РубрикиБез рубрики

Правова допомога — поруч

Два роки тому, у вересні 2016-го, в Україні розпочали свою роботу 432 бюро правової допомоги.

25 таких офісів відкрилися й на Одещині, тобто в обласному та кожному районному центрах. Місія та завдання цієї інституції — допомагати громадянам захищати їхні права, надаючи юридичні послуги для вирішення певних життєвих проблем.

Як розповіла на брифінгу, присвяченому другій річниці від дня відкриття правових сервісів, директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області Світлана Клішина, за цей час до 25 бюро за такою допомогою звернулися понад 33 тисячі осіб, які отримали кваліфіковані консультації, а 3,5 тисячі — захист у судах за підтримки адвокатів чи штатних юристів бюро. Популярними стали і виїзні прийоми громадян, а також адресна правова допомога тим, хто через різні обставини фізично не може дістатися до бюро.

Хто найчастіше звертається по допомогу? Малозабезпечені, особи з інвалідністю, свідки та потерпілі у кримінальних провадженнях, переселенці, учасники АТО…

З якими питаннями найчастіше звертаються люди? З буденними, звичними: призначення житлових субсидій, законність встановлення різних видів соціальної допомоги, правильність нарахування пенсій, надання матеріальної допомоги при лікуванні, вартість та якість комунальних послуг тощо. У сільській місцевості людей найбільше цікавить питання управління земельними паями.

Присутній на заході Микола Шулюк, учасник АТО, розповів журналістам про те, як звернувся до Білгород-Дністровського бюро правової допомоги з приводу виплати грошового забезпечення та отримання документів, що підтверджують його поранення у зоні бойових дій, для подальшого оформлення інвалідності та відшкодування моральних збитків.

Стараннями фахівців бюро питання, з якими звернувся чоловік, вирішилися оперативно і на його користь.

Соціально незахищені громадяни відтепер мають доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги, тобто до складання процесуальних документів і представництва їх інтересів у суді.

Часто люди дивуються, що держава оплачує такі послуги, адже вони недешеві, та й знайти хорошого адвоката нині непросто.

Окреме питання — якість надання населенню послуг. У регіональному центрі створений спеціальний відділ, де працює команда менеджерів. Вони неодмінно присутні на судових засіданнях, де адвокати працюють із клієнтами, контролюють та аналізують їх роботу.

Світлана Клішина зазначила, що у реєстрі адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу в Одеській області, — понад 400 правників, з них 150 уклали контракти та активно співпрацюють із центрами. Інтереси жителів нашого краю захищають 42 штатних юристи із бюро правової допомоги.

Потрапити до такого списку непросто, адже потрібен досвід роботи, позитивні відгуки клієнтів, бездоганна адвокатська репутація. Ось чому люди охоче працюють у такому правничому сервісі і тримаються престижних місць.

Правопросвітницька діяльність — одне з найважливіших завдань служби. У партнерстві з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями фахівці бюро проводять консультування, а також семінари, лекції з найгостріших питань сьогодення, особливу увагу приділяючи правовому вихованню дітей.

Про численні акції, у тому числі й вуличні, ми не раз писали, адже були вони цікавими і корисними для людей. Взагалі правники почали застосовувати у своїй організаційній роботі незвичні підходи, подаючи букву закону в оригінальний спосіб. Численні позитивні відгуки і подяки на адресу працівників бю-ро — підтвердження правильного напрямку діяльності і важливості нових правових сервісів.

Такий звіт почули представники ЗМІ на прес-конференції. І про найголовніше: кожен за необхідності може скористатися послугами бюро, які працюють під єдиним гаслом: правова допомога — поруч!

Адресу найближчого бюро правової допомоги можна знайти на сайті регіонального центру за посиланням: http://odesa.legalaid.gov.ua/ua/mistsevi-tsentry або за телефоном 0-800-213-103 (цілодобово, дзвінки безкоштовні в межах України).

Яна СТАСІНА.

Переглядів: 188
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua