РубрикиБез рубрики

Вік для бізнесу не перепона

Ось уже 20 років, із 1998-го, в першу неділю вересня Україна відзначає День підприємця.

Сьогодні в нашій країні зареєстровано понад півтора мільйона підприємців. Вони будують, шиють, виробляють, продають, вчать, лікують, розважають — одне слово, змінюють світ. Завдяки їм створюються і впроваджуються в усі сфери життя інноваційні технології. Якби не ініціатива підприємливих людей, ми й досі жіли б у печерах — без електрики, транспорту, що вже й казати про Інтернет! Сучасний підприємець — це людина, яка не просто здатна за допомогою власної справи заробити на життя, це смілива особистість, для якої не існує бар’єрів. Це людина із широким світоглядом, яка бачить те, чого інші не помічають. Це також амбіційна людина з новаторськими ідеями, яка не боїться робити з мрії реальність.

На слуху досягнення Білла Гейтса, Стіва Джобса, Сема Уолтона... Чи Річарда Бренсона, який починав з маленької звукозаписної студії, а зараз має особистий космічний корабель і намагається втілити в життя свою найбожевільнішу мрію — космічний туризм.

Уже кілька поколінь виросло на винаході американця Волта Діснея 1928 року. Корпорація Disney за дев’ять десятиліть пройшла шлях від крихітної студії в гаражі до одного з найпотужніших світових гігантів у сфері мультиплікації. З Міккі Маусом і дотепер дорослішають мільйони дітей на всій планеті!

Останнім часом завдяки видатним досягненням наших підприємців в галузях інформаційних технологій, високої моди, авіації, архітектури та дизайну зростає на міжнародній арені й репутація України. Це, зокрема, відзначають експерти громадської організації «Інтерньюз-Україна» Руслан Мініч та Володимир Єрмоленко в своїй аналітичній публікації, називаючи й причини, чому наша економіка отримала світову увагу.

Серед досягнень наших спів-вітчизників — безпілотні літальні апарати київської компанії Drone.ua. Крім продажу самих апаратів, у 15 європейських країнах компанія поширює і власні технології.

Окремим пунктом у публікації виділена й українська авіаційна галузь. Вона має тривалу історію будівництва величезних літаків, таких як «Мрія» та «Руслан» із родини КБ «Антонов». А літаки компанії «Аеропракт» використовують тур-оператори і рятувальники в Сінгапурі для стеження за береговою лінією, британські і датські пілоти з їх допомогою проводять навчальні польоти, а австралійці гасять пожежі.

Згадується в матеріалі й український стартап «Petcube», який дозволяє грати з собакою чи кішкою, коли господаря нема вдома. За допомогою програми, встановленої на смартфоні, людина може спілкуватися з домашніми улюбленцями, а також гратися з ними за посередництва лазера. У 2014-у «Petcube» було визнано кращим апаратним забезпеченням року.

Активно в світі використовуються й українські ІТ-продукти, байдарки та човни, архітектурні проекти, пристрої для вимірювання радіації та багато іншого.

Окремо варто згадати українця Олексія Оніпка. Він розробив унікальний вітрогенератор, який можна поставити на балконі і значно заощаджувати електроенергію. Група українських фахівців запатентувала екологічні батарейки, які не завдають шкоди довкіллю і легко утилізуються. Український студент Антон Головаченко в 2013 році здобув «золото» на міжнародних змаганнях молодих учених завдяки своєму роботизованому «костюму супермена». Такий екзоскелет збільшує фізичну силу людини за допомогою керованої механіки. Пристрій може прислужитися насамперед людям з обмеженими можливостями. Наразі хлопець уже знайшов перших інвесторів та розпочинає свою велику підприємницьку справу.

Та найбільше здивував дуже юний киянин Дмитро Макаров. Зараз він — засновник і директор успішного рекламного агентства. А йому — лише 16 років. Перші підприємницькі проекти він починав в інтернеті ще в 12. Суми заробітку з часом дійшли до 10 тисяч доларів на місяць. А вже в 14 Дмитро заробив свій перший мільйон.

У школі бізнесмен-вундеркінд не довчився — покинув у 9-у класі, бо йому там дали зрозуміти, що він, мовляв, трошки нетямущий та нерозумний. Вчителі та однокласники навіть не здогадувалися, що у нього вже тоді були і прибуткові підприємницькі проекти, і масштабні плани на майбутнє. Заважало юнакові лиш одне — його вік. Адже потрібно було проводити багато бізнес-переговорів з інвесторами, а хто ж захоче спілкуватися з дитиною? Та Дмитро і тут знайшов вихід: познайомився в інтернеті з 24-річ-ним партнером, який і ходить разом з ним на ділові зустрічі. Так хлопці працюють уже кілька років. Сьогодні їхнє рекламне агентство працевлаштувало близько 40 креативних співробітників. А серед клієнтів — відома служба таксі, мобільний оператор, компанія з виготовлення газованих напоїв тощо. Ім’я Дмитра Макарова — на вищих сходинках усіх рейтингів молодих підприємців України. Він має й власний «Лексус», на який заробив самостійно, хоча через неповноліття власника керує ним водій.

Тож ані вік, ані географічні кордони, ані відсутність коштів чи погані оцінки в школі не можуть стати на заваді справжнім підприємцям. Бо вони — винахідники та інноватори, які досягають своєї мети всупереч зовнішнім перешкодам.

Інна ЯКИМЕНКО.

Переглядів: 96
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua