РубрикиАкція

«Україна пам’ятає — світ визнає!»

1 вересня у Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» стартувала Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті», присвячена 85-м роковинам Голодомору.

Захід відбувся за участі міністра культури Євгена Нищука, представників Українського інституту національної пам’яті, Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», Міністерства закордонних справ України, ВО «Меморіал» ім. Василя Стуса, Світового конгресу українців, Київської духовної семінарії УГКЦ, народних депутатів, відомих науковців і громадських діячів, школярів та студентської молоді.

Міжнародна акція символічно бере свій відлік від 1 вересня. Адже від цього дня і до 24 листопада українці відраховують 85 днів до 85-х роковин Голодомору.

Першу акцію у столиці України присвячено пам’яті дітей, яких вбив злочинний сталінський режим страшною зброєю — голодом.

«Цей день ми вирішили присвятити дітям, які були вбиті в роки Голодомору і тим, які не народилися у роки цього геноциду», — зауважила під час виступу Олеся Стасюк, генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».

Перший заступник голови Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак наголосила на тому, що перед українцями сьогодні стоїть велика відповідальність за те, щоб «у майбутньому ніколи і ніхто не міг уявити, що це таке — не мати можливості дати їсти своїй дитині, ніколи не міг уявити, що таке, коли одна людина може принижувати іншу, коли людина позбавлена прав, тому що хтось інший так вирішив».

«Правда — це те, що робить нас невразливими і сильними. Саме тому ми сьогодні і починаємо інформаційну кампанію із донесення правди про Голодомор, адже Голодомор — це не лише правда про трагедію, це також правда про великий злочин, велику ницість, а з іншого боку — про велику жертовність і велику боротьбу. Про це треба говорити і про це треба пам’ятати», — підсумувала Аліна Шпак.

У свою чергу державний секретар Міністерства закордонних справ України Андрій Заяць підкреслив: «Сьогодні, коли наша держава знову потерпає від агресії російського сусіда, я, на жаль, маю констатувати, що загарбницька сутність цієї тоталітарної держави за всі ці роки не змінилася. Мільйони людей було приречено на смерть тільки тому, що вони були українцями» і додав, що процес міжнародного визнання Голодомору геноцидом українського народу триває.

Опісля присутні запалили свічки пам’яті, а представники УГКЦ та УПЦ КП відслужили панахиду за невинно убитими українцями в роки Великого голоду. На завершення учасники акції поклали квіти до скульптури «Гірка пам’ять дитинства» й ознайомилися з фотодокументальною виставкою «Вкрадене дитинство: діти в роки Голодомору 1932—1933 років».

Першою країною, що доєдналася до міжнародної акції «Запалімо свічку пам’яті!», стала Туреччина. Зранку 2 вересня у католицькій церкві Непорочної Діви Марії в Анкарі відбулося поминальне богослужіння українською мовою, яке, з благословення Святійшого Вселенського патріарха Варфоломія І, відправив священнослужитель Вселенського патріархату архімандрит Харлампій.

У своїй промові він передав слова підтримки і благословення українському народові від глави материнської церкви Константинополя: «З благословення архієпископа Константинополя — Нового Риму і Вселенського патріарха його всесвятості Варфоломія материнська церква звертається до вас, щоби розділити з вами смуток, спричинений Голодомором 1932—1933 років — одним з найбільших злодіянь ХХ століття».

Архімандрит Харлампій наголосив, що це богослужіння, проведене спільно з місцевою україн-ською православною громадою та представниками різних народів в Анкарі, є проявом солідарності з українцями по всій земній кулі в молитовному спомині мільйонів жертв Голодомору, які загинули внаслідок штучно організованого радянським комуністичним режимом голоду.

Серед присутніх на акції в Анкарі — посли Грузії, Литви та Мальти, дипломати посольств США, Польщі та Фінляндії, представник МЗС Турецької Республіки, лідери кримськотатарської громади, а також турецькі громадяни та іноземці.

Посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга, звертаючись до учасників заходу, зазначив, що саме міцна і незалежна Українська держава є запорукою неповторення подібних злочинів у майбутньому.

Того ж дня тематичні заходи в рамках міжнародної акції «Запали свічку пам’яті» пройшли у Стамбулі, Анталії, Мармарисі, Ізмірі, Бурсі, Кушадасі та Самсуні.

3 вересня акцію «Запали свічку пам’яті» підхопили в Йорданії, наступного дня — в Іраці, далі — в Китаї.

Детальніше про акцію стежте на сайті: https://85holodomor.in.ua.

Переглядів: 275
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua