РубрикиБез рубрики

ЄС відкриває можливості

У гостинній залі ХАБу — жодного вільного місця. На презентацію відкритих конкурсів на гранти та проекти ЄС зібралися не лише активісти громадського сектора Одещини, а й освітяни, науковці, представники малого та середнього бізнесу, культурних та соціальних інституцій, журналісти. Адже можливості співпраці з Євросоюзом, пріоритетні напрямки міжнародної допомоги — це те, що цікавить більшість небайдужих українців, які прагнуть змінювати життя на краще.

Візит Представництва ЄС в Україні на Одещину — один з інформаційно-просвітницьких заходів, які воно проводить по всій країні, причому не лише у великих, а й у малих містах. Мета — роз’яснення важливості реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей і підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між нашою країною та Європейським Союзом.

— Навіщо ми це робимо? Сьогодні в українських організацій — безпрецедентна кількість можливостей для розвитку, для отримання грантів, і ми надаємо ці можливості. Майбутні грантери дізнаються, чого очікує донор при підготовці заявок, як розвиватися далі, отримавши або ж не отримавши грант, — розповідає Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні.

Під час заходу було представлено пріоритети допомоги, яку ЄС надає Україні, довготривалі освітні, молодіжні, культурні, бізнесові програми та проекти Євросоюзу, доступні для українців щонайменше до 2020 року, а також інформаційні ресурси Представництва ЄС в нашій державі.

Окрему увагу було приділено такому великому європейському проекту, як Місія ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM). Керівник офісу планування, аналізу та координації, заступник голови цієї місії Урмас Койду розповів про роботу і взаємодію з партнерами, про діяльність EUBAM, спрмовану на полегшення перетину кордонів.

— У новому пункті пропуску Паланка—Маяки—Удобне завдяки роботі місії та залученню європейських коштів усі процедури здійснюватимуться набагато швидше. Це дає Україні додаткові інвестиції та нові можливості, — зазначив, зокрема, він.

До речі, в Одесі, на базі національного економічного університету, на постійній основі діє Інформаційний центр ЄС, допомогою якого завжди можна скористатися.

Для представників місцевого бізнесу відбувся окремий семінар на тему «Як знайти бізнес-партнера у Європейському Союзі?», учасники якого дізналися про можливості виходу й просування товарів на ринки ЄС. Адже вже зараз кожен український підприємець може зареєструватися у Європейській мережі підприємств (Enterprise Europe Network) і використовувати її як інструмент пошуку партнерів та інвесторів за кордоном.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 210
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua