США — Іран: воювати чи домовлятися?

Ініційований американською адміністрацією та Ізраїлем новий виток, на наш погляд, абсолютно необґрунтованої конфронтації з Іраном сьогодні зачіпає інтереси багатьох країн світу, при цьому негативно позначаючись на їх відносинах зі США та Ізраїлем.

Спочатку адміністрація Д. Трампа мала намір за допомогою санкцій скоротити «до нуля» доходи Ірану від продажу нафти, вважаючи, що ця держава стоїть на порозі «іранської весни» й американські санкції «доб’ють режим аятолл». Однак пізніше американський президент дещо приборкав свої амбіції, уточнивши, що може зробити виняток для деяких країн, як-от Південна Корея та Індія. Як випливає із заяви Мінфіну США, санкції за-проваджуватимуться у два етапи: 6 серпня і 4 листопада.

РубрикиПроблема

Каналізація, зсуви, сміття...

Цими днями на апаратному засіданні міськвиконкому виконувач обов’язків директора департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Віталій Денисов доповідав про стратегічні напрямки та першочергові заходи в сфері охорони навколишнього природного середовища та розвитку рекреаційних зон Одеси.

За його словами, одна із серйозних екологічних і техногенних проблем — стан системи водовідведення. Каналізація, побудована понад 100 років тому в центрі міста, сьогодні є застарілою й фізично зношеною, а відтак не в змозі забезпечити нормальну роботу водостоку, особливо коли за день випадає місячна норма дощів. Внаслідок корозії і терміну експлуатації (з 1903 року) ресурс двох колекторів по Деволанів-ському спуску повністю вичерпаний. У південній частині міста відведення зливових стоків здійснюється без очищення через закриті мережі у Чорне море трьома випусками — в Аркадії і на 10-й та 16-й станціях Великого Фонтану. З північного боку — зливові стоки житлового масиву Котовського від-водяться через Крижанівську балку у море. Для вирішення цієї проблеми розроблено техніко-економічне обґрунтування каналізування Крижанівської балки і проект будівництва системи водовідведення стоків Чорноморської балки.

РубрикиБез рубрики

Олжею Богові не служать

І. Поїздка «не в ту сторону»

Колись в Одесі був популярним анекдот, звісно ж, єврейський, бо серед одеських анекдотів найдотепнішими є, як відомо, саме єврейські.

…Поїзд. Вагон. Купе. Купа дітей і Мойше. Охопив голову руками, хилитається і ледь чутно ритмічно повторює: «О вейзмірд, о вейзмірд!..». Входить контролер:

— Ваши билеты…

Мойше хилитається, мов не чує.

— Вы слишите? Предъявите билеты!

РубрикиБез рубрики

Недобрий знак

3 серпня група осіб під прикриттям поліції захопила приміщення художньої галереї Одеської обласної організації Національної спілки художників України (вул. Катерининська, 18). Чергову від спілки художників, яка на той момент була в галереї, силовики під руки ввічливо вивели з приміщення.

«О 8.45 до дверей галереї наблизилися невідомі, — розповідає виконавчий директор галереї Наталія Наумова. — Вони були озброєні інструментом для зрізання замків на ґратах». «Мене попросили покинути приміщення добровільно, — каже член спілки Ася Гудименко, яка чергувала того дня, — або, попередили, виведуть примусово, а це означатиме в подальшому мій арешт».

РубрикиБез рубрики

Біогаз із силосу

Компанія Vimeksim LTD (Одеса) будує в Окнянському районі біогазовий комплекс потужністю 5МВт, призначений для переробки відходів і силосу на біогаз для отримання електричної та теплової енергії.

Наразі на об’єкті проводяться пусконалагоджувальні роботи. Сума інвестицій, вкладених у першу чергу будівництва, — близько 17 мільйонів євро.

РубрикиБез рубрики

Чотири вісімки Шекери

Досвідченим поліграфістам України добре знане ім’я Олександра Івановича Шекери. Він — один із найшановніших-найдосвідченіших. Десятки років очолював найбільше на Півдні України газетне видавництво «Чорноморська комуна» (нині — «Чорномор’я»).

Десятиліттями (спочатку — як єдиний поліграфічно-газетярський організм, а далі — як друзі-партнери) жили й продовжують жити наші колективи. У то-му, що «Чорноморські новини» й сьогодні регулярно приходять до свого читача, попри всі буреломи другої половини 1990-х, — велика заслуга й Олександра Івановича, який розумів вагу друкованого українського слова і підставляв своє (й очолюваного ним колективу) надійне плече нашій газеті. За це — особлива подяка.

РубрикиБез рубрики

«Герой мого часу», або Купи сміття як привід до роздумів

У національній програмі ІХ Одеського міжнародного кінофестивалю фільм «Герой мого часу» відзначений статуеткою «Золотий Дюк» за найкращу режисуру.

Хто він, сьогоднішній наш герой, у широкому, не локалізованому, значенні? Молода режисерка Антоніна Ноябрьова є нашою сучасницею, отож запитання цілком коректне.

Якщо абстрагуватись від якихось алюзій з російською класикою, та ще від сьогочасної воєнної тематики, яка наразі дуже мало присутня в українському кінематографі, то залишається лишень думати-гадати, кого ж таки обрала героєм свого дебютного повнометражного художнього фільму Антоніна, або ж Тоня, як зазвичай називають молоду режисерку, Ноябрьова. Вона, як відзначають фахівці в галузі кінематографу, талановита, варто лише згадати її першу картину — короткометражку «День Незалежності». Як зізналася журналістам після перегляду «Героя…» продюсерка Анна Паленчук, «мені страшенно подобалася ця короткометражка, вже думала написати Тоні, чи має вона сценарій, який хотіла б реалізувати. Чомусь була впевнена, що на неї напосідають великі продюсери. Коли ж побачила її повідомлення, то очам не повірила, що така талановита дівчина мені написала».

РубрикиБез рубрики

Папороть зацвіте... в оксамитовий сезон

Із 29 серпня по 9 вересня Одеський національний академічний театр опери та балету запрошує містян і гостей насолодитися вишуканим смаком високого мистецтва у рамках фестивалю, що проходитиме вже четвертий рік поспіль.

«Оксамитовий сезон в Одеській опері» — один з наймасштабніших оперно-балетних фестивалів в Україні, мета якого — популяризація світового класичного та сучасного театрально-музичного мистецтва.

Цьогорічний фестиваль буде особливим: кожна подія даруватиме можливість зануритися в неповторну атмосферу високого мистецтва, а виконавський рівень і таланти запрошених солістів та артистів Одеської опери зроблять кожен вечір просто незабутнім.

РубрикиБез рубрики

Про україномовний сегмент Одеси

Усі ми розуміємо, що відроджувати українську в Одесі, Миколаєві, Запоріжжі, Харкові та інших великих містах Південного Сходу краще гуртом. Тобто всією великою українською громадою — від Маріуполя до Ковеля і від Лисичанська до Чопа. І виходити треба з того, що українство має бути єдиним організмом. Тому й шліфувати тактику мовного відродження ліпше разом, спираючись на «мовні» напрацювання загалу.

І якщо вже говоримо про Одесу, то тут без одеситів ніяк не можна. Навіть якщо одесит, з огляду на певні обставини, переїхав до США, Ізраїлю, Канади чи до іншого міста України, він усе одно залишається одеситом. Бо, як відомо, «колишніх» одеситів не буває.

Книжки для третього віку

Уже всьоме у рамках 25-го BookForum у Львові 20—23 вересня відбудеться благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання».

Ця акція орієнтована на людей, які, незважаючи на вік, зуміли зберегти смак до життя, активних та креативних членів сучасного суспільства. Організатори ставлять за мету творити соціальну платформу, на базі якої відбуватиметься діалог, покликаний актуалізувати соціально-культурні проблеми літніх людей, наповнити їхнє життя новими емоціями та просувати ідею активності третього віку.

Цьогорічна програма передбачає геомандрівки Львівщиною, танцювальні майстер-класи, заняття зі співу та гри на традиційних інструментах, майстер-класи з йоги та медитації, екскурсії літературним Львовом, лекції психологів, бесіди з лікарями та різноманітні майстер-класи. У межах благодійної акції відбудуться також концерт хорових колективів, який збере на сцені Львівського будинку органної та камерної музики аматорські хори з різних куточків області та святковий гала-концерт у Львівській філармонії.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua