РубрикиБез рубрики

Медичні новели

Раціон для школяра

Харчування школярів має бути збалансованим, а основу раціону повинні складати овочі та бобові.

«Згідно з рекомендаціями і стандартами ВООЗ та Європейської агенції з харчової безпеки, 6-річним першокласникам для активного життя достатньо 1800 ккал на добу, школярам 7—10 років — 2100 ккал. Із 11 років добові потреби для дітей різної статі відрізняються: хлопчикам 11—13 років необхідно 2400 ккал, дівчаткам — 2300; юнакам 14—17 років — 2700, юнкам — 2400 ккал», — повідомляється на сторінці Міністерства охорони здоров’я України у Facebook.

Фахівці підкреслюють, що харчування школярів має бути збалансованим.

«Овочі і бобові повинні становити основу раціону. Стежте, щоб дитина щодня їла фрукти та ягоди, молочні й кисломолочні продукти, у невеликих порціях — цільнозернові продукти, насіння та горіхи. У меню повинні бути риба (двічі-тричі на тиждень) і м’ясо (переважно птиці й кролика). Мінімізуйте кількість солі: для дітей — 2-3 г, для підлітків — менше 5 г на добу. Зменште споживання цукру: 25-50 г на добу, включаючи фруктові цукри. Використовуйте корисні олії: оливкову, кукурудзяну, лляну, гарбузову, горі-хову. Стежте за водним балансом школяра: дитина має отримувати достатньо рідини і пити не за графіком, а орієнтуючись на відчуття спраги», — наголошують у МОЗ.

Табу на цілительство

Уряд підтримав законопроект, який передбачає скасування видачі спеціального дозволу від Міністерства охорони здоров’я на заняття народною медициною (цілительством) та заборону її реклами.

«Ми підготували цей законопроект, щоб Україна, як цивілізовані країни, не визнавала практики народної медицини, відварів цілителів, обрядів знахарів та ворожіння екстрасенсів як методи діагностики й профі-лактики хвороб чи способи їх лікування», — повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

Очільниця профільного відомства зазначила, що пацієнта може ввести в оману наявність дозвільного документа від МОЗ у того, хто не практикує доказову медицину: «Людині може здаватися, що вона отримує медичну допомогу. Насправді ж, нема гарантії, що цей візит буде для неї не те що ефективним, а взагалі безпечним».

Посадовець висловила сподівання, що депутати Верховної Ради підтримають цей законопроект.

Єдиний реєстр медоглядів

Дані медичних оглядів певних категорій осіб віднині в Україні зберігатимуться у єдиній державній базі.

Із вересня 2018 року дані про медичні професійні огляди українців зберігаються в єдиній електронній системі. Таке нововведення впорядкує професійні медогляди й унеможливить використання підроблених довідок та санітарних книжок. Тепер дані про такі огляди міститимуться в єдиному реєстрі медичних оглядів — надійно захищеній електронній системі, — наголошують у МОЗ.

У відомстві зазначають, що професійний медогляд українці проходитимуть лише у закладах охорони здоров’я, а дані автоматично відображатимуться в електронній системі.

Довідку-дублікат про пройдений медогляд кожен українець зможе одержати безоплатно. З часом єдиний реєстр медичних оглядів буде інтегровано в систему «Електронне здоров’я». А вже зараз працює мобільний додаток «Медичні огляди», з допомогою якого контролюючі органи можуть швидко перевірити легітимність конкретного медогляду.

У МОЗ обіцяють до кінця року підключити до системи близько трьох тисяч закладів охорони здоров’я в усіх областях і поступово замінити паперові бланки медоглядів на електронні. Після завершення тестового періоду єдина державна база даних медичних оглядів буде обов’язковою до використання всіма споживачами відповідної інформації.

Переглядів: 143
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua