РубрикиБез рубрики

Від Хрещатика — до Перемоги

Напевне, всі — і патріоти, й ті, хто не розкидає всує святі слова, а йде за покликом душі, у якій живуть ці шляхетні почування, й навіть ті, хто задовго ще до цього дня висміював, кепкував, нарікав та всіляко обгиджував майбутній Парад, — усі, мабуть, дивились його, бодай частково, якщо не в прямій трансляції, то пізніше в повторі.

А скільки було вилито негативу, скільки бруду, жовчі, злості, навіть ненависті у простір, ві-нет, у соцмережі, де й так вистачає різного сміття, у деякі ЗМІ, в душі співгромадян! Зрозуміло, що значна частина всього того, що засмічувало мережі, — то фейки, що йшли відомо звідки, або ж звідтіля таки накручені у вуха…

РубрикиБез рубрики

Час до школи

Цьогоріч 1 вересня учні 22 тисяч перших класів, які є в Україні, а це 448 тисяч школярів, розпочнуть навчання вже за новим державним стандартом — програмою «Нова українська школа».

Як підкреслив на Всеукраїнській серпневій конференції, присвяченій старту цієї програми, Президент Петро Порошенко, більше чверті століття Україна чекала на освітню реформу, оскільки світ дуже швидко й динамічно розвивається, а Україна відстає від країн-лідерів в освітньому середовищі.

Глава держави переконаний, що ця реформа повинна спрямовуватися на креативність та інновації: «Нам потрібна освіта, яка формує здатність учня не лише грати за вже встановленими правилами, а й вигравати в умовах постійної зміни ситуації. Ми не тільки даємо учневі знання, а навчаємо його постійно вчитися».

РубрикиБез рубрики

Вишиванки для героїв

Поранені на Сході України військові, які зараз перебувають на лікуванні в Одеському госпіталі, долучилися до Вишиванкового ланцюга біля пам’ятника Дюку.

Щоб привітати українських воїнів з Днем Незалежності, голова ОДА Максим Степанов зранку завітав до них у шпиталь. Він подарував героям вишиванки та запропонував приєднатися до патріотичної акції. Відтак вони стали частиною живого Вишиванкового ланцюга на Потьомкінських сходах.

«Нещодавно до Одеси привезли поранених із зони АТО. І сьогодні вранці ми вирішили їх провідати. Захотілося першими привітати тих, хто береже мир у нашій країні та захищає її терито-ріальну цілісність. Знаєте, це такі добрі та світлі люди, яких, напевно, ніщо не може зламати. Навіть війна. І тут ми подумали: якщо наш Дюк — перший учасник Вишиванкового ланцюга, то саме вони мають стати наступними. Хто більше за цих хлопців має відношення до незалежності України? Вони не змогли прийти через поранення, але нам вдалося долучити їх до свята», — підкреслив під час відкриття акції Максим Степанов.

РубрикиБез рубрики

Хоч рекорд і не побили

Традиційною окрасою святкування Дня Незалежності в Одесі стала щорічна акція «Вишиванковий ланцюг», у який цьогоріч вилаштувалися 1900 учасників.

Через пекуче сонце багато хто з одеситів та гостей міста ховався у затінку дерев на Приморському бульварі та на його схилах і не наважився доєднатися до ланцюга, що розтягнувся, передусім, Потьомкінськми сходами. Якби ж усі, хто прийшов святкового дня у середмістя у вишиванках взялися за руки, то, поза сумнівом, зафіксоване число учасників ланцюга було б суттєво більшим. Ті ж, хто підтримав акцію, вилаштувалися від Дюка, з його незмінним першим номером у ланцюзі, сходами вниз і вгору, а далі — Приморським бульваром до Воронцовського палацу і назад до Дюка. Серед учасників цьогорічного Вишиванкового ланцюга — голова ОДА Максим Степанов та заступник голови облради Юрій Димчогло.

РубрикиБез рубрики

За гуманітарний внесок

Напередодні Дня Незалежності у Золотому залі Літературного музею відбулася урочиста церемонія вшанування великої групи волонтерів Одещини, які допомагають нашим вої-нам у захисті суверенітету і територіальної цілісності України від російського агресора.

Відзнаками Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» нагороджені добровольці, які зробили вагомий особистий внесок у забезпечення проведення АТО в Донецькій та Луганській областях, підтримуючи наших захисників безпосередньо в зоні бойових дій. Серед удостоєних цієї почесної відзнаки й учасники гурту «Друже Музико» (на знімку), які у складі «Музичного батальйону» багаторазово давали концерти у військових частинах та підрозділах, що боронять незалежність України.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

РубрикиБез рубрики

У панорамі культурної столиці

Упродовж низки років Одеса в останній декаді серпня гостинно приймає фіналістів загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання», які з піднесеним настроєм прибувають з усіх регіонів до морської столиці нашої держави. Оргкомітет щоразу вибудовує триденну програму перебування гостей так змістовно, щоб вони поверталися додому з враженнями і переконаннями відвідин ще й культурної столиці.

І це не бездоказові амбіції чи самозакоханість одеситів. Адже тривалий час у Євросоюзі щороку визначається культурна столиця континенту: за сукупністю мистецьких явищ, традицій, звершень знакових міст великих чи малих країн. Духовне життя в Україні потужно формує імператив перехідного лауреатства між великими містами — удостоїтися визнання культурної столиці. Серед номінантів громадська думка найперше називає Київ, Львів, Одесу, Харків, Дніпро (до 2014-го в п’ятірній обоймі перебував Донецьк). Але про свої досягнення, переваги, традиції цілком правомірно можуть заявляти і Чернігів, і Запоріжжя, і Чернівці, і Черкаси або Івано-Франківськ…

РубрикиБез рубрики

День Незалежності. Привітання із Гданська

Українські журналісти з Одеси та Херсона в рамках прес-туру, організованого Міністерством закордонних справ Республіки Польща, відвідали Варшаву і Гданськ. 24 серпня, у День Незалежності України, нас запросили до мерії Гданська на зустріч з керівництвом міста-побратима Одеси.

На наші запитання люб’язно відповідав віце-президент Гданська Пйотр КОВАЛЬЧУК.

— Насамперед передаю щирі привітання українцям з нагоди ваших двох великих свят — Дня Прапора, який відзначався учора, та Дня Незалежності. Це для нас також важливо, і ми святкували спільно з українцями, які живуть у Гданську та нашому регіоні. Їх чимало — 50 тисяч ваших громадян працевлаштовані у нас офіційно. Це хороші люди, які трудяться в усіх професіях. Якби не вони, наше місто не мало б можливості так успішно розвиватися. Велике спасибі за те, що українці роблять для нас. Вони поїхали з України, але ми сподіваємося, що новий дім буде хорошим для них та для їхніх родин.

РубрикиБез рубрики

Посаг для немовляти

Уже з 1 вересня новонародженим українцям видаватимуть бебі-бокси — так звані пакунки малюка, які містять необхідні у перші місяці його життя речі.

За приклад узято фінську модель: там упродовж 70 останніх років усі новонароджені отримують від держави посаг у яскравій коробці. Така традиція, сподіваються у Мінсоцполітики, приживеться і на українській землі.

Вміст пакунків для новонароджених розроблявся спільно з МОЗ, недержавними організаціями, які представляють батьків-ську спільноту, а також Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Загалом у бебі-боксі буде щонайменше 14 найменувань товарів, а самих предметів до 25. Річ в тім, що, наприклад, шапочок планують класти по дві — легеньку і теплішу.

Орієнтовний склад пакунка для новонародженого такий: одяг різного розміру згідно із сіткою від 0 до 3 місяців та від 3 до 6 місяців; шкарпетки; шапочки; бодіки (так звані «чоловічки»); бавовняні й такі, що не пропускають вологу, пелюшки; підгузки; дві ковдри великого розміру (тепла і легша), які можна використовувати до трирічного віку дитини; матрац; сама коробка, яка може бути використана як люлька-колиска для малюка; спеціальний термометр з гнучким носиком, що убезпечує від травмування немовляти, термометр для води; пустушка; гігієнічні набори для малюка і для мами, а також інформаційні буклети про те, як правильно годувати грудьми, як дивитися за дитиною, що їй потрібно у перші найвразливіші місяці життя тощо.

РубрикиБез рубрики

Лицар медичної науки

29 серпня сповнилося 70 років відомому вченому і педагогу, одному з найшанованіших професорів Одеського національного медичного університету Юрієві Івановичу Бажорі.

Вся його викладацька, організаційна і творча діяльність пов’язана з ОНМедУ й кафедрою клінічної імунології, генетики та медичної біології. Після закінчення лікувального факультету Одеського медичного інституту в 1971 році вступив до аспірантури на кафедрі медичної біології. Пройшов усі етапи наукового зростання — від аспіранта до завідувача кафедри. У 1975-у захистив кандидатську дисертацію, у 1988-у — докторську.

РубрикиБез рубрики

Позитивна енергетика Степана Химочки

Щедрий дарунок зробили працівники Одеського будинку-музею імені М.К. Реріха (вул. Велика Арнаутська, 47) напередодні Дня Незалежності України поціновувачам творчості відомого українського живописця Степана Химочки, який, з огляду на обставини, останні кілька десятиліть мешкає в підмосковних Химках.

Із фондів музею представлена експозиція робіт майстра «Мої враження», написаних у різні періоди творчості, що характеризують його як самобутнього живописця з позитивною енергетикою, лаконічного у виборі засобів вираження. Багато серед них ескізних творів, які несуть первісний задум, емоції автора, і вже відомі нам як хрестоматійні — неод-норазово експонувалися на найпрестижніших виставкових майданчиках Одеси.

РубрикиБез рубрики

Ігор ЛАДЕНКО: Театри не створюються, а народжуються

Нинішній театральний фестиваль «Молоко», який відбудеться в Одесі з 25 по 28 вересня і буде присвячений десятиліттю яскравому мистецькому простору з найменням «Одеський культурний центр», відкриється виставою-переможцем торішнього фестивалю — маленькими комедіями харківського «Театру 19» «Звірячі історії» Дона Нігро у постановці режисера Ігор Ладенка. До речі, цього разу вони зазвучать українською мовою.

Когось може здивувати така назва колективу: чому саме «Театр 19»? Розгадка — напрочуд проста. 19 червня 2000 року група студентів акторського та режисерського факультетів театрального відділення Харківського інституту мистецтв зіграли свою першу виставу. Як стверджує Ігор Ладенко, четверо людей були тим джерелом, з якого народився театр. Це — Саша Маркін, Олег Дідик, Сергій Бабкін та сам Ігор Ладенко. Уродженець Сум Ігор спочатку навчався на інженерно-еконо-мічному факультеті Харківської державної академії залізничного транспорту, а через п’ять років, у 1998-у, покинув академію і вступив на режисерсько-драматичний факультет Харків-ського інституту мистецтв імені І. Котляревського, який закінчив у 2003-у. Саме тоді, у 2000 році, було сформоване ядро майбутнього «Театру 19», який від свого початку і до сьогодні існує сам по собі, тобто без будь-якої державної підтримки. І всі роки задає собі два однаковісінькі запитання: «Чи цікаві ми ще глядачеві?» і «Чи нам ще цікаво займатися театром?».

РубрикиЛюдина і час

Про забуту працю Лесі Українки

До 100-річччя видання «Стародавньої історії східних народів»

Як умру на світі запалає
Покинутий вогонь моїх пісень,
І стримуваний пломінь засіяє,
Вночі запалений, горітиме удень!

«Лісова пісня».

У 2008 році за сприяння потужної наполегливості В. Розумієнка та безкорисливої матеріальної допомоги Ю. Підгуйка була перевидана блискуча надзвичайно потрібна сьогодні книжка Лесі Українки «Стародавня історія східних народів».

Кожен з нас зі школи пам’ятає, що Леся Українка ще юнкою вчила свою молодшу сестру і склала для неї курс стародавньої історії. Але чи багато хто чув та знає про цю працю славної доньки України?

РубрикиЗдоров’я

Сезон найбільшої ягоди

Нагадаємо, що кавун — це однорічна трав’яна ягода сімейства гарбузових. Та головне — це смачний й освіжаючий плід, який допомагає оздоровити організм.

У м’якоті кавуна є пектини, клітковина, вітаміни В1, С, РР, В2, геміцелюлоза, провітамін А, фолієва кислота, каротин, нікель, марганець, магній, залізо, калій, легкозасвоюваний цукор, аскорбінова кислота, трохи тіаміну, рибофлавіну та нікотинової кислоти, інші органічні кислоти. Насіння ж його багате на токофероли, каротиноїди, вітаміни групи В (рибофлавін, фолієву кислоту, тіамін, нікотинову кислоту), цинк і селен, поліненасичені жирні кислоти, вітамін D.

РубрикиБез рубрики

Бадьорить не лише кава...

Мільйони людей у всьому світі щодня починають свій день з філіжанки запашної кави. Але медики нагадують, що засвоєння кофеїну залежить від індивідуальних особливостей організму і до того ж пов’язане з протипоказаннями. У декого кофеїн метаболізується таким чином, що через деякий час після вживання напою виникає відчуття сильної втоми і сонливості.

Якщо через годину-дві після випитої кави вас починає хилити на сон і виникає фізична слабкість, можливо, для підтримки тонусу вам краще вибрати інший напій.

РубрикиБез рубрики

Дослідження

Творчість і бізнес — несумісні?

Творча обдарованість і підприємницька жилка — несумісні. Такого висновку дій-шли вчені з Геттінгенського медичного центру. Вони провели експеримент, який показав: мозок творчих особистостей відрізняється специфічними функціями, і це в підсумку стає перешкодою для вміння заробляти великі гроші.

Німецькі дослідники встановили: якщо людина від народження наділена творчими здібностями, то для її мислення гроші вважаються чимось несуттєвим, другорядним, а не важливим стимулом і кінцевою метою. Іншими словами, для справжнього митця важливо творити, а чи буде оплачена ця творчість, йому, по суті, зовсім нецікаво.

Під час експерименту вчені розділили добровольців на дві групи: в першій зібрали представників творчої сфери — художників, фотографів, скульпторів тощо, а в другій — «некреативних професій».

РубрикиБез рубрики

То скільки до Полярної зірки?

Спостереження європейського космічного телескопа Gaia дозволили уточнити відстань до Полярної зірки, яка важлива не тільки для навігації на Землі, а й для астрофізики.

Полярна зірка — найближча до Землі класична цефеїда, тобто пульсуюча зірка, яка періодично змінює свій блиск. Цефеїди — один з найважливіших для науки класів зірок. З одного боку, завдяки самій фізиці пульсацій астрономи можуть вивчати будову і склад світил, а з іншого — залежність періоду пульсацій і світності дозволяє їм використовувати цефеїди, щоб визначати відстань навіть до найближчих галактик.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua