Статус Каспію: геополітичний підтекст

Підписана 12 серпня у Казахстані п’ятьма країнами «Конвенція про правовий статус Каспію» сприятиме зменшенню напруги в регіоні та відкриває нові перспективи для побудови транскаспійського трубопроводу в Європу. Таке бачення висловило в аналітичній публікації в понеділок американське бізнес-видання Forbes.

«Чого очікувати на газових і нафтових ринках? Перш за все, зменшиться регіональна напруга — на два чи більше порядки, оскільки домінуюча Росія домовляється зі своїми каспійськими партнерами з різних технічних питань, включаючи маршрути доступу», — зазначає видання.

РубрикиРакурс

Між «всепропальством» і духом перемоги

(Спроба всеукраїнської дискусії на основі одеського матеріалу)

Чим живе українство? І яке місце Одещини в нашій воюючій Україні? Про це часто думаю, гортаючи «Чорноморські новини». Судячи з усього, місце далеко не останнє. Газета підштовхує до роздумів і до нових зна-йомств з одеситами.

Звичайно, і в соцмережах намагаюся насамперед читати все, що написано мешканцями Одещини. Нещодавно звернув увагу на тривожний лист Олени Блажиєвої:

«Знову резонансні вбивства. Замахи на вбивства... Якщо це стається в місті, то реакція майже миттєва. Тільки не від правоохоронців. Ті діють лише тоді, коли на них тиснуть небайдужі активісти. Але активісти є не тільки в містах. Вони є і в селах. Вони також як п’яте колесо до воза для тих, хто посідає крісла й кріселечка, хто ділить пиріг місцевого масштабу. Активістів ненавидять місцеві ватани (яких передбачливо зазомбували міс-цеві князьки), ненавидять за все: за дорогий долар, за Майдан, за війну, за тарифи, за мову, за реформи, за Порошенка, за кривавого пастора, за Зоряна і Шкіряка… Вони чекають приходу царя з Півночі, а ми їм заважаєм. Війна на Сході для них досі — громадянська, а ми, мовляв, цього не розуміємо, ми просто зазомбовані, бо «пєчєнькамі амеріканскімі аб’єлісь»...

РубрикиБез рубрики

Штепсель знову на Княжій

Минулої неділі на фасаді будинку №29 по вулиці Княжій (ріг Кінної) з ініціативи Всесвітнього клубу одеситів урочисто відкрили меморіальну дошку народному артисту Української РСР, уродженцеві Одеси Юхиму Березіну (Штепселю) (1919—2004).

Саме у цьому будинку на Княжій народився і жив до 1936 року майбутній улюбленець публіки.

Дует Тарапуньки (Юрій Трохимович Тимошенко) і Штепселя (Юхим Йосипович Березін), створений у роки навчання в Київському театральному інституті, користувався величезною популярністю й проіснував понад 40 років.

Куратором проекту з ушанування пам’яті відомого земляка виступив одеський краєзнавець і письменник Михайло Пойзнер. Пам’ятну таблицю створив скульптор Леонід Брук.

У церемонії відкриття взяли участь син і дочка Юхима Йосиповича — Анна та Григорій Березіни, а також його зять — відомий актор Леонід Каневський.

Фото Олега ВЛАДИМИРСЬКОГО.

РубрикиБез рубрики

За глухими мурами Кремля

14 серпня минуло три місяці, як Олег Сенцов у російській колонії оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів. Цю дату Європейська кіноакадемія оголосила днем режисера-бранця Кремля.

«Нумо не спостерігати, як Олег Сенцов умирає, а оголошувати вівторок, 14 серпня, днем Олега Сенцова», — йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті кіноакадемії. Організація закликала ЗМІ в усьому світі, керівників країн, посольств, членів національних парламентів, і зокрема Європейського, об’єд-нати свої голоси на адресу президента Росії Володимира Путіна в заклику звільнити Сенцова.

РубрикиБез рубрики

У пошуках... Театру

25-28 вересня в Одесі відбудеться одинадцятий фестиваль «Молоко»

У нього унікальне прізвище, яке можна трактувати по-різному і знаходити своєрідні коди життя. Він — вічний мандрівник, який постійно в пошуках… Театру.

Уже десять років Михайло Журавель (на знімку) керує Одеським культурним центром і намагається творити український театр. Режисер за фахом, продюсер і мрійник. Він поставив 10 вистав, а потім зупинився у своїх авторських театральних пошуках, хоча найближчим часом таки збирається повернутися до режисури. Створений ним в Одесі театральний фестиваль «Молоко» з кожним роком набирає ще більшої популярності. Михайло не втомлюється шукати вистави, які будуть цікавими та зрозумілими глядачеві. Він переконаний, що театр має бути простим і смачним, як хліб чи… молоко. Отже, фестиваль «Молоко», мета якого — познайомити з українським театром якомога ширше коло глядачів.

РубрикиБез рубрики

Заробітчанська лепта

За останні півроку заробітчани переказали в Україну 4,5 мільярда доларів.

Обсяг приватних грошових переказів в Україну в січні-травні 2018-го зріс на 30% порівняно з відповідним періодом минулого року і склав 4,5 млрд доларів, написав на своїй сторінці у Fаcebook голова ради НБУ Богдан Данилишин. Торік ці перекази сягнули 8,4% ВВП і продовжують стрімко зростати.

РубрикиБез рубрики

«Моя книжкова полиця»

Цього року вчетверте у межах благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання» відбудеться конкурс есе «Моя книжкова полиця».

Организатор — Форум видавців — запрошує читачів віком від 60 років написати свою історію про особливу книгу чи навіть домашню бібліотеку та надіслати на адресу BookForum у Львові. Обсяг есе має складати не більше трьох сторінок (до 3600 знаків). Ще однією умовою є форма тексту — він повинен бути набраний на комп’ютері або друкарській машинці.

РубрикиБез рубрики

Олжею Богові не служать

(Закінчення. Початок у номері  за 11 серпня).

ІІІ. Московський патріархат в Україні не має жодного квадратного сантиметра канонічних територій

…Коли обставини заставили Богдана Хмельницького укласти союз із Московією, Українська церква відмовилася брати участь у Переяславській раді й присягати цареві, бо політичні союзи держав не означали союзу церков і не впливали на їх статус чи підпорядкування.

Українська церква, хоч і користувалася правом фактичної автономії, але юридично була канонічною частиною Царгородського (Константинопольського) патріархату й, добре знаючи «обиклості Московські», не тільки не допускала думки про розірвання майже 800-літньої єдності з Константинополем, а й взагалі до Богданового союзу з Московією ставилася негативно.

РубрикиБез рубрики

«Коли падають дерева»

За найкращу акторську роботу в національному конкурсі ІХ Одеського міжнародного кінофестивалю актриса Анастасія Пустовіт отримала «Золотий Дюк» ОМКФ.

У цьому фільмі емоції киплять та переплітаються від самого початку й до останніх кадрів; тут маленька дівчинка вчить нас, що то є бути вільною людиною; дівчина-підліток ніяк не може здобути особисту свободу, хоч дуже прагне цього; а жінка поважного віку все ще живе колишніми уявленнями про мораль та взагалі про життя; й усе це рівнозначне падінню дерев. Це дивовижний фільм: тут начебто все зрозуміле, а водночас усе так закручене, що не допомагає й магія, до якої вдаються творці для підсилення ідеї картини.

РубрикиБез рубрики

За кордон — з дитиною

3 липня Верховна Рада ухвалила закон №8296 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», що передбачає нові правила виїзду дітей за кордон. Цей закон, розроблений Міністерством юстиції в межах ініціативи «Чужих дітей не буває», набере чинності з 29 серпня.

Як змінилися норми щодо тимчасового виїзду дитини за кордон за наявності боргу зі сплати аліментів?

Безперешкодно тимчасово поїхати з дитиною в іншу країну можна буде тому з батьків, який проживає з нею, якщо інший з батьків має заборгованість з аліментів 4 місяці. А для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей цей строк скорочено до 3 місяців. Ці норми стосуються всіх поїздок, навіть тих, тривалість яких перевищує один місяць.

РубрикиІсторія

Палеолітна стоянка під Рівним

В урочищі Бармацьке, що неподалік Рівного, археологи України та Німеччини знайшли стоянку періоду палеоліту віком майже 15 тисяч років.

«Знаходимо наконечники для метальної, дистанційної зброї, якою тодішні мисливці полювали на тварин, переважно на північних оленів. Це — основна фауна, рештки якої ми тут знаходимо. Серед знахідок також — крем’яні знаряддя праці та відходи їх виробництва, кістки тварин, на яких тоді полювали. А ще — прикраси, які переважно нашивалися на одяг. Виготовляли їх із мушель, викопних молюсків, які знаходимо у місцевих пісках», — цитує UA:Рівне доктора історичних наук, члена-кореспондента Національної академії наук України, директора Інституту археології НАНУ Віктора Чабая.

РубрикиБез рубрики

Донараховано й оштрафовано

Головне управління ДФС в Одеській області акцентує увагу на найхарактерніших порушеннях, виявлених під час перевірок фізичних осіб та інших суб’єктів господарювання впродовж останнього часу

Недотримання умов спрощеної системи оподаткування

При перевірці фізичної особи-підприємця, який перебував на спрощеній системі оподаткування й був платником єдиного податку ІІ групи з основним видом діяльності «роздрiбна торгiвля», встановлено систематичне надання ним послуг у сфері будівництва житлових і нежитлових будівель юридичним особам, які не є платниками єдиного податку.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua