РубрикиБез рубрики

Щоб ідеї випереджали проблеми

Як уже повідомляли «ЧН», напередодні нового навчального року Одещину відвідала міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Разом з керівниками області — головою облдерж-адміністрації Максимом Степановим та головою облради Анатолієм Урбанським побувала вона і в Саврані.

Подія для селища неординарна, бо не так вже й часто міністри навідуються у глибинку. Кінцевою ж адресою робочого візиту стало місцеве професійно-технічне училище.

Відразу пригадалося, що біля кабінету міністра освіти висить гасло-цитата Альберта Ейнштейна: «Великі проблеми, які стоять перед нами, не можна вирішити на тому ж рівні мислення, на якому ми були, коли вони виникали».

Проблем у савранському училищі, як то кажуть, не бракувало. Був період, коли заклад у зв’язку зі змінами в законодавстві переживав фінансову скруту, що, як відомо, тягне за собою нагромадження інших перепон, які, здавалося б, не можна здолати. Але колектив, очолюваний досвідченим керівником Ярославою Жирун, їх потроху вирішував. Тодішнє ПТАУ в рамках ліцензованих професій значно збільшило кількість надання послуг населенню й розширило коло самих спеціальностей, які можна здобути в училищі. До того ж при проведенні різноманітних районних заходів почали виставляти на продаж продукцію, виготовлену учнями, яка швидко набула популярності, особливо витвори кухарів-пекарів. Та найголовніше — тут почали шукати інших підходів до реалізації навчально-виховного процесу, до формування в молоді креативного мислення, іншого, нестандартного бачення виконання поставлених завдань. А поштовхом до цього стала досить цікава й смілива ініціатива голови райдержадміністрації, депутата облради Віталія Сві-чинського. Побачивши можливості колективу, беручкість і наполегливість директорки, він поставив за мету перетворити Савранське ПТАУ на Північ-

ний центр професійної освіти Одеської області, який об’єднав би в собі ще й училища Балтського та Кодимського районів. Для цього були задіяні всі можливості. І заклад почав розквітати на очах. На його території з’явилися гарно оформлені клумби, алейки, тротуари. На місці старих будівель виросли нові приміщення, а в просторому залі відкрилося молодіжне кафе. До речі, міністр освіти Лілія Гриневич тоді активно підтримала задумані перетворення, накреслену савранчанами програму дій.

— Після реорганізації значно зміцніла матеріально-технічна база закладу. Ставши Північним центром професійної освіти Одещини, ми, як і училища Балти та Кодими, одержали чимало інших плюсів, — каже Ярослава Жирун. — Нині кожне училище працює за конкретним професійним спрямуванням, не дублюючи одне одного, а вдосконалюючи набутий досвід, поглиблюючи підготовку учнів до самостійної роботи за тим чи іншим фахом, затребуваним на ринку праці.

Щоб показати, як усі ці перетворення відбувалися на практиці, гостям запропонували переглянути відеострічку. Потім настав, напевне, найвагоміший момент. Максим Степанов передав училищу ключі від двох новеньких тракторів, які манливо виблискували на сонці свіжою фарбою. Варто відзначити, що вже ніхто й не пам’ятає, коли Савранське ПТАУ востаннє отримувало нову сільськогосподарську техніку. Як, утім, й інші професійно-технічні заклади Одещини. Голова ОДА підкреслив: «Ми чітко розуміємо, куди йдемо і як рухатися далі. Нині закуповуємо сільгосптехніку, затим розвиватимемо індивідуальну форму навчання. Укладатимемо контракти з підприємцями, в результаті чого вони матимуть потрібних фахівців, а випускники будуть забезпечені робочими місцями».

Відбулася цього дня у Саврані й іще одна приємна подія. У врочистій обстановці почесні гості відкрили спортивний майданчик, до спорудження якого доєдналися підприємці району, громадськість селища. А юні спортсмени, скориставшись нагодою, попросили приїжджих зі столиці й Одеси поставити на м’ячах свої автографи. Це на згадку і на спортивну вдачу.

По-діловому пройшла і прес-конференція. Директори профтехучилищ Одещини та інші зацікавлені особи мали змогу напряму поспілкуватися з мініс-тром освіти і керівниками області, поставити будь-які запитання й отримати на них вичерпні відповіді. Віталій Свічинський, зокрема, попросив сприяння у прискоренні процедури передачі майна професійно-технічного училища з державної власності на районний рівень, що відкриє нові можливості для розвитку закладу.

На завершення Лілія Гриневич подякувала всім за плідну роботу, спрямовану на збереження мережі закладів профтех-освіти в області, і відзначила, що виконання регіонального замовлення на підготовку кваліфі-кованих фахівців на теренах Одещини складає 82%. А заодно запросила до подальшої співпраці: «Чекаю від вас нових пропозицій і цікавих ідей». Що ж, нема кращого, коли ідеї випереджають проблеми.

Діана МУДРА.
Савранський район.

Переглядів: 163
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua