РубрикиБез рубрики

Новини з місць

Великоплосківська і Великобуялицька

Голова ОДА Максим Степанов підписав висновок щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень Великоплосківської, Слов’яносербської, Новосавицької та Тростянецької сільських рад Великомихайлівського району про добровільне об’єднання у Велико-плосківську ОТГ з центром у Великоплоскому.

Громада об’єднає понад п’ять тисяч осіб. За попередніми розрахунками, проведеними радником з питань управління місцевими фінансами Одеського центру розвитку місцевого самоврядування Олесею Голинською, власні доходи на одного мешканця складатимуть 2048 грн, капітальні видатки — 1200 грн, видатки на майбутню структуру апарату — не більше 20% від обсягу власних витрат.

Іншим розпорядженням керівництва ОДА підтверджується законність проектів рішень щодо добровільного об’єднання Великобуялицької сільської та Петрів-ської селищної рад Іванівського району у Великобуялицьку ОТГ.

Фундукова балка

У селі Холодна Балка Біляївського району вже кілька років поспіль вирощують фундук, який відправляють на експорт до Євросоюзу.

Спочатку ломбардійський горіх тут висадили на 50 гектарах, а сьогодні він уже займає вдесятеро більшу площу. Найближчим часом фундуковий сад планують розширити ще на 350 гектарів, повідомляє oblvesti.com.ua.

«Наш фундук, а ми вирощуємо італійські сорти, спеціально підготовлений під європейські вимоги — коління, сушіння, ядра мають визначені діаметр, смакові якості, жирність та олійність. Відповідно, горіх адаптований під шоколадки, цукерки та іншу кондитерську продукцію», — розповідає Максим Шейко, директор ферми.

Сад оснащений поливом від місцевої насосної станції. Разом з водою подаються й рідкі добрива. Встановили також два накопичувальні басейни. Загалом на фундуковій фермі працюють півтори сотні осіб, є відповідна сільгосптехніка.

За порадою італійських агрономів фундуковий сад розділили на чотири частини й висадили вітрозахисні смуги зі швидкоростучої павловнії.

Переглядів: 183
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua