РубрикиБез рубрики

У передчутті оксамитового сезону...

Цими днями організатори IV фестивалю мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері» (29 серпня — 9 вересня) розповіли про те, як готується і як проходитиме найцікавіша мистецька подія осені 2018-го.

Директорка театру Надія Бабіч підкреслила, що проривом нинішнього фестивалю стало запрошення колективу Львівської національної опери, який відкриватиме «Оксамитовий сезон» фольк-оперою «Коли цвіте папороть».

— Це дає можливість втілити одне з головних завдань музичного форуму — об’єднати зусилля оперних театрів України в популяризації класичного та сучасного балетного мистецтва. Диригент дійства — народний артист України Володимир Сіренко. Певна річ, ми не змогли б запросити гостей без залучення коштів спонсорів та меценатів, які роблять усе для того, щоб мистецтво на Одещині розвивалося.

Голова наглядової ради театру, меценат Сергій Гриневецький додав:

— Мистецтво — вічне! …Доки воно фінансується. Потрібно максимально сприяти тому, щоб географія фестивалю розширювалася. Ноу-хау нинішнього — «Зустрічі у театральній вітальні», які запрошують на дискусію про розвиток сучасного музичного театру кращих музичних критиків з усієї України.

Головний диригент Одеської опери, народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле розповів про прем’єру фестивалю — концерт «Останній романтик» Ріхарда Штрауса, твори якого ніколи не виконувалися в нашому театрі опери та балету, хоча його музика постійно звучить на кращих сценах світу. Вечір від-криється симфонічною поемою «Дон Жуан»:

— Ріхарду Штраусу — 23 роки. Він живе в Італії і закохується в оперну співачку. Що він робить? Пише «Дон Жуана». І з цього твору стає відомим світові. Світ зрозумів, що у музиці з’явився новий геній, не подібний ні до кого. Той час, коли він писав «Дон Жуана» збігається з часом, коли будувався Одеський оперний. І уявіть: досі на нашій сцені не звучала жодна його опера. У концерті також — фрагменти із творів Ріхарда Штрауса «Аріадна на Наксосі», «Капричіо», «Кавалер троянди» і «Саломея». Усі партії, а це дуже складна музика, виконуватимуть солісти Одеського національного театру опери та балету.

Про приємний сюрприз для меломанів розповіла помічник директора театру Людмила Сергійчук: вхід на концерт із творів Мікаеля Таривердієва, що відбудеться на малій сцені «Бельетаж», буде вільним. У виконанні Юлії Терещук (сопрано) та Ігоря Паради (фортепіано) звучатимуть романси на слова Марини Цвєтаєвої та Вільяма Шекспіра, моноопера «Очікування» й інші твори відомого композитора.

Поціновувачі високого мистецтва із нетерпінням чекають на свято музики, що розпочнеться в Одесі в оксамитовий сезон, музики, яка даруватиме нові барви відчуттів, відкриватиме нові горизонти прекрасного.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 236
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua