РубрикиБез рубрики

«Заморожені» вибори

На Одещині на рішення ЦВК очікують три громади

Асоціація міст України вважає, що наразі відсутні правові підстави щодо непризначення перших та додаткових місцевих виборів в ОТГ, відповідно до наявних на сьогодні звернень обласних державних адміністрацій. Відтак висловлює сподівання, що здоровий глузд усе ж візьме гору і перші вибори до 100 нових громад по всій Україні таки відбудуться.

Як відзначив консультант з юридичних питань Одеського регіонального відділення АМУ Юрій Ямковой, на 30 жовтня їх призначити вже не встигли, бо на засіданні ЦВК 16 серпня питання призначення перших виборів в ОТГ не знайшло підтримки навіть для включення до порядку денного! Можливо, вибори перенесуть на листопад чи грудень, якщо, звісно, схвалять відповідну постанову.

В Одеській області під загрозою зриву опинилися вибори у трьох ОТГ: Великоплосківській (Великомихайлівський район), Великобуялицькій (Іванівський) та Визирській (Лиманський), кожна з яких провела громадські обговорення і підготувала пакет необхідних документів. Їхнє утворення вже узгодила Одеська ОДА.

«Створюється загрозлива ситуація, — переконаний Юрій Ямковой. — Бо не провівши виборів, нові громади не отримають інфаструктурну субвенцію на 2019 бюджетний рік у встановлені законом терміни. Це істотно ускладнить роботу з реорганізації органів місцевого самоврядування у нових громадах. Адже тільки після виборів голів ОТГ, старост, депутатського корпусу можуть формуватися робочі органи — виконкоми, відділи чи департаменти. Неможливо почати життя в громаді, не отримавши повноважень, наприклад, на розпорядження інфраструктурними об’єк-тами. Вибори в ОТГ — це, власне, логічне завершення всіх об’єднавчих процесів у громадах. Тільки після виборів громада стає повноцінним і дієздатним органом місцевого самоврядування».

Крім того, зазначають в Асоціації міст України, затягування з призначенням виборів в ОТГ позначиться на жителях громад, які прийняли зважене рішення про об’єднання.

«Люди не розуміють, що відбувається, і вже зараз відчувають розчарування, бо ж свідомо й добровільно погодилися і пройшли тривалий шлях об’єднання, а за фактом — нічого не відбувається. Керівникам на місцях, скажімо, головам сільських та міських рад, важко пояснити, хто й навіщо ставить під загрозу реформу децентралізації та нівелює її головне завдання — будувати спроможну і дієву демократію на місцях. У це важко повірити, як таке можливе взагалі — щоб на третьому році впровадження децентралізації в Україні, де вже створено 800 громад, раптом припинити цей процес через чиєсь сумнівне політичне маніпулювання», — критикує дії ЦВК Юрій Ямковой.

Нагадаємо, Асоціація міст України отримала відповідь Центральної виборчої комісії на відкритий лист від 15 серпня 2018 року. У документі сказано, що після ухвалення Конститу-ційним Судом України рішення від 26 квітня 2018-го щодо визнання неконституційним Закону України «Про всеукраїнський референдум» до комісії на-дійшла низка звернень народного депутата А.О. Корнацького. Парламентар, зокрема, висловив позицію, що проведенню виборів в ОТГ має передувати місцевий референдум, оскільки після вищезгаданого рішення Конституційного Суду відновлюється дія закону «Про всеукраїнський та місцеві референдуми». З огляду на це ЦВК ви-рішила звернутися за роз’ясненнями до Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя. Відповідне рішення було ухвалене 9 серпня цього року. Другим пунктом передбачено, що ЦВК розглядатиме звернення ОДА про призначення перших виборів в ОТГ після отримання роз’яснення парламентського комітету. Насамкінець у відповіді ЦВК на звернення АМУ вказано, що клопотання ОДА про призначення перших виборів в ОТГ продовжують перебувати на розгляді комісії. Проекти рішень про призначення цих виборів будуть негайно включені до порядку денного засідання ЦВК після отримання роз’яснень Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя.

«Асоціація міст України звернулася до ЦВК як захисник інтересів територіальних громад та послідовний прибічник децентралізації. Ми всі ці роки підтримуємо та активно беремо участь у реалізації реформи. Проведення перших виборів до кінця 2018 року очікують громади, у яких проживають близько мільйона громадян. Завершення процедури створення ОТГ дозволить їм уже з нового року господарювати на своїх територіях за новими правилами, спрямовувати збільшені ресурси у розвиток, підвищення якості послуг громадянам та рівня їхнього життя. Адже саме на такі цілі спрямована децентралізаційна реформа в Україні», — прокоментував ситуацію виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Оксана ПІДНЕБЕСНА,
консультант з комунікацій Одеського регіонального відділення
Асоціації міст України.

Переглядів: 134
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua