РубрикиБез рубрики

Культурний десант до Щецина

Виставка відомих одеських скульпторів урізноманітнила програму заходів, які відбулися в рамках ХХІ Днів української культури в Щецині (Польща). Демонструвалася вона на престижних майданчиках міста, зокрема в Залі опери замку князів Поморських та ляльковому театрі «Pleciuga».

Моя розмова з куратором цієї виставки, керівником скульптурної секції Одеської обласної орга-нізації НСХУ, заслуженим художником України Олександром КОВАЛЕМ (на знімку).

— У цокольному приміщенні палацу були представлені 16 робіт п’яти одеських скульпторів: заслуженого художника України, відомого монументаліста Миколи Худолія, Юрія Зільберберга, Клима Степанова, Олексія Кириленка і мої. Виставка організована на запрошення польської сторони. Були митці і з інших областей України, які демонстрували свої роботи у різних видах: живопис, декоративно-прикладне мистецтво, фотомистецтво.

— Хто з офіційних осіб представляв Україну?

— Церемонія відкриття відбулася 31 серпня в ляльковому театрі «Pleciuga». В нашій делегації були представник Посольства України в Республіці Польща Василь Зварич, почесний консул України в Щецині Генрік Колодій, заступник голови Одеської обласної ради Юрій Дімчогло, за-ступниця начальника управління культури, національностей, ре-лігій та охорони об’єктів культурної спадщини ОДА Ярослава Різникова, завідувачка відділом цього ж управління Ольга Тарасова та інші. Польська сторона була представлена керівниками міста та Західно-Поморського воєводства, представниками Щецинського відділення

Об’єднання українців у Польщі (це переважно українці, переселені у цей край у 1947 році під час сумнозвісної акції «Вісла» — В.К.).

— Що особливо запам’яталося за ті кілька днів перебування в Щецині?

— По-перше, дуже доброзичливий, теплий прийомом нашої делегації. Відчувається, що у ці нелегкі часи нам співчувають. Були дві волонтерки з Донецька — Вікторія Мірошниченко та Наталя Рязанова, які багато роблять для української армії. Присутні в залі стоячи тривалими оплесками вітали цих мужніх жінок.

— Яку культурну програму, крім згаданої виставки, представили одесити?

— Один з найкращих залів палацу був відведений для експозиції робіт нашого фотохудожника, заслуженого діяча мистецтв України Сергія Гуменюка. Дуже цікаві твори! Яскраве враження у другий день фестивалю залишив академічний музично-танцювальний колектив Одеської філармонії «Чайка» (керівники Юрій Саакянц і Дмитро Притула — В.К.). Це віртуози! Їх приймали «на ура». Також у заходах брали участь вихованці Одеського художнього училища на чолі з директоркою Ольгою Косміною. Учні працювали на пленері, захоплені неповторним обличчям міста. У Щецині чудова Академія мистецтв, це вишукана за стилем будівля. Під час екскурсії містом нам, на жаль, не вдалося потрапити в приміщення закладу, оскільки тоді ще були канікули.

— Цього разу у Щецині не було одеських живописців та графіків...

— Наступного року планується окрема масштабна виставка нашої спілки у цьому місті. До речі, під час офіційної частини був підписаний меморандум між Щецином й Одесою про культурне співробітництво.

Розмовляв
Володимир КУДЛАЧ.

Переглядів: 215
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua