РубрикиБез рубрики

Від Хрещатика — до Перемоги

Напевне, всі — і патріоти, й ті, хто не розкидає всує святі слова, а йде за покликом душі, у якій живуть ці шляхетні почування, й навіть ті, хто задовго ще до цього дня висміював, кепкував, нарікав та всіляко обгиджував майбутній Парад, — усі, мабуть, дивились його, бодай частково, якщо не в прямій трансляції, то пізніше в повторі.

А скільки було вилито негативу, скільки бруду, жовчі, злості, навіть ненависті у простір, ві-нет, у соцмережі, де й так вистачає різного сміття, у деякі ЗМІ, в душі співгромадян! Зрозуміло, що значна частина всього того, що засмічувало мережі, — то фейки, що йшли відомо звідки, або ж звідтіля таки накручені у вуха…

РубрикиБез рубрики

Час до школи

Цьогоріч 1 вересня учні 22 тисяч перших класів, які є в Україні, а це 448 тисяч школярів, розпочнуть навчання вже за новим державним стандартом — програмою «Нова українська школа».

Як підкреслив на Всеукраїнській серпневій конференції, присвяченій старту цієї програми, Президент Петро Порошенко, більше чверті століття Україна чекала на освітню реформу, оскільки світ дуже швидко й динамічно розвивається, а Україна відстає від країн-лідерів в освітньому середовищі.

Глава держави переконаний, що ця реформа повинна спрямовуватися на креативність та інновації: «Нам потрібна освіта, яка формує здатність учня не лише грати за вже встановленими правилами, а й вигравати в умовах постійної зміни ситуації. Ми не тільки даємо учневі знання, а навчаємо його постійно вчитися».

РубрикиБез рубрики

Вишиванки для героїв

Поранені на Сході України військові, які зараз перебувають на лікуванні в Одеському госпіталі, долучилися до Вишиванкового ланцюга біля пам’ятника Дюку.

Щоб привітати українських воїнів з Днем Незалежності, голова ОДА Максим Степанов зранку завітав до них у шпиталь. Він подарував героям вишиванки та запропонував приєднатися до патріотичної акції. Відтак вони стали частиною живого Вишиванкового ланцюга на Потьомкінських сходах.

«Нещодавно до Одеси привезли поранених із зони АТО. І сьогодні вранці ми вирішили їх провідати. Захотілося першими привітати тих, хто береже мир у нашій країні та захищає її терито-ріальну цілісність. Знаєте, це такі добрі та світлі люди, яких, напевно, ніщо не може зламати. Навіть війна. І тут ми подумали: якщо наш Дюк — перший учасник Вишиванкового ланцюга, то саме вони мають стати наступними. Хто більше за цих хлопців має відношення до незалежності України? Вони не змогли прийти через поранення, але нам вдалося долучити їх до свята», — підкреслив під час відкриття акції Максим Степанов.

РубрикиБез рубрики

Хоч рекорд і не побили

Традиційною окрасою святкування Дня Незалежності в Одесі стала щорічна акція «Вишиванковий ланцюг», у який цьогоріч вилаштувалися 1900 учасників.

Через пекуче сонце багато хто з одеситів та гостей міста ховався у затінку дерев на Приморському бульварі та на його схилах і не наважився доєднатися до ланцюга, що розтягнувся, передусім, Потьомкінськми сходами. Якби ж усі, хто прийшов святкового дня у середмістя у вишиванках взялися за руки, то, поза сумнівом, зафіксоване число учасників ланцюга було б суттєво більшим. Ті ж, хто підтримав акцію, вилаштувалися від Дюка, з його незмінним першим номером у ланцюзі, сходами вниз і вгору, а далі — Приморським бульваром до Воронцовського палацу і назад до Дюка. Серед учасників цьогорічного Вишиванкового ланцюга — голова ОДА Максим Степанов та заступник голови облради Юрій Димчогло.

РубрикиБез рубрики

За гуманітарний внесок

Напередодні Дня Незалежності у Золотому залі Літературного музею відбулася урочиста церемонія вшанування великої групи волонтерів Одещини, які допомагають нашим вої-нам у захисті суверенітету і територіальної цілісності України від російського агресора.

Відзнаками Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» нагороджені добровольці, які зробили вагомий особистий внесок у забезпечення проведення АТО в Донецькій та Луганській областях, підтримуючи наших захисників безпосередньо в зоні бойових дій. Серед удостоєних цієї почесної відзнаки й учасники гурту «Друже Музико» (на знімку), які у складі «Музичного батальйону» багаторазово давали концерти у військових частинах та підрозділах, що боронять незалежність України.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua