РубрикиБез рубрики

ПАНОРАМА ПОДІЙ

Провокаційні та нікчемні

Наміри окупаційної адміністрації РФ провести 11 листопада на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України так звані «позачергові вибори» ватажків бойовиків та їхніх нелегітимних представницьких органів, грубо порушують зобов’язання Росії як сторони Мінських домовленостей, підкреслюється в заяві Міністерства закордонних справ України.

Як зазначається у заяві, «у разі проведення таких фейкових «позачергових виборів» їхні результати будуть юридично нікчемними, не створюватимуть жодних правових наслідків і не будуть визнані ні Україною, ні світовою спільнотою». Натомість, наголошують у МЗС, ці провокаційні дії Росії свідомо підривають Мінські домовленості і будуть здатні звести нанівець наполегливі міжнародні зусилля з урегулювання ситуації, що виникла внаслідок збройної агресії РФ проти України та окупації нею частини суверенної території держави.

 

Спецоперація Кремля

Заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв заявив, що українська сторона та її спецслужби не мають жодного відношення до того, що сталося із Захарченком.

Коментуючи в інтерв’ю BBC News Україна слова глави МЗС Росії Сергія Лаврова щодо відсутності сенсу проводити «нормандські зустрічі» після вбивства ватажка бойовиків «ДНР», він, зокрема, наголосив: «Українська сторона, навпаки, була зацікавлена, аби Захарченко був живий-здоровий, оскільки він для нас важливий як свідок агресії Росії проти України». На його думку, вбивство Захарченка — це була або спецоперація Кремля, або внутрішні кримінальні розбірки.

Право на конфіденційність

У Парламентській асамблеї Ради Європи занепокоєні рішенням Печерського районного суду Києва, який надав Генеральній прокуратурі доступ до інформації з телефону журналістки і головного редактора програми розслідувань «Схеми» Наталії Седлецької за 17 місяців.

Доповідач ПАРЄ з питань свободи ЗМІ та безпеки журналістів лорд Джордж Фоулкес з цього приводу оприлюднив заяву, в якій закликав українську владу забезпечити право Наталії Седлецької зберігати у конфіденційності свої джерела. Він наголосив, що журналісти-розслідувачі відіграють фундаментальну контролюючу роль у суспільстві, викриваючи корупцію та зловживання владою, і що вони мають право зберігати конфіденційність своїх джерел — такий стандарт підтверджений Європейським судом з прав людини.

Нові і кодекс, і ЦВК

У Європейському Союзі сподіваються, що Верховна Рада України ухвалить новий Виборчий кодекс та призначить новий склад Центральної виборчої комісії у найближчі місяці.

«Наше побажання — щоб вибори в Україні відбулися за най-кращих можливих умов. І ми завжди казали, що для того, щоб це відбулося, українській стороні важливо завершити прийняття нового Виборчого кодексу і призначити членів оновленого складу Центральної виборчої комісії. Ми сподіваємося, що цього можна буде досягнути за наступні кілька місяців», — заявив голова представництва ЄС в Україні Х’юг Мінгареллі на прес-конференції у Києві.

Нагадаємо, термін повноважень 12 із 15 членів ЦВК завершився 1 червня 2014 року, ще одного — в лютому 2017-го.

Ще крок до автокефалії

У рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні Вселенський патріархат призначив як своїх екзархів у Києві архієпископа Данила Памфілійського зі Сполучених Штатів і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.

Реакція РПЦ та Кремля не забарилася. Московський синод пригрозив у відповідь глобальним розколом християнського світу, який насправді обернеться лише ізоляцією Московської патріархії від усього світу.

(Продовження теми — у цьому номері)

Переглядів: 196
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua