РубрикиБез рубрики

Чи ж відмовлятися від м’яса?

Дослідження канадських учених спростовує твердження про шкоду м’яса для здоров’я людини. На думку фахівців, збалансована дієта повинна виключати цукор і хліб, але аж ніяк не м’ясо.

У дослідженні університету Макмастера взяли участь 218 тисяч осіб із 50 країн світу. Людей розділили на п’ять груп залежно від раціону, якість якого оцінювалося за 18-бальною системою. Так, здорова дієта отримувала 18 балів, а найшкідливіша — 11. Якість харчування потім зіставляли з частотою розвитку серцево-судинних захворювань і ризиком передчасної смерті.

У результаті науковці з’ясували, що найкорисніша для серця і всього організму дієта повинна щодня включати червоне м’ясо, фрукти, овочі, горіхи, боби, сир, йогурт і молоко. Тоді можна на чверть скоротити ризик передчасної смерті і на 22 відсотки — інсульту. Біле м’ясо не було включене в дослідження, але вчені стверджують, що користь від нього така ж.

Ці результати протирічать багатьом раніше прийнятим рекомендаціям щодо здорового харчування. Так, у 2015 році ВООЗ дійшла висновку, що м’ясні продукти можуть бути канцерогеном і провокувати рак. Щоправда, тоді йшлося про перероблене м’ясо. Канадські фахівці підкреслюють: у здоровій дієті має міститися м’ясо, яке не піддавалося технологічній переробці, тобто це не повинні бути ковбаса та напівфабрикати.

На думку вчених університету Макмастера, реальної шкоди організму завдають рафіновані вуглеводи. Це — штучно отриманий цукор і крохмаль, який може міститися в хлібі, чіпсах, печиві, білому рисі та інших продуктах. За версією канадських науковців, 50 відсотків калорій у здоровішій дієті припадає на вуглеводи, тоді як інші дієти, як правило, складаються з них на дві третини.

І до теми — про корисні властивості деяких видів м’яса

М’ясо свинини. Його користь не тільки у високому вмісті білка, а й вітамінів В12 та D, мікроелементів: заліза, натрію, магнію, калію, кальцію, фосфору. Свинина корисна для кісткової та нервової систем.

Яловичина відзначається високим вмістом вітамінів групи В, а також С, Е, А, РР, мінералів: міді, магнію, натрію, кобальту, цинку, заліза, калію. Це м’ясо дуже корисне для кровотворення, здатне підвищувати рівень гемогло-біну, незамінне при анемії.

М’ясо курки. Користь цього продукту в дуже високому вмісті легкозасвоюваного білка, мінімальній кількості жиру та відсутності вуглеводів. Крім цього, курятина багата на фосфор, калій, магній, залізо. Це м’ясо здатне впливати на кро-в’яний тиск, бере участь у ліпідному обміні, врівноважуючи вміст цукру в крові та сечі, знижує також рівень холестерину і стимулює роботу нирок. Курятина — відмінний дієтичний продукт, що має невисоку енергетичну цінність.

М’ясо індички містить велику кількість віта-мінів А і Е, а також заліза, кальцію, натрію, фосфору, калію, сір-ки, йоду, мар-ганцю, магнію. Вміст натрію в індичатині вдвічі вищий, ніж у яловичині, тому при її приготуванні можна обходитися без солі. За вмістом заліза воно також рекордсмен, набагато випереджаючи яловичину, свинину й курятину разом узяті. Кальцій, що міститься в індичатині, робить її відмінною профілактикою остеопорозу, запобігає хворобам суглобів.

У качиному м’ясі міститься багато вітамінів і поживних речовин. Це вітаміни групи В (В1, В2, В3, В4, В5, В6, В9, В12) і віта-міни Е та К. Це м’ясо багате селеном, фосфором, цинком, залізом, міддю, калієм, кальцієм, магнієм. Однак качатина — досить жирний продукт, що містить насичені жирні кислоти, які можуть утворювати холестеринові бляшки в судинах.

Кроляче м’ясо — це дієтичний продукт, насичений білком, що містить невелику кількість жиру і мінімальну кількість холестерину. Вітамінно-мінеральний склад кролятини нітрохи не бідніший від інших видів м’яса, але за рахунок невеликої кількості солей натрію воно корисніше для організму і неза-мінне для тих, хто страждає на харчову алергію, серцево-судинні захворювання та недуги шлунково-кишкового тракту.

Втім, говорячи про користь м’яса, не можна не згадати і про способи його приготування. Максимально корисне для організму відварене, запечене і приготовлене на пару. Набагато менше користі — у смаженому та шашлику. Копчене ж м’ясо настільки насичується канцерогеном, що його краще не вживати.

Переглядів: 219
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua