РубрикиБез рубрики

Нобелівський номінант

Колишній президент Польщі і керівник профспілки «Солідарність» Лех Валенса висунув кандидатуру українського режисера та політв’язня Олега Сенцова на Нобелівську премію миру.

У своїй заяві, опублікованій на сайті Польської кіноакадемії, відомий політик нагадує, що Сенцов, який протестував проти анексії Криму Росією, був заарештований за свої політичні переконання й утримується в російській колонії незаконно. «Олег Сенцов, на моє переконання, втілює всі ідеали, які мотивували мене під час моєї мирної боротьби за майбутнє світу. Віра в демократію, в мирні методи боротьби, відмова від ненависті, дії для зміцнення братерства між народами і самопожертва на користь інших несправедливо скривджених людей — це все риси, гідні найвищого визнання світу», — зазначив Лех Валенса.

У заяві він також нагадав, що Сенцов протестував проти анексії Росією рідного Криму, а потім був заарештований російськими спецслужбами. Потім засуджений до 20 років за звинуваченням у тероризмі після судового процесу, який Amnesty International та інші правозахисні організації називають несправедливим і незаконним. На даний момент Сенцов уже понад 100 днів голодує, вимагаючи звільнення усіх українських політичних в’язнів у Росії.

Лех Валенса, який і сам отримав Нобелівську премію у 1980 році за діяльність на підтримку прав робітників, додав, що, висуваючи Сенцова на Нобелівську премію миру, сподівається прискорити процес звільнення українського політв’язня.

Цими днями група депутатів від фракцій «Блок Петра Порошенка» та «Народний фронт» зареєструвала у Верховній Раді проект постанови про заяву до Нобелівського комітету щодо висунення Олега Сенцова кандидатом на здобуття Нобелів-ської премії миру.

Переглядів: 252
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua