РубрикиОсвіта

«Живі абетки» для першачків

У перший день навчального року в Одесі запрацював новий освітній заклад — ліцей «Європейський», що на вулиці Маршала Говорова, 8а.

На урочистій лінійці там побували голова облдержадміністрації Максим Степанов, очільники обласної та міської рад Анатолій Урбанський і Геннадій Труханов, депутати, педагоги, батьки.

У новоствореному ліцеї 20 класів, чотири з яких — для першокласників. Загалом він розрахований на 1000 учнів. Це перша в Одесі школа, зведена з нуля, яка відповідає європейським стандартам доступності: просторі класи, широкі двері, ліфт і підйомник для дітей з обмеженими фізичними можливостями, дві спортивні зали. Особливу увагу проектанти та будівельники приділили пожежній безпеці. У стелі розташовані датчики системи пожежогасіння та звукового оповіщення. У разі надзвичайної ситуації сигнал автоматично надійде до рятувальників. Поруч з головним корпусом — двоповерхові майстерні, де проходитимуть уроки праці. Педагоги вже замовили необхідне обладнання.

— Це день, з якого починається цікавий і не завжди легкий шлях до знань та нових відкриттів. Нехай кожен ваш день у країні знань буде плідним і світлим! Досягайте високих результатів у навчанні й будьте активними у громадському житті! Прийміть мої щирі вітання і ви, шановні вчителі Нової української школи! На вас покладено велику відповідальність: керуючись новим законом «Про освіту», виховувати й навчати маленьких громадян відповідно до державних стандартів. Вітаю з Днем знань і батьків, опікунів, бабусь та дідусів. Нехай ваші діти завжди будуть приводом для гордості!», — сказав у вітальній промові голова облради Анатолій Урбанський.

— Хочу привітати всіх школярів з цим важливим днем — зі святом Першого дзвоника! Символічно, що ліцей «Європейський» — це перша школа, яку побудовано «з нуля» в Одесі за часи Незалежності. Разом із вами святкує вся область. Мені дуже приємно наразі говорити про те, що у нашому регіоні почали з’являтися нові школи у різних його куточках: у Маяках, Болграді, Красносілці, Арцизі. Два дні тому ми відкрили нову школу у Новоєлизаветівці Ширяївського району. Бо розвиток освіти — мій пріоритет. І це — один з головних пріоритетів Президента Петра Порошенка. Адже, вкладаючи сьогодні максимум ресурсів у наших дітей, Україна збільшує свої шанси на подальший великий успіх. Коли дивишся на наших дітей, впевнюєшся: в України є чудове майбутнє. Хтозна, може, прямо серед цих діток є майбутній нобелівський лауреат або ще один Ілон Маск. Сьогодні ми відзначаємо відкриття нового ліцею в Одесі. А на свято не можна приходити без подарунків. Для нового освітнього простору ми передаємо нову інтерактивну дошку, аби навчання тут було яскравішим. І мені дуже приємно, що нашим маленьким першачкам, усім учителям по всій області ми також передаємо «Живі абетки». Це — такий 3D-підручник, який оживає, тільки-но на нього наводять смартфон чи планшет. Переконаний, що всі наші діти мають навчатися у сучасних, комфорт-них умовах. Бажаю усім школярам успіху, усмішок та нових цікавих знань, — звернувся до присутніх голова ОДА Максим Степанов.

Загалом в усі перші класи Одещини, в тому числі й приватних закладів, передано 1500 «Живих абеток». Ці інтерактивні підручники отримали схвальний висновок Міністерства освіти та науки України.

Як уже повідомляли «ЧН», цьогоріч на Одещині вперше сіли за парти понад 30 тисяч школяриків (і це один з найвищих показників в Україні), які навчатимуться у 1452 класах.

Переглядів: 236
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua