РубрикиТема дня

Ростислав ПАВЛЕНКО: «Як кажуть на Фанарі, процес досяг зрілості»

Мені здається, що я досі чую стук цього жезла. Жезла патріарха Варфоломія, який у 2008 році зайшов на територію Софії Київської і попередники якого впродовж століть поставляли сюди митрополитів. Тоді в Святій Софії зібралися вищі ієрархи всього світового православ’я, президент Віктор Ющенко, його апарат, представники еліт та бізнесу.

Тоді візит на вищому рівні забезпечували найкращі релігієзнавці та вчені, а серед тих, хто стояв біля периметра, відстежуючи ризики, був Ростислав Павленко. Чи не наймолодший чиновник секретаріату президента Ющенка, керівник інформаційно-аналітичного відділу, випускник «Києво-Могилянки», майбутній член команди Президента Порошенка, який знає про процес надання томоса майже все.

РубрикиБез рубрики

«Я тільки пташка, що шукає своє загублене гніздо»

Минулої неділі в Одеському національному академічному театрі опери та балету відбулася унікальна мистецька подія для всієї України — ІІІ Міжнародний фестиваль української ретро-музики імені Богдана Весоловського «Серце» (за назвою однієї з його пісень). Перших два приймали у себе Львів та Полтава.

За традицією, фестиваль розпочався конкурсом молодих виконавців, а завершився великим гала-концертом, у якому взяли участь переможці та учасники конкурсу, а також гості.

РубрикиБез рубрики

Що за школа без інтернету?

Максим Степанов передав у Кабінет Міністрів пропозиції законодавчих змін, які забезпечать всі школи країни високошвидкісним інтернетом та вайфаєм. Їх очільник області передав особисто міністру освіти та науки Лілії Гриневич під час її візиту на Одещину.

«Переконаний, що доступ до швидкісного інтернету слід закріпити законодавчо для всіх шкіл країни. Аби це не залежало від голови обласної чи районної адміністрацій. Для цього достатньо просто одного управлінського рішення. Тому ми підготували свої пропозиції до законопроекту «Про повну загальну середню освіту». І я сподіваюся на підтримку. Цей проект не потребує великих коштів. А його позитивні результати всі відчують дуже скоро», — підкреслив він Максим Степанов.

РубрикиБез рубрики

Нові стандарти профтехосвіти

Уперше за два десятиліття заклади професійно-технічної освіти Одещини отримують нову сільськогосподарську техніку для практичних навчань студентів.

Перед початком нового навчального року міністр освіти і науки Лілія Гриневич, очільники облдержадміністрації Максим Степанов та облради Анатолій Урбанський відвідали Північний центр професійної освіти, що у Саврані, і передали закладу два сучасних трактори та відкрили там спортивний майданчик. Цьогоріч нову сільськогосподарську техніку отримають п’ять професійно-технічних навчальних закладів нашої області. Окрім Саврані, сучасні трактори вже є в Ананьївському та Ісаєвському аграрних ліцеях.

РубрикиБез рубрики

На укріплення дамб і шлюзів

В Одеській області підготували пакет документів для отримання фінансування на ремонт аварійних дамб та шлюзів на Дунаї. Кошти планують залучати як з державного, так і обласного бюджетів.

«Нагадую, низка застарілих гідротехнічних споруд на Дунаї знаходяться в жахливому стані. Рівень наслідків можливої надзвичайної ситуації, як для регіону, так і для всієї України, може бути катастрофічним — йдеться про відселення десятків тисяч людей та мільярдні збитки. Спеціа-лісти Дунайського регіонального офісу водних ресурсів підготували проектно-кошторисну документацію щодо ремонту низки аварійних дамб та шлюзів. Окрім внесення змін до обласної програми, я пропоную на основі підготовлених документів подати відповідний бюджетний запит до Міністерства фінансів України. Це питання будемо обговорювати і під час виїзного засідання Комітету з питань бюджету Верховної Ради в Одеській області», — зазначив під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської ОДА Максим Степанов.

РубрикиБез рубрики

Відгомін липневої блискавки

Школу у Балті, яка на початку липня постраждала від пожежі, повністю відновлять до 1 вересня 2019 року, запевнив голова облдержадміністрації Максим Степанов під час огляду реконструкції освітнього закладу.

«Наступного навчального року учні Балтської загальноосвітньої школи №3 сидітимуть за партами у повністю відновленій будівлі. Наразі завершується розробка проектно-кошторисної документації на реконструкцію корпусу, що постраждав від удару блискавки. Зазначу, ані для кадрового складу, ані для учнів закладу цьогоріч навчальний процес перервано не буде. Для цього будуть задіяні приміщення інших корпусів цієї школи, а також решти навчальних закладів Балти», — підкреслив Максим Степанов.

РубрикиБез рубрики

Ліки від політичної корупції або Чому Україні нагально потрібна виборча реформа

Зміна виборчої системи, можливо, єдиний спосіб побороти в Україні політичну корупцію. Але залишилося не так багато часу до парламентських виборів, коли корупційний механізм піде на ще один довгий термін. Експерти закликають до ухвалення виборчого кодексу, щоби нарешті ухвалити законодавство, яке визначатиме, хто розпоряджатиметься державними коштами в наступні п’ять років.

Навесні 2018-го український парламент мав розглянути проект нового виборчого кодексу в другому читанні. Під час першого читання в листопаді 2017-го Верховна Рада проголосувала за цей проект мінімумом необхідних голосів. І це, звісно, перемога, але перед тим ухвалення кодексу відкладалося 10 років, і зараз понад 4000 поправок очікують розгляду.

РубрикиБез рубрики

Душпастирська стезя отця Володимира

Знаменний дощ

Церковця була маленька, подія — велика. З нагоди її відкриття на базі «Дельта» на околиці іракського міста Ель-Кут зібралися представники українського миротворчого контингенту та деяких інших підрозділів міжнародної коаліції. І раптом сталося небачене: у спекотний сезон, коли на розпечену землю з неба ніколи не падає і краплини дощу, полилося як з відра, хоча, здавалося, що вгорі по вицвілій сині не ковзнула жодна хмаринка.

— Той дощ став для всіх наче добрим знаменням, — згадує протоієрей Володимир (Кошарко), настоятель Свято-Успенської церкви УПЦ Київського патріархату у селі Болгарка Роздільнянсь-кого району, який у 2004 та 2005 роках двічі побував в Іраку з душпастирською місією.

РубрикиБез рубрики

Працьовите і вразливе

Наше серце — це орган, який не має дублерів. Воно надзвичайно працьовите, але й дуже вразливе.

День серця відзначається щорічно з ініціативи Всесвітньої федерації серця за підтримки ВООЗ починаючи з 2000-го. Із 2011-го встановлена фіксована дата — 29 вересня. В останні ж дні серпня стартує місячник серця, мета якого — підвищення обізнаності людей про хвороби цього надважливого органа, заклик до здорового способу життя для їх попередження, пропаганда профілактичних заходів для зменшення втрат від цих недуг, формування розуміння того, що на виникнення і перебіг хвороб можна й потрібно активно впливати.

На Одещині заходи, приурочені до місячника серця, розпочалися з брифінгу, який провели фахівці обласного кардіологічного диспансеру Олена Безсмертна та Віталій Плохотнюк.

РубрикиБез рубрики

Чотири відсотки від маси тіла

Достатнє вживання води щодня допомагає подолати хронічну втому, стрес, покращує роботу мозку та всього організму. З нагоди Світового тижня води (26—31 серпня) нагадуємо, скільки необхідно пити рідини вам та вашим дітям.

Що пити

Найкраще втамовує спрагу вода, тому фахівці передусім рекомендують пити звичайну воду і напої, які не містять багато калорій.

Старайтеся обмежити споживання солодких напоїв.

Крім води та напоїв, джерелом рідини можуть слугувати харчові продукти: супи, овочі, фрукти тощо.

РубрикиБез рубрики

І холодильник, і плита

Український стартап Neoven створив портативну індукційну піч, яка поміщається в сумці і дозволяє в будь-який момент розігріти їжу.

«Конфігурація модулів легко змінюється, підлаштовуючись під потреби користувача. До вашого вибору пропонуються: міні-холодильник, який зберігає свіжість фруктів і десертів, модуль чайника, за допомогою якого можна швидко закип’ятити воду для чаю або кави, і міксер, що дозволяє одним рухом приготувати свіжий сік або коктейль. Модулі з’єднуються з девайсом за допомогою магнітних контактів, що спрощує збирання і робить його максимально надійним», — йдеться у повідомленні прес-служби Neoven.

РубрикиБез рубрики

Вік для бізнесу не перепона

Ось уже 20 років, із 1998-го, в першу неділю вересня Україна відзначає День підприємця.

Сьогодні в нашій країні зареєстровано понад півтора мільйона підприємців. Вони будують, шиють, виробляють, продають, вчать, лікують, розважають — одне слово, змінюють світ. Завдяки їм створюються і впроваджуються в усі сфери життя інноваційні технології. Якби не ініціатива підприємливих людей, ми й досі жіли б у печерах — без електрики, транспорту, що вже й казати про Інтернет! Сучасний підприємець — це людина, яка не просто здатна за допомогою власної справи заробити на життя, це смілива особистість, для якої не існує бар’єрів. Це людина із широким світоглядом, яка бачить те, чого інші не помічають. Це також амбіційна людина з новаторськими ідеями, яка не боїться робити з мрії реальність.

РубрикиБез рубрики

Володимир ПАНЧЕНКО: «Яновський — постать не локального значення»

Це інтерв’ю ми передруковуємо з люб’язної згоди автора — колеги з Кропивницького, заслуженого журналіста України Валерія М’ятовича і відомого літературознавця, доктора філологічних наук, професора Києво-Могилянської академії Володимира Панченка.

А робимо це, принаймні, з двох причин. По-перше, Володимир Євгенович Панченко, попри те, що тривалий час працював у тодішньому Кіровограді, а нині живе, викладає і пише книжки у столиці, — таки одесит. Народився в селі Демидівка Любашівського району, закінчив філологічний факультет Одеського університету, там же розпочав і педагогічну та наукову діяльність (детальніше про це — у статті Василя Полтавчука «На березі моря, на березі степу…, або Одеські вітрила Володимира Панченка», «ЧН» за 2—4 серпня). А по-друге, у пропонованому вашій увазі інтерв’ю Володимир Євгенович порушує дуже важливе і для нас, одеситів, питання — про гідне вшанування пам’яті видатного письменника і піонера українського кінематографа Юрія Яновського, який у 1925—1926 роках був художнім редактором Одеської кінофабрики. Відтак чому б і нам, хочеться вірити, вдячним спадкоємцям, не долучитися до цієї доброчинної справи?

РубрикиАнонс

Німці на українських теренах

До 10 вересня в Одеському історико-краєзнавчому музеї (вул. Гаванна, 4) експонуватиметься виставка «Німці в Україні: історія і культура».

В експозиції — понад триста унікальних документів, фотографій і карт, значна частина яких ніколи не публікувалася. Вони впорядковані за темами і представлені на стендах німецькою та українською мовами.

РубрикиБез рубрики

Чому Таганрог і Стародубщина не наші

(Роздуми про сильну армію)

Миролюбність українців часто грала на руку нашим недругам. Якщо ми й збиралися із силами, то найчастіше — запізніло. Коли Тимчасовий уряд у 1917 році не визнав північну частину Чернігівської губернії (так звану Стародубщину) складовою Української Народної Республіки, то на території України опинилося лише 637 тисяч чернігівців.

До Києва із Стародубщини тоді йшли телеграма за телеграмою: «Населення прагне злуки з Україною!»; «Союз землеводства Стародубського повiту прохає не від’єднувати Чернiгiвщини вiд рiдної України…». Голова Стародубського політвиконкому Парлюк слав до Києва телеграми від імені двохсоттисячного населення повіту, «яке вважає себе в історичному, економічному і географічному відношенні українцями».

РубрикиБез рубрики

Одинадцять грецьких мультиків

У філії грецького Фонду культури (Красний провулок, 20) 5 вересня із 16.00 до 18.00 відбудеться презентація та показ грецьких мультфільмів.

Представлятиме їх член адміністративної ради грецької філії ASIFA Hellas Анастасія Дімітрб, котра потім, із 6 по 9 вересня, візьме участь у Міжнародному фестивалі актуальної анімації та медіа-мистецтва Linoleum, що пройде у Києві.

В Одесі буде показано 11 мультфільмів, п’ять з яких демонструватимуться і на фестивалі в Києві. Це — «Аподемія», «Село», «Безпечне місце», «Наївний поцілунок пана Патокоса» та «Маріза».

РубрикиБез рубрики

Микола ЩЕРБАНЬ. «І все життя — відлуння пісні»

***

Вербна неділя.
Пам’ять сумна —
З нами Матусі давно вже нема.
Тільки у серці, тільки в душі
Світлі і ніжні про Маму вірші.

РубрикиБез рубрики

Заява про екологічні наслідки діяльності

1.1. Інформація про плановану діяльність,цілі та шляхи її здійснення

Проектом передбачене будівництво житлових будинків №№19, 20, 21, 22, 23 за адресою: масив 10, земельні ділянки 198/1, 198/2, 199/1, 199/2, на території Авангардівської селищної ради Овідіопольського району Одеської області.

Проектовані житлові будинки житлового масиву на території запроектовані поверховістю 10 пов. з технічним поверхом. Усі будівлі — прямокутної форми.

ТИП 8 (будинки №19, 23 по ГП), ТИП 8і (будинок №20) і ТИП 8іу (будинок №22) — будинки ідентичні за своєю поверховістю, розміром в плані і типовим житловим поверхом, але різні за призначенням поверхів. Будинок №21 — виставково-офісна не житлова 2-поверхова будівля, розташована між будинками №20 і №22. Умовна висота будівлі №21 від планувальної позначки землі до верху покриття становить 8,75 метра.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua