РубрикиЗдоров’я

Десять шкідливих звичок

Близько третини свого життя ми проводимо на роботі.

Й окрім досягнень та результатів, там же можемо набути дуже шкідливих звичок, які згубно впливають на здоров’я.

Спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна детально розглянули ТОП-10 шкідливих звичок, яких краще позбутися при перших ознаках їх появи.

 1. Відмова від сніданку. Чашка кави вранці, ще одна — по дорозі, третя — після приходу на робоче місце, у гіршому разі в парі до кожної йде сигарета. Так недалеко до гастриту або навіть виразки шлунка. Тоді як сніданок допомагає запустити метаболізм, підняти рівень енергії, і ви не почуватиметеся на початку дня млявим.
 2. Обідати на робочому місці. По-перше, це негігієнічно, оскільки крихти можуть падати на стіл і клавіатуру комп’ютера, по-друге, запах ваших котлет і голубців може до кінця перерви не вивітритися, по-третє, мозок обов’язково вимагає відпочинку і перезапуску. Крім того, дослідження показують, що така багатозадачність шкодить ефективній роботі і вам навряд чи вдасться багато встигнути, обі-даючи на робочому місці.
 3. Сидіти за столом весь день, особливо — ненормований. У такому разі проблем зі здоров’ям не уникнути. Постарайтеся вставати і робити прості вправи, які можна виконувати прямо в офісі.
 4. Сутулитися. Крім того, що неправильна постава призводить до болю у спині і плечах, сколіозу й інших проблем з хребтом, сутулість ще й веде до погіршення настрою.
 5. Сидіти зі схрещеними ногами, нога на нозі або підгинаючи одну. Така поза хоч і здається комфортною, але може призводити до дискомфорту у спині. Ідеальна поза для сидіння — з рівною спиною, а ноги при цьому рівно стоять на підлозі.
 6. Підпирати рукою підборіддя. Це, може, і зручно, але подумайте, скількох поверхонь ви торкаєтеся за день? І як часто миєте руки? Така звичка дуже шкідлива для шкіри обличчя.
 7. Терти очі. Погано з точки зору гігієни, до того ж великий ризик травмувати шкіру повік. Якщо очі втомилися від комп’ютера, краще зробити прості вправи для відпочинку, посидіти 10—20 секунд із заплющеними очима або вмитися прохолодною водою.
 8. Гризти кінчик олівця або ручки, які спочатку полежали на столі, потім кілька разів впали на підлогу, та й взагалі служать вам вірою і правдою не один тиждень.
 9. Переносити хворобу на ногах. Це не просто шкідливо, це небезпечно для життя і здоров’я. До того ж продуктивність роботи хворої людини наближається до нуля. Не кажучи вже про те, що ви піддаєте ризику своїх колег. Задумайтеся: чи варто звання «залізної людини» таких небезпек?
 10. Неможливість переключитися. Навіть після закінчення робочого дня, прийшовши додому, ви продовжуєте вирішувати робочі питання, комусь телефонуєте, пишете, перевіряєте пошту або просто бездумно сидите в інтернеті і соціальних мережах. Така звичка може призвести до нервового виснаження. Спробуйте відкладати телефон, тільки-но переступаєте поріг дому.

Пам’ятайте, що є досить прості дії, які допомагають почуватися краще:

 • позначте чітку межу «робота — відпочинок»;
 • перемикайтеся, знайдіть те, що допомагає вам переключитися з одного режиму в інший;
 • влаштуйте собі «інформаційну дієту» — перестаньте щохвилини перевіряти робочі месенджери і пошту;
 • працюйте не 16 годин, а раціонально і конструктивно; не довше, а продуктивніше;
 • не прагніть до перфекціонізму у всьому;
 • делегуйте завдання і повноваження.

Бережіть себе і своє здоров’я, адже, перебуваючи у ресурсному стані, людина здатна досягти набагато більшого як у кар’єрі, так і в житті.

Переглядів: 343
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 30 грн.
 • на 3 місяці — 90 грн.
 • на 6 місяців — 180 грн.
 • на 12 місяців — 360 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 20 грн.
 • на 3 місяці — 60 грн.
 • на 6 місяців — 120 грн.
 • на 12 місяців — 240 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua