, червоною ниткою проходить через весь навчальний процес, хоча клас і російськомовний. Під час кожної класної години у нас — аспекти національного виховання, і це нормально, адже всі ми — українці.

Школа № 77 багата на юні таланти, тож під час святкування діти виконували запальні танці, співали пісень, грали на різних інструментах. Піднесену атмосферу створював і виступ хору Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського під керівництвом Елеонори Шапкіної.

Окрім цінного досвіду участі у серйозному осві-тянському змаганні, 77-а школа отримала від Фонду імені Романа Чайчука музичну апаратуру для проведення розважальних заходів на суму 16 тисяч гривень.

Цей непересічний конкурс, що проводиться щороку на Одещині, крок за кроком робить важливу і непросту справу — формує нову, сучасну, патріотичну, українську школу. Школу майбутньої України.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 267
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua