РубрикиБез рубрики

Томос для України: зворотний відлік

Чекаємо томосу про автокефалію. Віримо, сподіваємося — і запалюємо свічки

Відсьогодні до прийняття рішення про дарування Українській церкві томосу про автокефалію «Укрінформ» запустив щотижневі короткі огляди церковних подій, у яких обговорюватиме як події, що відбулися, так і виклики, котрі постануть перед Україною та її Церквою на початку об’єднавчого процесу.

Сьогодні — про виклики.

Минулого тижня синод РПЦ ухвалив рішення про те, щоб перестати шанувати Константинопольського патріарха, і заборонив співслужіння своїм архієреям з архієреями Вселенського патріарха.

РубрикиБез рубрики

То скільки достатньо на душу?

Державна служба статистики України провела опитування домогосподарств щодо самооцінки рівня їхніх доходів, отриманих впродовж 2017 року, та економічних очікувань на 2018-й.

За підсумками опитування в Одеській області, для 37,1% домогосподарств достатнім, тобто таким, щоб не почуватися бідними, середньодушовий грошовий дохід виявився у розмірі до 4 тисяч гривень на одну особу на місяць, для 23,4% — від 4 до 5 тисяч, для 25,3% — від 5 до 9 тисяч і решти (14,2%) — понад 9 тисяч гривень.

РубрикиБез рубрики

Світ без сміття

Президент Естонської Республіки прибирала парк у Дніпрі

Президент Естонії Керсті Кальюлайд 14—15 вересня вдруге цього року побувала в Україні. Нагадаємо, перший її офіційний візит відбувся у травні, коли, з-поміж іншого, пані Кальюлайд першою серед голів іноземних держав відвідала Донбас і лінію розмежування («ЧН», 31.05.2018).

14 вересня у Києві відбулися переговори Президента України Петра Порошенка з Президентом Естонської Республіки Керсті Кальюлайд. Під час зустрічі обговорювалися актуальні питання двостороннього порядку денного, включаючи подальший розвиток торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва, проблеми безпекової ситуації, зумовленої військовою агресією РФ, координації підходів щодо протидії гібридним викликам з боку РФ, а також невідкладні спільні кроки задля звільнення українських політичних в’язнів у Росії.

РубрикиБез рубрики

Пам’ятник ананьївським повстанцям

15 вересня в Ананьєві відкрили пам’ятник землякам, які у квітні 1920 року підняли повстання проти більшовицької влади.

На допомогу повстанцям тоді прийшли бойові загони учасників Першого Зимового походу під командуванням генерал-полковника М. Омеляновича-Павленка та Чорноморського полку з Одеси. В ході багатоденних кровопролитних боїв місто було очищене від червоноармійців, які зазнали великих втрат, попри підтримку добре озброєного комендантського полку Одеси.

Довгі десятиліття ті героїчні події ретельно замовчувалися радянською владою. Тільки кілька років тому з опублікованих спогадів сотника Армії УНР, уродженця Ананьївщини Макара Каплистого «Мій останній бій в Зимовому поході» нам стало відомо про «ананьївську сотню» та три прізвища — сотника Ашенова (Ашінова), Павла Котовича і стрільця Задорожного.

РубрикиПам’ять

За свободу, за майбутнє дітей

Минулого четверга, 13 вересня, в Одеському будинку офіцерів відбулася церемонія прощання з молодшим сержантом 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС України Сергієм Платоновим (позивний Ганс), який загинув під час ворожого обстрілу опорного пункту в районі Водяного Волноваського району Донецької області.

«Сьогодні ми проводжаємо в останню путь вірного сина нашої Батьківщини. Він віддав своє життя за нашу свободу, за майбутнє своїх дітей, усіх нас і нашої країни. Я прошу вибачення за те, що не вберіг його. Знай, прийде час, коли тварюка, що ховається за кремлівськими стінами, перестане існувати. Віра в перемогу у нас є, і ми доведемо цю справу до кінця», — сказав біля труни полеглого морського піхотинця командувач Військово-Морських сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua