РубрикиПам’ять

...І запанував «червоний терор»

5 вересня в Україні вшановувався День пам’яті — 100 років з дня початку «червоного терору» — злочинної репресивної політики комуністичного режиму.

Сто років тому, 5 вересня 1918-го, радянський уряд ухвалив декрет про «червоний терор» — боротьбу з контрреволюцією, спекуляцією й злочинами за посадою шляхом ізолювання «класових ворогів» у концентраційних таборах і фізичного знищення «всіх осіб, причетних до білогвардійських організацій, змов і заколотів».

Цей декрет по суті надав офіційного статусу жорсткій нелюдській політиці, яку із самого початку використовували більшовики. Документом створювалися спеціальні репресивні органи — революційні трибунали, «Надзвичайна комісія із боротьби з контр-революцією й саботажем». Такі структури фактично могли без суду і слідства надавати дозвіл на розстріли та інші види вбивств.

РубрикиОсвіта

«Живі абетки» для першачків

У перший день навчального року в Одесі запрацював новий освітній заклад — ліцей «Європейський», що на вулиці Маршала Говорова, 8а.

На урочистій лінійці там побували голова облдержадміністрації Максим Степанов, очільники обласної та міської рад Анатолій Урбанський і Геннадій Труханов, депутати, педагоги, батьки.

У новоствореному ліцеї 20 класів, чотири з яких — для першокласників. Загалом він розрахований на 1000 учнів. Це перша в Одесі школа, зведена з нуля, яка відповідає європейським стандартам доступності: просторі класи, широкі двері, ліфт і підйомник для дітей з обмеженими фізичними можливостями, дві спортивні зали. Особливу увагу проектанти та будівельники приділили пожежній безпеці. У стелі розташовані датчики системи пожежогасіння та звукового оповіщення. У разі надзвичайної ситуації сигнал автоматично надійде до рятувальників. Поруч з головним корпусом — двоповерхові майстерні, де проходитимуть уроки праці. Педагоги вже замовили необхідне обладнання.

РубрикиБез рубрики

Щоб ідеї випереджали проблеми

Як уже повідомляли «ЧН», напередодні нового навчального року Одещину відвідала міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Разом з керівниками області — головою облдерж-адміністрації Максимом Степановим та головою облради Анатолієм Урбанським побувала вона і в Саврані.

Подія для селища неординарна, бо не так вже й часто міністри навідуються у глибинку. Кінцевою ж адресою робочого візиту стало місцеве професійно-технічне училище.

Відразу пригадалося, що біля кабінету міністра освіти висить гасло-цитата Альберта Ейнштейна: «Великі проблеми, які стоять перед нами, не можна вирішити на тому ж рівні мислення, на якому ми були, коли вони виникали».

РубрикиБез рубрики

Естонський секрет чистоти

Естонія має репутацію однієї з екологічно найчистіших країн Європи. Охайність у містах і в глибинці, порядок уздовж автошляхів та залізниць, у лісах і на пляжах… Дехто з наших співвітчизників спитає і сам відповість: «А що тут дивного?! Ментальність у цих естонців така». І почасти матиме рацію. Але не лише ментальністю досягається та чистота. В країні ведеться велика просвітницька робота серед дітей та дорослих, є також матеріальні стимули, а ще — міжнародні зобов’язання. Європейський Союз поставив завдання державам-членам співдружності до 2025 року переробляти 55% побутового сміття, а до 2035-го довести цю цифру до 65%. Й Естонія тут — серед лідерів.

ТО ЯК ЖЕ естонці звільнили свою країну від сміття?

РубрикиБез рубрики

Нобелівський номінант

Колишній президент Польщі і керівник профспілки «Солідарність» Лех Валенса висунув кандидатуру українського режисера та політв’язня Олега Сенцова на Нобелівську премію миру.

У своїй заяві, опублікованій на сайті Польської кіноакадемії, відомий політик нагадує, що Сенцов, який протестував проти анексії Криму Росією, був заарештований за свої політичні переконання й утримується в російській колонії незаконно. «Олег Сенцов, на моє переконання, втілює всі ідеали, які мотивували мене під час моєї мирної боротьби за майбутнє світу. Віра в демократію, в мирні методи боротьби, відмова від ненависті, дії для зміцнення братерства між народами і самопожертва на користь інших несправедливо скривджених людей — це все риси, гідні найвищого визнання світу», — зазначив Лех Валенса.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua